Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 577
  • 764
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 936
Вентолина не съм чувала да се изписва за профилактика. Той се дава само при проблем. Дозата се определя в зависимост от килограмите на детето. Знам че се намалява постепенно, а не се спира изведнъж. Например ,ако сте били на 4 инхалации, след това ден-два минавате на 3, после на 2 и спирате. Вентолина не се изписва по касата.
Бързо оздравяване на всички болни!

# 271
  • Мнения: 170
Права си за вентолина! Моят син е на 1 година и 5 месеца,но си е големичък - 13 кг и дозата вентолин му е 0.25 мл. Момичета,искам да ви попитам нещо,че не знам какво да си мисля! Ние до петък бяхме на инхалации с вентолин,защото направи три спазъма за един месец. В сряда бяхме при пулмоложката,която го следи и тя каза,че дишането му е идеално и да спираме инхалациите и да даваме само сингулера . Аз в четвъртък заминах по спешност на археологически разкопки и мъжа ми остана да гледа децата. Вчера го е завел да му чуят гърдичките за всеки случай и дежурният лекар е казал,че дробчетата му са чисти,но има леко удължено издишване което било нормално за астматиците особено в това мъгливо време. Та въпросът ми е-леко удълженото издишване означава ли че пак е със спазъм или наистина е нормално за астматиците?

# 272
  • Мнения: 732
Удълженото издишване не е нормално за никой,бил той и асматик.Щом го има,макар и леко значи илизапочва спазъм,или отшумява такъв.За дете обикновено е достатъчна индикация за започване на вентолин.Трябва да се следи най-малкото,нещата се променят бързо от удължено издишване до спазъм.Мъглата е сериозен дразнител за асматиците за съжаление.Нашия батко от снощи прибави и спазъм към картинката,а от сътринта и гласът му почти липсва.Поне температура не е вдигал повече.Но кашли много гадно,хем сухо хем като че стотинки има в гърлото си.Какво да го правя не знам до утре,докъто го прегледа личната.

# 273
  • Мнения: 1
zdr nie sme na po4ti  4-ri godinki i nesme spirali da ka6lqme i vsi4ki doktori kadeto sme hodili i pra6tali  za preglidi i nemogat da mi kajat kakva e pri4inata za tazi postoqnna ka6lica. Ispisvatmi 2-ri pat Ventolin i Xyzal i pak si ka6lqme.Kajetemi kakvo da pravq. Kazvat   4e moje dae Bronialna astma no nesa sigorni doktorite.Nqkoi mojeli  da mi kaje kak se razbira dalie asmati4en bronhit.

# 274
  • Мнения: 170
Удълженото издишване не е нормално за никой,бил той и асматик.Щом го има,макар и леко значи илизапочва спазъм,или отшумява такъв.За дете обикновено е достатъчна индикация за започване на вентолин.Трябва да се следи най-малкото,нещата се променят бързо от удължено издишване до спазъм.Мъглата е сериозен дразнител за асматиците за съжаление.Нашия батко от снощи прибави и спазъм към картинката,а от сътринта и гласът му почти липсва.Поне температура не е вдигал повече.Но кашли много гадно,хем сухо хем като че стотинки има в гърлото си.Какво да го правя не знам до утре,докъто го прегледа личната.
Благодаря ти за отговора ! Надявам се това издишване да е остатък от спазъма!
И още едно питане- в началото на октомври когато ни приеха в болницата и му правиха рентген ,оценката дойде да ми каже,че диагнозата е бронхит с обструкция  и ми подчерта,че се виждат някакви сенки в белия дроб,но нищо повече не пожела да ми обясни. Някой знае ли дали при бронхиолит се виждат някакви сенки в белия дроб,че като чета за сенки в белия дроб и ми става лошо от диагнозите?

# 275
  • Мнения: 1 351
Ние до обяд добра - след обяд пак зле. Свири , хърка ужас. Къде да го водя вече незнам. То детето се побърка , в болница бяхме , по доктори ходихме преди това .........и пак нищо .
Имам един бърз въпрос - каква е дозата на Вентолин за инхалиране за 4 годишно дете 24кг. и как се измерва.... , че никой не си вдига телефона .....пак в болницата ли да го водя - те там нищо не направиха..... #2gunfire

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 15:03 от klem4e

# 276
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Дозата за вентолин е наи-добре да ти е определи лекар,защото на мен са ми казвали,че дори и един милилитър повече може да е много опасно.

# 277
  • Мнения: 732
Клемче,взимаш си вентолин солуцио и една спринцовка от малките(1-2 кубика) и си изтегляш от шишенцето.Те спринцовките нали си имат деления,всеки кубик е разделен на 10 части с малки чертички,теглиш до третата чертичка,това е 0,3мл., разреждаш го с 2-2,5 мл. физ. р-р и инхалираш.

# 278
  • Мнения: 1 351
Клемче,взимаш си вентолин солуцио и една спринцовка от малките(1-2 кубика) и си изтегляш от шишенцето.Те спринцовките нали си имат деления,всеки кубик е разделен на 10 части с малки чертички,теглиш до третата чертичка,това е 0,3мл., разреждаш го с 2-2,5 мл. физ. р-р и инхалираш.
Благодаря ти  Hug

# 279
  • Мнения: 2 494
леле клемче, дано се повлияе малкия, да ти кажа, ако решиш сироп да даваш вентолин дозата е 4мл на 4 часа това е нашата доза, ние сме на 3г. 8м. и 23кг Peace

Последна редакция: нд, 24 ное 2013, 16:19 от megan@

# 280
  • Мнения: 732
Дано бързо да се оправи Тошко.Дай му непременно нещо противоалергично,ако още не си,много е вероятно нещо да го дразни и затова така упорито да свири.
   Каже те според вас дрезгав и на моменти липсващ глас,суха и дразнеща,същевременно болезнена кашлица и болки в гърлото за какво ви говорят?Гърлото е леко зачервено,сливичите не са подути,температура вече няма,но гласът се губи от сутринта.

# 281
  • София
  • Мнения: 936
Клемче,взимаш си вентолин солуцио и една спринцовка от малките(1-2 кубика) и си изтегляш от шишенцето.Те спринцовките нали си имат деления,всеки кубик е разделен на 10 части с малки чертички,теглиш до третата чертичка,това е 0,3мл., разреждаш го с 2-2,5 мл. физ. р-р и инхалираш.

За тази цел е най-добре да се вземе инсулинова спринцовка. Тя е от 1мл и е разделена на десет деления. Ако ви е изписан напр.0,2мл изтегляте до двойката.

# 282
  • Мнения: 238
Само да допълня за клемче. Ако си давала едно противоалергично по-дълго време, примерно над месец е възможно да е спряло да действа и се налага смяна. Т.е. ако е пил дълго Ксизал, минете на Ериус или обратно. Бързо оправяне и пиши после как е Тошко  Hug

Ели, това ми прилича на ларингит щом има променен глас.

# 283
  • Мнения: 732
terli,само при ларингита ли се губи гласът,да си призная нямам опит с тези болести.

# 284
  • Мнения: 238
Доколкото знам - да, но все пак лекар най-точно може да каже. На моето дете след успешно справяне с бронхоспазмите му се случи два пъти да направи ларингитни, в процеса на лечение и затова знам, че един от симптомите е  пресипналия, сменен глас. Първият път ни се наложи да инхалираме пулмикорт, че се случи няколко пъти посред нощ и си беше много стряскащо, а вторият път няколко месеца по-късно овладяхме само с инхалация с физиологичен разтвор. Стоенето над пара също облекчава, но за малки деца си е опасно.

Общи условия

Активация на акаунт