Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 459
  • 764
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 351
Вентолин солуцио без рецепта не дават . Утре ще взема и инсулинова спринцовка и Вентолин ..., ако първо не се озовем пак във болницата . Пием вече втори месец Ериус - ще го сменя със друго...
Такова дълго свирене не е имал никога има и влажна кашлица , но не откъртва достатъчно. ...

# 286
  • Мнения: 2 494
Клемче, аз съм доволна от ксизала, макар сега да мисля, че и ние май трябва да со сменим. И вентолина фо давам на сироп   Peace
нооо този път май няма да разминем и ние, не знам вече какво да давам, верно, че вече не кашля постоянно, но като се разкашля е толкова мъчителни и през нощта направо щеше да повърне, ужас просто  ooooh!  и вече има сенки под очите и напукани капиляри по бузите  Rolling Eyes

# 287
  • Мнения: 48 023
Че аз все без рецепта си взимам Вентолина солуцио  newsm78

# 288
  • Мнения: 238
И аз почти винаги без рецепта съм вземала Вентолина. Пробвай в друга аптека, че до утре е много време...
Ксизала винаги и при нас по-добре е действал!  Peace

# 289
  • Мнения: 732
Клемче потърси в друга аптека,все някъде че ти дадат.На мен никога не са ми искали рецепта.Ако не направиш в най-скоро време инхалация с вентолин ще се наложи да ходите в болницата,за да направят такава или за урбазон,зависи колко точно време ще се чудиш как да постъпиш.

# 290
  • Мнения: 1 351
Сега и корема започна да го боли , така че май ще се ходи в болницата пак.

# 291
  • Мнения: 732
Клемче,колкото и да е неприятно по -добре отидете да го видят,много станаха вече сложнинещата при вас.
  Кажете ако сме с ларингит и асматичен спазъм мога ли  да правя вентолин?

# 292
  • Мнения: 238
Ели, по-добре е да направиш пулмикорт, ако имаш. Ще помогне и за двете неща.

Клемче, моето дете винаги беше с болки в корема при дълга, продължителна кашлица покрай спазмите и не само... Личната му лекарка след няколко такива коремни болки ни обясни, че това може да се случи при по-чувствителни деца, поради наличието на лимфни възли в корема, които се възпаляват при ангина,  респираторни инфекции и т.н.
Обаче си го заведете непременно на лекар при тези продължителни проблеми.

# 293
  • Мнения: 2 494
Обаче си го заведете непременно на лекар при тези продължителни проблеми.
Confused ами те нали в петък ги изписаха от болницата, нещо от там да не сте си хванали?!

клемче, много ли свири, затруднено дишане има ли, какво е точно положението? ЛЛ не вдига ли телефона? ти си знаеш какво ви действа, но ако е много тежко положението и ако сте правили по схема медрол дали  не е удачно? охх, разбирам те, аз също сега се чудя какво вече да давам, уж беше добре , но изведнъж се разкашля гадно 4 дни не спря  ooooh! утре имаме час за фотосесия, спечелихме отстъпка, но вообще не знам дали ще отидем, да не се озовем в болница  Tired

# 294
  • sf
  • Мнения: 10 197
Клемче, най-логично ми се вижда да се свържеш с доктора,който ви е изписал  Thinking
Бързо оправяне при всички положения  Hug

# 295
  • Мнения: 238
Confused ами те нали в петък ги изписаха от болницата, нещо от там да не сте си хванали?!

Именно затова лекар трябва да каже. Или е останало нещо недоизлекувано или се е развило ново..
Стискам палци да го стабилизират бързо и да се размине болницата!

# 296
  • Мнения: 2 494
Confused ами те нали в петък ги изписаха от болницата, нещо от там да не сте си хванали?!

Именно затова лекар трябва да каже. Или е останало нещо недоизлекувано или се е развило ново..
Стискам палци да го стабилизират бързо и да се размине болницата!
дааа и аз стискам палци   Praynig Hug

# 297
  • в рaя
  • Мнения: 233
ох, клемчеее, мила, много е трудно Sad Мими я изписаха от болницата в сряда след пневмония и в четвъртък пулмолога каза, че отново е със спазъм. Овладяхме нещата с вентолин с бейбихалер-а. В болницата и правиха инхалации с небулизатор и и даваха новфилин по половинка на ден, но пулмолога каза, че тези хапчета не се дават отдавна и не се препоръчват. Само замаскирали положението и детето след изписването е едва ли не пак за болница. Да се чуди човек кой път да хване. Дано се размине, но важното да се оправи детето. Много кураж.
Факт е, че ако и ние след изисването се бяхме обадили на Петров или бяхме отишли на контролен там пак щяха да ни вкарат в болница, предполагам и затова клемче не е звъннала/потърсила тези от терапията.

Ели, и на дъщеря ми се изгуби гласа при ларингит, в болницата едната докторка ми каза, е дори само с физ.р-р стига за инхалиране, но другия ми каза, че се слагало нещо, вероятно каквото е писала терли. Чист въздух, инхалации и това е май, дано се оправяте бързо.

Днес една позната ми каза, че флексотида не бил добър: "Смених лекаря с алерголог,този път препоръчан от доста хора и ми каза,че флексотита нито един добър пулмолог няма да ми го изпише и ми изписа друго лекарство и от тогава вече 2 месеца не сме правили пристъпи.Като се замислих и свекърва ми е с астма и каза,че отдавна са й сменили флексотита.Казвам ти го,защото имам доста познати,които след смяната му се чувстват много по-добре,а и от личен опит."
В същото време ми препоръчаха и салбутамол, ползвали ли сте?
аз за сега разбира се ще се доверя на лекаря, но при първа възможност ще потърсим 2 мнение.

# 298
  • sf
  • Мнения: 10 197
А кое е лекарството , изписано вместо флексотида?

Ох, взех направление и трябва да водя моя при др Захариева, ама има да ми се кара ,че не съм го завела още септември, не пие Сингулер , а тя не знае  ooooh!
Интересно ми е как стоят нещата в чужбина с профилактиката и лечението на тия състояния, някой запознат ли е? Каква честота на пристъпите се води за "нормална" ако има такава въобще  Thinking
уф, ще гледам тази седмица да отидем, ща не ща  Rolling Eyes

# 299
  • Мнения: 48 023
 ·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· салбутамол и вентолин е едно и също


Едно пръскане с вентолин на колко мл вентолин в небулайзера отговаря горе долу?

Общи условия

Активация на акаунт