Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 541
  • 764
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 170
Абсолютно е неправилно да се дава антипиретик ,какъвто и да е той,при температура под 38 градуса,т.к. повишаването на температурата е в резултат от борбата на организма и имунната система с бактерията или вируса. Когато се дава антипиретик се понижава температурата,но така освен,че пречим на организма да се бори не правим нищо друго,т.к. проблемът не е температурата ,а инфекцията. Естествено не говоря за високата температура,която е добре да се сваля,но постепенно,именно заради опасността от гърч. Гърч може да се получи и при по-ниска температура. Просто си има деца които са предразположени към фебрилни гърчове

# 646
  • Мнения: 2 494
Момичета, към 2 часа Коки се разсвири и хърка, ама много - дадох вентолин, но не помогна и направих 1 ампула Пулмикорт + физ. разтвор към 3. След около половин час се успокои. В момента диша съвсем чисто Peace. Той беше 20 дни на вентолин, после 8 дни до вчера беше без.
Според вас да давам ли вентолин (ще звънна и на доки де, ама моля и за вашето мнение) Hug Пулмикорт със сигурност ще правя, но сега какво като е направена в 3 през нощта, кога да е следващата-довечера ли?И ако е зле 1/2 на обяд?

 Hug

# 647
  • Мнения: 732
Оф,ние пак не сме добре.Малкия кашли с ужасна суха пристъпна кашлица почти цяла нощ,с малки почивки от по 1-2 часа след инхалациите.Правя му вентолин,изписан ни е на 8 часа,но е крайно недостатъчен и го правим на 5-6 часа.От вчера давам и синекод,за да не кашли така ужасно,но ефект нулев.Според лекарката гърдите му са раздразнени доста,но спазъмът е на преминаване,а тази кашлица не могат да разберат от какво е.Казаха,че секрет няма в дроба и да я спрем със синекод,но незнайно защо той не помага.С какво да я спра?Няма хрема,нито задна нито предна,гърлото е добре,спазъмът преминава вече,а той кашли зверски по зяла нощ и сутрин около 2 часа след ставане,после доста разрежда кашлицата до следващата нощ.

# 648
  • Мнения: 2 382
eli, щом няма секрети и сте за синекод, не прави вентолин, защото двете лекарства са с обратно действие . Така от една страна ще засилваш кашлицата, а после ще я подтискаш. Ако е раздразнен и дробчетата са чисти - само синекод или димекс.

И аз не свалям температура много преди да започнем с хомеопатията. Според нашите лекари един от проблемите на малката е , че не вдигаше температура. Така процесите трайно хронифицират. Ако още при хремата вдигне една сериозна температура има много по-големи шансове да се пребори и да не слезе в дробчетата. А без температура няма никаква защита и процесът си пълзи надолу.

# 649
  • Мнения: 732
Ако не направя вентолин,му побелява устата и започва да свири.Не става без него.

# 650
  • Germany
  • Мнения: 7 994
Ели, тогава не давай Синекод. Не е добре да комбинираш двата препарата..

# 651
  • Мнения: 732
Да не давамСинекод,но той не спи по цяла нощ от кашлица,как да му помогна,ужасно е.

# 652
  • Мнения: 2 382
Ако спазъмът е преминал, както е казала лекарката, не би трябвало да свири без инхалация. Да не би да чуваш разни проведени шумове като го преслушваш?
Наистина се получава порочен кръг. Ако няма спазъм, вентолинът разкашля допълнително.
А за побеляването на устните- моята много често прави периорална цианоза и в напълно здраво състояние, когато е с перфектно дишане Peace.

# 653
  • Мнения: 732
Не са проведени шумове ,определено си свири.Въпроса е,че го преслушваха непосредствено след инхалацията и ми се струва,че това е довело до заблуда относно преминаването на спазъма.

# 654
  • Мнения: 2 382
eli, не знам какво да ти кажа Sad. Направо се въртите в омагьосан кръг. Ако имаш съмнения в това, което чува лекаря, опитайте при друг. Напълно те разбирам, защото ми се е случвало Белослава да е с пълен тираж, а да ми казват, че не може да диша от хремата. Но дежурната лекарка беше инфекционист, та е разбираемо да е малко встрани от добра диагностика на дишането.
Но вие все пак ходите при педиатър Peace. Когато има спазъм, той се чува , независимо от инхалацията. Не е само свиркането Peace. Има много други критерии и един добър лекар няма как да ги пропусне. Единствено изключение правят алергичните спазми, които се появяват и изчезват напълно за часове при контакт с алерген.
Моят съвет е да намериш лекар, на който да разчиташ и следвай това, което той ти назначава.
Аз съм доста далеч от педиатрията като специалност, но никога не се осмелявам да разчитам на това, което аз чувам на слушалка.

# 655
  • Мнения: 732
Може би не съм се изразила правилно.Според лекарката ни спазъм има,но не е силен и е овладян,назначен е вентолин на 8 часа за 5 дни,после за 3 дни на 12 часа,и накрая два дни по веднъж.Каза,че дробовете му са силно раздразнени от вируса,който изкара и сега всичко ги дразни и провокира нов спазъм,затова да продължаваме вентолина дори и да няма свирене и да започнем флексотид,освен сингулера.Просто смята,че не спазъмът провокира тази нощна кашлица,защото не е силен.И понеже нямал секрети задържани да подтискам кашлицата със Синекод.

# 656
  • Мнения: 1 351
Добре де , щом няма секрети - защо свири - нали свиренето е резултат от запушени със секрет бронхи......или аз нещо не съм разбрала пак  newsm78

# 657
  • Мнения: 732
Свиренето е в резултат от трудното преминаване на въздуха през свитите алвеоли.Спазъмът на мускулатурата на дроба го причинява,тя се отпуска от вентолина и свиренето изчезва.Когато хриповете са в следствие на секрет те са влажни и пукащи ,а не свиркащи.По принцип при спазъм на мускулатурата,започва да преминава трудно освен въздуха и естествения секрет ,който си е в дробовете и той се задържа и допълнително стеснява алвеолите.

# 658
  • София
  • Мнения: 936
Добре де , щом няма секрети - защо свири - нали свиренето е резултат от запушени със секрет бронхи......или аз нещо не съм разбрала пак  newsm78


Свиренето е от свитите бронхи при спазъма.
Винаги свалям температура с Нурофен, Панадола не действа при висока Т при нас, в крайни случаи Хексалгин,

И при нас така  Peace

Относно препаратите съдържащи ибупрофен / като Нурофен/ и това че не се дават на асматици, Филчев ми е казвал че е мит. Имало някакво изключение, нещо като развита алергия или непоносимост към такива препарати и тогава не се дават.

# 659
  • Мнения: 1 351
Свиренето е в резултат от трудното преминаване на въздуха през свитите алвеоли.........По принцип при спазъм на мускулатурата,започва да преминава трудно освен въздуха и естествения секрет ,който си е в дробовете и той се задържа и допълнително стеснява алвеолите.
Това имах в предвид  newsm78 , но не се изразих правилно..., както винаги.

Общи условия

Активация на акаунт