Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 24

  • 59 341
  • 764
  •   1
Отговори
# 675
  • Sofia
  • Мнения: 233
Малкия пък боледува от едномесечен, но досега не ни бяха слагали диагноза астма. Но то всеки месец бронхиолити, без температура и почти винаги оправяне само с вентолин....
Не знам, аз все го свързвам с алергия, и се чудя към какво. Въпреки, че на теста излезе, че няма към прах и плесен. В къщи всичко е прибрано по шкафове ( даже сменихме някои), играчките в пластмасови кутии с капак, няма килими, пердета...чистя всеки ден. Имаме хидрометър, следя влажността и си купихме влагоуловител, за да поддържаме 60% влажност. Аз му приготвям храната и гледам да е разнообразна и качествена, с много плодове и зеленчуци. И въпреки това все е болен. Направо ще се побъркам. Кърмих до година и два месеца, и все се ограничавах, все си мислех, че нещо което аз ям го дразни. Но дори и след едномесечна строга диета, той не се подобряваше. Захраних на 6м и половина и то много внимателно, но реакция към храна не забелязах. Има атопичен дерматит, който също не мога да разбера кога се обостря, единствено знам, че като му пробива зъб се влошава. Много е хаотично всичко.

# 676
  • Мнения: 29
Megan@, от София съм. За хомеопатията не знам, дано, след толкова сменени хомеопати - ще видим.

И както Мартеа добре го е казала: "Като цяло, това, което ме дразни в цялата тази история е, че нито един лекар (трима педиатри, двама пулмолози) не се зарови в причината на това състояние, което е на път да се хронифицира." - ето тава ме дразни и мен.
Може би преди години лекарите са били далеч по-отговорни. Например моя приятелка от дете беше с много тежка астма, както се прибереше в София и до вечерта вече бърза помощ я откарваше в спешното. Установи се причината за състоянието й и се проведе лечение с инжекции от алергена за около три години. Вече е на 40 г. и няма помен от астмата й от 25 години.

# 677
  • Мнения: 47 988
Това лечение и сега го има, само че се плаща и е доста скъпо
И на мен са ми го правили като дете- аз имам към акари. Ми доста години бях ОК, но сега пак не съм...
Иначе влязох да докладвам че пак сме със сополи, а в събота сме на състезание по плуване  Tired Ако го пропусне, ще е много разочарован  Tired

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 09:18 от ♥ LOST ♥

# 678
  • Мнения: 238
Преди две години ни препоръчаха да отидем при проф.Жени Милева за такова лечение с инжекции с алергени, но когато се обадихме да запазим час ни обясниха, че не се прави на малки деца. Минимум детето трябвало да е на 8-9 години. Две познати имам приложили такова на момчетата си преди години, при едното ефектът беше временен.

# 679
  • Мнения: 109
Здравейте, ние сме пак във филма. Вчера температура, ниска, до 37,5. Днес около 37, на обяд текнаха сополите. Направих инхалация с физ. разтвор, сега спи и диша спокойно, само му е малко ускорен пулса. Не се е разболявал откакто е на пулмикорт и сингулар и не зная какво да правя. Страх ме е на своя глава да давам нещо, а тези му признаци водят до спазъм, който свършва с урбазон. Все още не е за вентолин, не кашля, но той си прави и спазми без кашлица. Моля, мами от Варна, дайте ми координати на лекар, на който мога да се доверя

# 680
  • София
  • Мнения: 1 173
На нас този път не ни се размина антибиотика - сле 5 дни инхалации с вентолин - нищо #2gunfire
Вчера правихме кръвни изследвания  и резултата е силна инфекция. От снощи сме на Зинат.

# 681
  • Мнения: 109
На колко време мога да правя инхалации с физ.разтвор?

# 682
  • Germany
  • Мнения: 7 945
На колко време мога да правя инхалации с физ.разтвор?

Аз съм правила на 2 часа.

# 683
  • Мнения: 109
Благодаря

# 684
  • Мнения: 1 351
На колко време мога да правя инхалации с физ.разтвор?

Аз съм правила на 2 часа.
Толкова на често не натоварва ли дишането newsm78

За Варна д-р Неделчева , работи платено и по ЗК , д-р Петров само платено , д-р Грънчарова не я препоръчвам , както и д-р Христов.

# 685
  • Мнения: 109
За Неделчева съм чувала добри отзиви, утре ще го заведа. Засега е добре, даже след инхалация сополите спират. Благодаря ти

# 686
  • Мнения: 732
Здравейте,ние бяхме при д-р Кисйова от Варна.Постави първите инжекции с алергени на баткото.Едната е за акари в дом. прах ,а другата за полените.Питах я какво ще правим ако направи реакция,а тя въздухопарно ми обясни,че нямало да направи,били много ниски концентрации и много малко количество като за първи път пък и алергените били много често срещани,така че нямало да има проблем.Да ама не.След 20 мин. трябваше да провери за реакция и изненада.Беше се появила огромна червена подутина на тази с акарите.Лекарката загуби дар слово.Каза,че това се случвало изключително рядко.Като и разказах за малкия и Пулмикорта каза,че явно попадаме в този 1% дето получават реакции и в най-невероятни случаи.Та сега утре един час преди инжекцията ще пием антихистамин,ще повторим най-ниската доза и ще се молим да няма реакция.
    Прегледа и малкия и каза,че проблема бил алергия,вероятно акари в дом.прах.Заради упоритата суха нощна кашлица.Каза,че лигавицата на нослето и гърлото са алергизирани.Изписа му Авамис спрей за нослето сутрин и вечер по едно впръскване,Флексотид сутрин и вечер по едно впръскване,антихистамин,Сингулер ,всичко да се дава до лятото,а вентолин по една инхалация сутрин и вечер до отшумяване на нощната кашлица и оттам нататък при нужда.Не го тестува наново защото си носехме миналогодишния тест.Каза,че вероятно заради прекараната инфекция се е обострила алергията,но ако не тушираме проблема докато е в носа и гърлото,щяло да премине в астма.Направо не знам.Много ми се вижда два кортикостероида,макар и локални и то за толкова време.А каза също ,че да сме сложели най-добре 3 дни по 10мг. урбазон и щяла да спре кашлицата,ако ли не щели сме да почакаме да подействат локалните кортикостероиди,ама трябвало да ве понатрупат.

# 687
  • Мнения: 292
 Simple Smile Здравейте момичета-да се запиша и аз-моят син е на 5 и боледува мн.често и винаги със спазми, но личната чак сега ни прати на пулмолог и така-пулмоложката писа-неалергична астма и ни изписа езокал-инхалер и ефира-дано да разреди боледуванията, че в чудо се видях вече, освен това правим и чести ларингеални спазми , които ако не мога да овладея с ксизал-тогава-бърза помощ, инхалации с урбазон или вентолин и така е вече 3 години....

# 688
  • Мнения: 5 531
Лост, стискам ви палци. Моята дъщеря не е пример, но нашето състезание по плуване мина миналият петък. Тя в четвъртък вечерта беше с 39 градуса температура, и много трудно я свалихме. Обадих са на д-р Лисики да ми каже какви са рисковете плува и по точно да се състезава, на фона на гнойна ангина и температура. Човека ми каза категорично да не припарва до басейна, че има риск да колабира. Еееее, моята отида на състезанието, класира се на трето място с бронз. Но беше много изморена, и отпаднала.

# 689
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
Здравейте.Искам да попитам някой давал ли е сироп Еуреспал на детето си.Нашата кашлица още не може да отшуми след спазъма и сега му смениха проспана с този сироп(като продължаваме и Буто астмата)

Общи условия

Активация на акаунт