Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 17 та част

  • 33 901
  • 777
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 624
Докато ми отговорите, аз вече проучих всички подробности по въпроса, който ме вълнува...

Последна редакция: вт, 12 ное 2013, 18:38 от Надежда :)

# 31
  • Мнения: 163
Момичета, имам едно такова питане-възможно ли е молбата, която се подава от счетоводителя на фирмата за започване на майчинството да се подаде без моя подпис?Счетоводителката ми каза, че е пуснала молбата сама.  Става въпрос за тази молба, която се подава след като изтекат болничните, които ни се дават от ЛЛ на детето.
Също така искам да попитам мога ли пак през нои да си проверявам кога ми е преведено самото майчинство и кога са ми постъпили документите след всеки месец? Това знам, че го има като опция за болничните и всеки месец си проверявах, но....за майчинството не съм сигурна.... newsm78

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета, имам едно такова питане-възможно ли е молбата, която се подава от счетоводителя на фирмата за започване на майчинството да се подаде без моя подпис?без подпис не може,а дали е твоя подпис не се знае Счетоводителката ми каза, че е пуснала молбата сама тя сама я пуска,но явно някой те е разписал  Става въпрос за тази молба, която се подава след като изтекат болничните, които ни се дават от ЛЛ на детето.
Също така искам да попитам мога ли пак през нои да си проверявам кога ми е преведено самото майчинство и кога са ми постъпили документите след всеки месец? да,задължително си извади пик кода и си следи нещата  Това знам, че го има като опция за болничните и всеки месец си проверявах, но....за майчинството не съм сигурна....  същото е newsm78

# 33
  • Мнения: 78
Здравейте, имам следният въпрос. Излязла съм в отпуск по майчинство и очаквам първото си майчинство,но като вляза в сайта на НОИ да си проверявам с ПИК кода ми излиза, само последния изравнителен болничен, че е подаден, смисъл не виждам никакви подадени документи за майчинство, а от работата казаха, че са ги подали с изравнителния болничен. Трябва ли, като влизам с ПИК кода да ми излизат подадените документи за майчинството или не? И това значили, че щом не се виждат има някаква грешка. Датата на последно представените документи е 12.11.2013г. На тази дата, са подадени и документите и болничния лист. Дано да съм го обяснила добре/  newsm78

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

На коя дата ти изтече болничния от педиатъра

# 35
  • Мнения: 78

На коя дата ти изтече болничния от педиатъра
Изравнителния ми болничен е от 08.10.2013 до 11.12.2013 и е представен вчера на 12.11.2013 и казаха, че с него и документите ми са представени, а ми излиза само болничния.  newsm78 newsm78

# 36
  • Мнения: 179
Здравейте, имам един принципен въпрос. Ако пиша имейл с въпрос до НОИ и си напиша ЕГН-то дали ще ми отговорят на въпроса по имейл? Имам ПИК код, по който проверявам, но някои документи не са ми отразени, и искам да попитам дали има проблем. Ако не може по имейл, по телефона правят ли такива справки? Невъзможно ми е да отида лично, а искам да знам какво става. Благодаря ви предварително.

# 37
  • Мнения: 78
Здравейте, имам един принципен въпрос. Ако пиша имейл с въпрос до НОИ и си напиша ЕГН-то дали ще ми отговорят на въпроса по имейл? Имам ПИК код, по който проверявам, но някои документи не са ми отразени, и искам да попитам дали има проблем. Ако не може по имейл, по телефона правят ли такива справки? Невъзможно ми е да отида лично, а искам да знам какво става. Благодаря ви предварително.
Аз също имам този проблем. Отразен ми е само болничният лист, без документите за майчинството.

# 38
  • Мнения: 2 200
Здравейте, имам един принципен въпрос. Ако пиша имейл с въпрос до НОИ и си напиша ЕГН-то дали ще ми отговорят на въпроса по имейл? Имам ПИК код, по който проверявам, но някои документи не са ми отразени, и искам да попитам дали има проблем. Ако не може по имейл, по телефона правят ли такива справки? Невъзможно ми е да отида лично, а искам да знам какво става. Благодаря ви предварително.
По телефона не става. С ПИК-а на страницата на НОИ може да зададеш въпроса.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Изравнителния ми болничен е от 08.10.2013 до 11.12.2013 и е представен вчера на 12.11.2013 и казаха, че с него и документите ми са представени, а ми излиза само болничния.  newsm78 newsm78

Изчакай още няколко дни.Трябва да се появи и декларацията

# 40
  • Мнения: 2 200
Здравейте, имам следният въпрос. Излязла съм в отпуск по майчинство и очаквам първото си майчинство,но като вляза в сайта на НОИ да си проверявам с ПИК кода ми излиза, само последния изравнителен болничен, че е подаден, смисъл не виждам никакви подадени документи за майчинство, а от работата казаха, че са ги подали с изравнителния болничен. Трябва ли, като влизам с ПИК кода да ми излизат подадените документи за майчинството или не? И това значили, че щом не се виждат има някаква грешка. Датата на последно представените документи е 12.11.2013г. На тази дата, са подадени и документите и болничния лист. Дано да съм го обяснила добре/  newsm78
 
Изравнителния ми болничен е от 08.10.2013 до 11.12.2013 и е представен вчера на 12.11.2013 и казаха, че с него и документите ми са представени, а ми излиза само болничния.  newsm78 newsm78

Изчакай още няколко дни.Трябва да се появи и декларацията
Добре де, как документи с начална дата през декември да се представят в НОИ още през ноември?
Рано е още въобще да се носят. Няма как да се появи декларацията

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добре де, как документи с начална дата през декември да се представят в НОИ още през ноември?
Рано е още въобще да се носят. Няма как да се появи декларацията

О,да,да.Гледала съм началната дата октомври

Miimiiнka,до 15 ти януари ще ти представят декларацията

# 42
  • Мнения: 182
  Здравейте!В момента съм на 50%обезщетение и в платена годишна отпуска от 15.10 до 09.12.ОТ 10.12 излизам в болничен с 2-та бременност.Освен болничния нали не трябва да нося други документи?И другото ми питане:кога по принцип се изплаща платения отпуск?Като заплата всеки мес.или накрая накуп всичката сума,т.к шефката ми си прави *оглушки*,та да знам кога да ги искам?

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
  Здравейте!В момента съм на 50%обезщетение и в платена годишна отпуска от 15.10 до 09.12.ОТ 10.12 излизам в болничен с 2-та бременност.Освен болничния нали не трябва да нося други документи? да И другото ми питане:кога по принцип се изплаща платения отпуск?Като заплата всеки мес. да,със заплатите за съответния месец или накрая накуп всичката сума,т.к шефката ми си прави *оглушки*,та да знам кога да ги искам?

# 44
  • Мнения: 182
  Здравейте!В момента съм на 50%обезщетение и в платена годишна отпуска от 15.10 до 09.12.ОТ 10.12 излизам в болничен с 2-та бременност.Освен болничния нали не трябва да нося други документи? да И другото ми питане:кога по принцип се изплаща платения отпуск?Като заплата всеки мес. да,със заплатите за съответния месец или накрая накуп всичката сума,т.к шефката ми си прави *оглушки*,та да знам кога да ги искам?
   

    Благодаря за отговорите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт