Майчинство за безработни 3

  • 147 255
  • 558
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте може ли някоя мама да ми каже какво трябва да направя понеже не ми е ясно.значи имам 6 год и 6 месеца стаж сега на 7 юли ще ме съкратят ще се запиша на борсата от там ще ми плащат 8 месеца а съм бременна какво трябва да направя за да вземам 2 год. майченство

В другата тема ти отгориха.Намираш фирма да те назначи преди 45 дневния ти.Ще плащаш 20.16 лв на месец две години


аз да попитам.ще взимам социалното майчинство кога и къде се ходи да се подават документи и какви ми трябват ,съответно и за другите помощи как седят нещата че изобщо не съм наясно кое къде и как

Безработна си с доход под 350 лв бруто ли?
Питаш и подаваш за помощите в социалните.45 дни преди термин е първата помощ 150 лв.Отиди по-рано,за да ти разяснят за документите

# 241
  • Мнения: 80
♥Elfita♥ мерси за бързия отговор
нали се ходи в социални грижи там трябва да ида

# 242
  • Мнения: 18
А добре как да отработя един ден преди 45 дневния след като той вече би трябвало да е почнал?

Е,преди 45 дневния не можеш.Ще отработиш един ден като те назначат и след това ще ти издадат остатъка от 45 дневния.Както съм писала и по-горе

Кое дали е към НОИ?Ще си имаш работодател и всичко е към него.На него носиш болничния

Благодаря ти много за информацията. Мисля че разбрах всичко, но ако имам някакви въпроси ще се възползвам пак от компетентната ти информация. Simple Smile

Здравей отново! Искам да те попитам сега аз намерих къде да започна работа,взех 45 дневния болничен обаче той започва от 27.06 до 10.08, а аз съм започнала работа на 09.07. Има ли вероятност да направят някакъв проблем на фирмата в която са ме назначили поради това разминаване в датите?

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Има ли вероятност да направят някакъв проблем на фирмата в която са ме назначили поради това разминаване в датите?

Не

Нали остатъкът от 45 дневния ти започва след 9 ти юли

# 244
  • Мнения: 18
Има ли вероятност да направят някакъв проблем на фирмата в която са ме назначили поради това разминаване в датите?

Не

Нали остатъкът от 45 дневния ти започва след 9 ти юли

Да , но в самия болничен лист е записано че трябва да съм в болничен от 27.06 до 10.08 и за това се притеснявах да не направят проблем че аз съм започнала работа след 27.06. А иначе като дата на издаване на болничния лист пише 23.07

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да , но в самия болничен лист е записано че трябва да съм в болничен от 27.06 до 10.08 и за това се притеснявах да не направят проблем че аз съм започнала работа след 27.06. А иначе като дата на издаване на болничния лист пише 23.07

Това,че е издаден по-късно не е проблем.Но е издаден от дата,от която си безработна.Това е проблем.Ще ти го върнат за корекция

# 246
  • Мнения: 18
Да , но в самия болничен лист е записано че трябва да съм в болничен от 27.06 до 10.08 и за това се притеснявах да не направят проблем че аз съм започнала работа след 27.06. А иначе като дата на издаване на болничния лист пише 23.07

Това,че е издаден по-късно не е проблем.Но е издаден от дата,от която си безработна.Това е проблем.Ще ти го върнат за корекция

Ами той доктора ми каза че по принцип няма как да ми го издаде с други дати и с по-малко от 45 дни,защото в системата е записана дата на термина и то автоматично излизала датата на началото на болничния. А добре да те попитам все пак ако стане някакъв гаф с този болничен след това ще имам ли проблем и със следващия които е след раждането? Защото така като гледам може и да родя докато успея да се оправя с тия болнични  Simple Smile

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами той доктора ми каза че по принцип няма как да ми го издаде с други дати и с по-малко от 45 дни,защото в системата е записана дата на термина и то автоматично излизала датата на началото на болничния. А добре да те попитам все пак ако стане някакъв гаф с този болничен след това ще имам ли проблем и със следващия които е след раждането? Защото така като гледам може и да родя докато успея да се оправя с тия болнични  Simple Smile

Напротив можел е и е трябвало да го издаде за по-малко 45 дни.Този болничен със сигурност ще ти го върнат.Мисля,че и със следващите ще има проблем заради този

# 248
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Ами той доктора ми каза че по принцип няма как да ми го издаде с други дати и с по-малко от 45 дни,защото в системата е записана дата на термина и то автоматично излизала датата на началото на болничния. А добре да те попитам все пак ако стане някакъв гаф с този болничен след това ще имам ли проблем и със следващия които е след раждането? Защото така като гледам може и да родя докато успея да се оправя с тия болнични  Simple Smile

Напротив можел е и е трябвало да го издаде за по-малко 45 дни.Този болничен със сигурност ще ти го върнат.Мисля,че и със следващите ще има проблем заради този

Задължително ще има проблем и със следващите болнични листове.

# 249
  • Мнения: 18
Ами той доктора ми каза че по принцип няма как да ми го издаде с други дати и с по-малко от 45 дни,защото в системата е записана дата на термина и то автоматично излизала датата на началото на болничния. А добре да те попитам все пак ако стане някакъв гаф с този болничен след това ще имам ли проблем и със следващия които е след раждането? Защото така като гледам може и да родя докато успея да се оправя с тия болнични  Simple Smile

Напротив можел е и е трябвало да го издаде за по-малко 45 дни.Този болничен със сигурност ще ти го върнат.Мисля,че и със следващите ще има проблем заради този


Задължително ще има проблем и със следващите болнични листове.

Аз намерих сега някаква Наредба за медицинската експертиза и там пише че може да се издаде болничен за по-малко от 45 дни. Сега само трябва да видя как може да се оправи след като вече има един издаден болничен - дали ще може да се анулира или да му се промени просто датата. Дано да успея да се оправя другата седмица. Благодаря ви много за съдействието.

# 250
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
katqkpp, може да е за по-малко от 45 дни, разбира се. Издаденият се поправя и се заверява от издателят му с подпис и печат.

# 251
  • Мнения: 18
katqkpp, може да е за по-малко от 45 дни, разбира се. Издаденият се поправя и се заверява от издателят му с подпис и печат.

Да и аз така разбрах. Утре ще ходя и се надявам да се оправя , че ми писна вече. Аз че не разбирам не разбирам, ама и хората които трябва да разбират явно не разбират за съжаление.
Благодаря ви още веднъж за помоща момичета!!!

# 252
  • Мнения: 2 200
katqkpp, може да е за по-малко от 45 дни, разбира се. Издаденият се поправя и се заверява от издателят му с подпис и печат.

Да и аз така разбрах. Утре ще ходя и се надявам да се оправя , че ми писна вече. Аз че не разбирам не разбирам, ама и хората които трябва да разбират явно не разбират за съжаление.
Благодаря ви още веднъж за помоща момичета!!!

Най-добре е нов болничен лист, който да започва от дата, която е след отработен ден. Старият доктора да го анулира и въобще не го носи на работодателя. Носиш новия.

# 253
  • Мнения: 14
Здравейте ,нуждая се от съвет .До Юни 2014 г съм осигурявана на 1300 лв (имам трудов стаж над 10 години)Фирмата, в която работих реши ,че не сме им нужни и ни затвориха .В момента съм регистрирана в БТ ,но все още изчаквам и не съм подала документи в НОИ .Но вчера разбрах ,че съм бременна в 4 г.с.
Какво трябва да направя ,за да вземам едно подобаващо майчинство ?Моля за съвети

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
radoost ,за да си запазиш хубавите осигуровки,трябва да те назначат във фирма /на минималната заплата е достатъчно/,отработваш един ден и да излезеш в болничен.Добре е да стане това през месец август,за да не ти влиза и август в базата.Предполагам няма да ти стигнат 180 те дни непрекъснат болничен и ще се явиш на ТЕЛК,за да ти дадат болничен до 45 дневния преди термин.
Месеците без работа или на борсата ще ти ги взимат на минималната заплата в базата

Общи условия

Активация на акаунт