Майчинство за безработни 3

  • 147 300
  • 558
  •   1
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Защото отпуската сме я ползвали- възможно ли е хем да се ползва отпуската хем да се изплати после

Отпуската се плаща задължително и тя е различна от платения годишен отпуск.Вие сте ползвали 15 те дни отпуск по бащинство и тях са ви платили

# 331
  • Бургас
  • Мнения: 94
Сега като се замислих, сте права. Но в такъв случай защо сумата е все една и съща и при нас и при човека който ни каза да подадем документи и при моите познати-180 лв.

# 332
  • София
  • Мнения: 8 124
Здравейте! Имам следния въпрос. Не работя от една година. Иначе имам 9 години трудов стаж. Ако забременея след два месеца например, и все още не съм на трудов договор, на какви пари бих могла да се надявам като майчинство?

# 333
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Имам следния въпрос. Не работя от една година. Иначе имам 9 години трудов стаж. Ако забременея след два месеца например, и все още не съм на трудов договор, на какви пари бих могла да се надявам като майчинство?

Социално майчинство-100 лв на месец за една година.Ако доходът на човек ви е под или равен на 350 лв бруто.Гледат се 12 те месеца назад

# 334
  • Мнения: 1
zdr vsichki mn shte se radvam ako mi pomogne nqkoi,bremenna sam v 4 mesec bezrabotna neusigorena ,kakvo da napravq zada poluchavam maichinstvo po golqmo ot 100 lv,blagodarq predvaritelno

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
zdr vsichki mn shte se radvam ako mi pomogne nqkoi,bremenna sam v 4 mesec bezrabotna neusigorena ,kakvo da napravq zada poluchavam maichinstvo po golqmo ot 100 lv,blagodarq predvaritelno

Друг осигурителен стаж имаш ли през живота си?Има ли фирма на приятел,в която да започнеш на трудов договор?

# 336
  • Chirpan
  • Мнения: 44
Здравейте на мен ми предстои забременяване имам стаж 2 год. но в момента съм безработна ако не успея да намеря фирма в която да ме назначат на работа може ли да се регистрирам като земеделски производител и да си внасям сама осигуровките.И ако може в продължение на колко време трябва да ги внасям и каква е сумата която трябва да внасям всеки месец Thinking за да взимам майчинство 2 год.

# 337
  • Мнения: 26
Здравейте въпроса ми е следния имам тези 12 месеца стаж. Сега ще ме назначат на договор на 6 часа който е с 6 месеца изпитателен срок ако примерно работя до 5-6 месец на бременноста ми мога ли да си взема болничен който да го ползвам до раждането и след това и дали ще получавам майчински 2 години?

# 338
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте въпроса ми е следния имам тези 12 месеца стаж. Сега ще ме назначат на договор на 6 часа който е с 6 месеца изпитателен срок ако примерно работя до 5-6 месец на бременноста ми мога ли да си взема болничен който да го ползвам до раждането и след това и дали ще получавам майчински 2 години?

Да,трябва обаче договорът да ти стане постоянен

Болничен можеш да вземеш и по-рано.Достатъчно е да отработиш 1 ден,за да вземеш болничен.Ще ти плащат от НОИ болничния и ще взимаш 2 г майчинство

# 339
  • Мнения: 26
Тоест трябва да минат тези 6 месеца изпитател срок за да ми е постоянен и да взимам майчински 2 години,а ако изляза по рано в болничен примерно неплатен пак ли ще вземам 2 години

# 340
  • Мнения: 2 677
Здравейте, момичета! Имам следния въпрос, на който отговорните власти в малкото градче, където живея, не могат да ми отговорят.
Бременна съм и от 02.09.2015 година трябва да изляза в 45 дни преди раждането. От Януари месец тази година съм съкратена и регистрирана в Бюрото по труда. Преди това нямам прекъснат трудов стаж и осигуровки. Доколкото съм запозната обезщетението за майчинство се изчислява за период 18 месеца назад. В този случай имам ли право на майчинство по-високо от социалното в размер на 100 лева и ако да, към коя институция трябва да бъде издаден болничния за 45 дни преди раждане?
Предварително ви благодаря за отделеното време и отговорите.

# 341
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 410
Тоест трябва да минат тези 6 месеца изпитател срок за да ми е постоянен и да взимам майчински 2 години,а ако изляза по рано в болничен примерно неплатен пак ли ще вземам 2 години

Да, ако имаш нужния 12-месечен осиг. стаж.

Здравейте, момичета! Имам следния въпрос, на който отговорните власти в малкото градче, където живея, не могат да ми отговорят.
Бременна съм и от 02.09.2015 година трябва да изляза в 45 дни преди раждането. От Януари месец тази година съм съкратена и регистрирана в Бюрото по труда. Преди това нямам прекъснат трудов стаж и осигуровки. Доколкото съм запозната обезщетението за майчинство се изчислява за период 18 месеца назад. В този случай имам ли право на майчинство по-високо от социалното в размер на 100 лева и ако да, към коя институция трябва да бъде издаден болничния за 45 дни преди раждане?
Предварително ви благодаря за отделеното време и отговорите.


Ако си безработна не си осигурено лице и не може да получаваш обезщетение от НОИ. Социално майчинство се получава, ако доходът на член от семейството не надвишава 350 лева.

# 342
  • Мнения: 2 677
Здравейте, момичета! Имам следния въпрос, на който отговорните власти в малкото градче, където живея, не могат да ми отговорят.
Бременна съм и от 02.09.2015 година трябва да изляза в 45 дни преди раждането. От Януари месец тази година съм съкратена и регистрирана в Бюрото по труда. Преди това нямам прекъснат трудов стаж и осигуровки. Доколкото съм запозната обезщетението за майчинство се изчислява за период 18 месеца назад. В този случай имам ли право на майчинство по-високо от социалното в размер на 100 лева и ако да, към коя институция трябва да бъде издаден болничния за 45 дни преди раждане?
Предварително ви благодаря за отделеното време и отговорите.


Цитат
Ако си безработна не си осигурено лице и не може да получаваш обезщетение от НОИ. Социално майчинство се получава, ако доходът на член от семейството не надвишава 350 лева.

Чудничко.  Confused

# 343
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 410
Пуполино, нали имаш предходен осигурителен стаж поне 12 месеца? Ако е така е добре да помислиш за сключване дори на фиктивен трудов договор с някой приятел, който да те назначи няколко дни преди излизане в болничен за бременност и раждане, който се издава 45 дни преди термин. При тези условия / и тъй като се взема осиг. доход за 24 месеца назад / ще вземаш минималното обезщетение, което не може да е по-ниско от МРЗ за периода на отпуск за бременност и раждане, който е 410 дни.

# 344
  • Мнения: 2 677
Пуполино, нали имаш предходен осигурителен стаж поне 12 месеца? Ако е така е добре да помислиш за сключване дори на фиктивен трудов договор с някой приятел, който да те назначи няколко дни преди излизане в болничен за бременност и раждане, който се издава 45 дни преди термин. При тези условия / и тъй като се взема осиг. доход за 24 месеца назад / ще вземаш минималното обезщетение, което не може да е по-ниско от МРЗ за периода на отпуск за бременност и раждане, който е 410 дни.

Благодаря за съветите, Лейди. Simple Smile
Проблемът е, че не съм и предполагала, че подобен абсурд може да съществува и че ще се окажа в настоящата ситуация. Грешката си е моя, разбира се, че не съм се поинтересувала по-рано за законовата неуредица на настоящия въпрос, и не предприех съответните мерки, тъй като аз от 9 месеца съм регистрирана в Бюрото по труда. Научих, че съм бременна няколко седмици, след като ни бяха съкратили, но не съм предприемала действия за започване, макар и на фиктивна работа. Пак казвам, заради собственото си незнание. Остават ми две седмици до периода, от който би трябвало да изляза в болничен 45 дни преди раждането. На този етап каквото и да предприема, ще бъде късно, тъй като вече ги имам тези девет месеца прекъснат осигурителен стаж....

Абсурдното в цялата ситуация е, че изключително "далновидната" социална политика на държавата, насочена към насърчаване на раждаемостта в България, отново ни стимулира да търсим начини да манипулираме системата и да заобикаляме законите с фиктивни трудови договори и фалшиви болнични, за да осигурим помощ за неродените си деца. А би трябвало благоденствието на българските деца да бъде тяхно изконно право и те да получават помощ и подкрепа без каквито и да било условности, камо ли с извършване на манипулации от страна на родителите им, пък било то и законни.

Надявам се конкретния проблем да добие повече публичност и повече хора да се ангажират с него, защото явно е, че никой не е застрахован от абсурдите, които се случват около нас. Затова и давам линк към публикация в профила си във Facebook с молба, който се чувства ангажиран с проблема и споделя мнението ми, че това е поредния дискриминационен абсурд, да сподели публикацията, за да могат повече хора да се запознаят с проблема и да добие полагащата му се публичност и отзвук в обществото. Дано не нарушавам правилата на форума, ако е така, моля за извинение.

https://www.facebook.com/VesselaG/posts/10205839399676975?notif_t=like

Общи условия

Активация на акаунт