Майчинство за безработни 3

  • 146 981
  • 558
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 471
Здравейте

Аз имам трудов стаж 3 месеца и сега съм безработна , защото причината работодателя да ме уволни беше ,че имам 6 месеца изпитателен срок .. Има ли право да го направи при условие ,че съм бременна ?
В началото на 4 месец съм и нямам брак с бащата ..Sad .. извинете ,че се повтарям ,но не са ми ясни тези неща
Какво трябва да направя и къде да ида за да попитам как да взимам майчинство ?? Или някакви помощи ??

# 196
  • Мнения: 2 200
Здравейте

Аз имам трудов стаж 3 месеца и сега съм безработна , защото причината работодателя да ме уволни беше ,че имам 6 месеца изпитателен срок .. Има ли право да го направи при условие ,че съм бременна ? за жалост, да
В началото на 4 месец съм и нямам брак с бащата ..Sad .. извинете ,че се повтарям ,но не са ми ясни тези неща
Какво трябва да направя и къде да ида за да попитам как да взимам майчинство ?? Или някакви помощи ??
или от соц. грижи по 100 лв. на месец за една година или намираш приятели, при които да работиш и да трупаш стаж, за да получаваш минимален размер на обезщетението две години.

# 197
  • Мнения: 471
има ли значение дали стажа е разпокъсан или се гледа като общ ?

на мен ми трябват още три месеца за да мога да вземам две години майчинство .. мога ли да ги изработя или трябва да имам общо шест месеца работни ?

# 198
  • Мнения: 2 200
има ли значение дали стажа е разпокъсан или се гледа като общ ? 12 мес. осиг. стаж през живота, т. е. може и разпокъсано

на мен ми трябват още три месеца за да мога да вземам две години майчинство .. мога ли да ги изработя може или трябва да имам общо шест месеца работни ?

# 199
  • Мнения: 6
Здравейте,
Аз съм на 17 години и съм бременна в осми месец. Ще навърша 18 години и ще родя първото си детенце. На какво обезщетение имам право след като до момента не съм работила?

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
Аз съм на 17 години и съм бременна в осми месец. Ще навърша 18 години и ще родя първото си детенце. На какво обезщетение имам право след като до момента не съм работила?

Ако доходът на човек е под 350 лв бруто,имаш право на социални помощи.Ако нямаш брак и си пълнолетна,ти си сама за себе си.Т.е като безработна си без доход реално
45 дни преди термин 150 лв помощ за бременност
100 лв на месец социално майчинство в продължение на 1 година
детски надбавки 35 лв на месец
помощ за раждане 250 лв
За всичко питаш и подаваш документи в социалните по адрес на личната ти карта

# 201
  • Мнения: 6
Благодаря Ви
Това е крайно недостатъчно за отглеждането на едно детенце 135 лв. на месец.

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не стигат и нормално майчинство да взимаше,нямаше да ти стигат.Като безработно лице и такова,което не е внасяло вноски във фонда,имаш право само на това.Ако имаше стаж и работеше,щеше да е малко по-различно

# 203
  • Мнения: 6
Но аз сега ще навъша 18 години.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,стана ясно,че сега ще ги навършиш.И непълнолетна да беше при раждането е същото.Законът е такъв
Вариант ти е да започнеш да се водиш на работа във фирма на приятел,за да натрупаш 12 м стаж и поне втората година от майчинството да получаваш 340 лв на месец.Ако останеш на социал,втората година няма да взимаш никакви пари като майчинство.Само детски 35 лв
Търсете фирма,да те назначи

Последна редакция: пн, 12 май 2014, 11:48 от ♥Elfita♥

# 205
  • Мнения: 17
Здравейте! При мен ситуацията е малко сложна.
Родих на 1.07.2013г. като до сега получавах социално майчинтво от 100лв., тъй като имам само 4 работни месеца от тези 18, които връщат назад. По принцип работя сезонно и имам около 18м. трудов стаж през годините. От 25 април съм назначена отново на работа и в момента подавам молба за прекъсване на социалната помощ. Като ми обясниха, че след навършването на 1г. на детето имам право да взимам 50% от майчинството, т.е. 150-160лв.
Въпросът ми е следния :
Когато напусна работа и прекратят изплащането на тези 50% ще имам ли право на други помощи (майчинство) или трябва да продължа да работя до навършването на 2г. на детето, за да ми ги изплащат?
А също така ми казаха, че за тези 4 работни месеца ще взимам пълно майчинство последните 4 месеца преди детето да навърши 2г.
Малко се пооплетох и аз, но се надявам да сте ме разбрали  newsm78

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! При мен ситуацията е малко сложна.
Родих на 1.07.2013г. като до сега получавах социално майчинтво от 100лв., тъй като имам само 4 работни месеца от тези 18, които връщат назад.не ти искат 12 м стаж през последните 18 м,а искат 12 м осигурителен стаж през целия ти живот.можела си да взимаш пълно майчинство,ако си назначена от началото тъй като имаш необходимия стаж По принцип работя сезонно и имам около 18м. трудов стаж през годините. От 25 април съм назначена отново на работа и в момента подавам молба за прекъсване на социалната помощ. Като ми обясниха, че след навършването на 1г. на детето имам право да взимам 50% от майчинството, т.е. 150-160лв.
Въпросът ми е следния :
Когато напусна работа и прекратят изплащането на тези 50% ще имам ли право на други помощи (майчинство) Няма други помощи втората година за безработните или трябва да продължа да работя до навършването на 2г. на детето, за да ми ги изплащат? ако работиш втората година ще ти плащат 170 лв месечно от НОИ,ако излезеш в майчинство чрез фирмата-340 лв месечно от НОИ
А също така ми казаха, че за тези 4 работни месеца ще взимам пълно майчинство последните 4 месеца преди детето да навърши 2г. Сега детето на колко е години?Като работеща майка с необходимия стаж,в майчинство, може да взимаш първата и втората година по 340 лв месечно

Тази работа реална ли е или фиктивна?Наистина ще работиш или е,за да взимаш майчинството от 340 лв

# 207
  • Мнения: 17
12 м. осигурителен стаж имам, но той не е през последните 18 месеца преди раждането и ми казаха, че не мога да взимам майчинство. Работата е реална, защото с тези 100лв. до никъде. Попитах дали имам право на други помощи, защото съм на сезонна работа и в края на септември - началото на октомври ще ме освободят от работа. Та да знам какво мога да направя след това ако не мога да си намеря работа.
Сега синът ми е на 10месеца.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
12 м. осигурителен стаж имам, но той не е през последните 18 месеца никой не ти иска да е през 18 м  преди раждането и ми казаха, че не мога да взимам майчинство.можела си,ако си и работела.само стажа не е достатъчен.иначе стаж си имаш достатъчно Работата е реална, защото с тези 100лв. до никъде. Попитах дали имам право на други помощи, защото съм на сезонна работа и в края на септември - началото на октомври ще ме освободят от работа. през първата година,ако работиш нямаш право на нищо допълнително.само заплатата.след като ти свърши работата намери фирма на приятел да те назначи на работа и излез в майчинство.така ще взимаш 340 лв на месец до 2 г на детето.ако не го направиш,нямаш право на никакво майчинство и пари,освен детските Та да знам какво мога да направя след това ако не мога да си намеря работа.
Сега синът ми е на 10месеца.

# 209
  • Мнения: 17
Благодаря ти за отговорите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт