Майчинство за безработни 3

  • 147 006
  • 558
  •   1
Отговори
# 360
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На един адрес ли сте регистрирани с бащата на детето ти?

# 361
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен, нова съм тук, от София съм и съм на 21г., преди 1 седмица разбрах че съм бременна-1ви месец (много се радвам ^_^) и малко изобщо не са ми ясни всички тези неща с майчинство и тем подобни, та някой ще може ли малко да ме открехне как стоят нещата с цялата бумащина от документи, договори, колко време трудов стаж трябва да имам, за да мога да взимам някакво майчинство(дори и 100лв), тъй като по трудова книжка в момента имам 3 или 4 месеца трудов стаж, и сега ще ми пуснат трудов договор и примерно още 6/7 месеца дали ще са от полза за майчинството след това?! Благодаря за вниманието Simple Smile

# 362
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и от мен, нова съм тук, от София съм и съм на 21г., преди 1 седмица разбрах че съм бременна-1ви месец (много се радвам ^_^) и малко изобщо не са ми ясни всички тези неща с майчинство и тем подобни, та някой ще може ли малко да ме открехне как стоят нещата с цялата бумащина от документи, договори, колко време трудов стаж трябва да имам, за да мога да взимам някакво майчинство(дори и 100лв), тъй като по трудова книжка в момента имам 3 или 4 месеца трудов стаж, и сега ще ми пуснат трудов договор и примерно още 6/7 месеца дали ще са от полза за майчинството след това?! Благодаря за вниманието Simple Smile

Прочиташ първа страница на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=821287.0
И първа страница на тази тема.Линкът в синьо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868167.0

Насреща съм да отговоря на конкретните ти въпроси

# 363
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен, нова съм тук, от София съм и съм на 21г., преди 1 седмица разбрах че съм бременна-1ви месец (много се радвам ^_^) и малко изобщо не са ми ясни всички тези неща с майчинство и тем подобни, та някой ще може ли малко да ме открехне как стоят нещата с цялата бумащина от документи, договори, колко време трудов стаж трябва да имам, за да мога да взимам някакво майчинство(дори и 100лв), тъй като по трудова книжка в момента имам 3 или 4 месеца трудов стаж, и сега ще ми пуснат трудов договор и примерно още 6/7 месеца дали ще са от полза за майчинството след това?! Благодаря за вниманието Simple Smile

Прочиташ първа страница на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=821287.0
И първа страница на тази тема.Линкът в синьо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868167.0

Насреща съм да отговоря на конкретните ти въпроси
Благодаря много, ще ги изчета нещата Simple Smile

# 364
  • Мнения: 1 540
На един адрес ли сте регистрирани с бащата на детето ти?
Не не сме,но мислим да го сменим и да се водим на един,защото така ще искат бележка от него и за Баткото (Поне така разбрах)Бяха ми казали тук,че можело така.Simple Smile

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не не сме,но мислим да го сменим и да се водим на един,защото така ще искат бележка от него и за Баткото (Поне така разбрах)Бяха ми казали тук,че можело така.Simple Smile

Ако искаш неговия доход да влиза,бъдете на един адрес.За него ще искат служебна бележка за доход за последните 12 месеца.Ще делят дохода на 4 ри,нищо че той не е баща на голямото ви дете

# 366
  • Мнения: 1 540
Не не сме,но мислим да го сменим и да се водим на един,защото така ще искат бележка от него и за Баткото (Поне така разбрах)Бяха ми казали тук,че можело така.Simple Smile

Ако искаш неговия доход да влиза,бъдете на един адрес.За него ще искат служебна бележка за доход за последните 12 месеца.Ще делят дохода на 4 ри,нищо че той не е баща на голямото ви дете
Да така ще направим щом може пък и тогава дохода ще е толкова колкото трябва и ще получавам детски и майчинство. bouquet

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да така ще направим щом може пък и тогава дохода ще е толкова колкото трябва и ще получавам детски и майчинство. bouquet

Без бащата също имаш право на детски и помощи.Твоя доход ще делят на 3.Липсата ти на доход не е проблем

# 368
  • Мнения: 1 540
На моя приятелка,тя роди на скоро и искаха бележка за доход от бащата за майчинството,а те не се водят на един адрес и брак нямат.Аз като попитах дали ще ми искат отговориха,че няма да ми  искат защото не сме на един адрес с бащата,но ако ми поискат ще е проблем защото аз не знам нищо за него от години.И главно заради това ще е ако сменяме адреси,за да не търсим другия "татко"

# 369
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
На моя приятелка,тя роди на скоро и искаха бележка за доход от бащата за майчинството,а те не се водят на един адрес и брак нямат.Аз като попитах дали ще ми искат отговориха,че няма да ми  искат защото не сме на един адрес с бащата,но ако ми поискат ще е проблем защото аз не знам нищо за него от години.И главно заради това ще е ако сменяме адреси,за да не търсим другия "татко"

В твоя случай няма съжителство, така, че няма как да ти искат бележка за дохода на бащата.

# 370
  • варна
  • Мнения: 1 228
Писах в др тема ,но никой не ме отрази ще се пробвам и тук .Фирмата в която се осигурявам обявява фалит ,говорих с счетоводителката че най добре е друга фирма да намеря ,но тя ми е изпратила досието  с трудова  книжка  на новите собственици ,които не ги познава .Те казали че ще я потърсят но отговор дали са я намерили няма .
Ако не я намерят аз ще мога ли а си оправя моите неща и да продължа да взимам майчинство?

# 371
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Писах в др тема ,но никой не ме отрази ще се пробвам и тук .Фирмата в която се осигурявам обявява фалит ,говорих с счетоводителката че най добре е друга фирма да намеря ,но тя ми е изпратила досието  с трудова  книжка  на новите собственици ,които не ги познава .Те казали че ще я потърсят но отговор дали са я намерили няма .
Ако не я намерят аз ще мога ли а си оправя моите неща и да продължа да взимам майчинство?

Не схващам ситуацията. Уж, фалит, пък нови собственици  newsm78

Ако искаш да прекратиш ТД трябва да се свържеш с представител на работодателя и да се уговориш с него.

# 372
  • варна
  • Мнения: 1 228
Не разбирам и аз ,казвам каквото са ми казали все още не сапрекртили правата на досегашната счетоводителка и тя кореспондира с тях .

# 373
  • Мнения: 4
Здравейте,

записвам се да следя тази тема, тъй като живо ме интересува.
Моя случай е следния, от 1 година не работя, съответно не се осигурявам, плащам си само 16,80 на месец за здравните. Но тъй като вече искаме да правим бебе се интересувам какво би било майчинството ми. Тук трябва да вметна че имам 6 години трудов стаж. Та извадих си ПИК номер, с който да се възползвам от услугата им за Пресмятане на майчинство, там ми излизат последните месеци в които работих и всички останали автоматично са се попълнили с минималната работна заплата. Та въпроса ми е, как точно се смятат тези месеци в които не работя, защо слагат минималната, като аз нямам осигуровки дори за нея? Или не може да се разчита на този калкулатор и е по вероятно нищо да не взема като майчинство? Това ми е въпроса, като не работя, защо смятат че взимам минимална? Това е много объркващо. Ако някой друг се е запознал с тяхната система за смятане, моля да сподели.

Иначе живот и здраве като стане чудото, и ако още не работя...съм намислила да се регистрирам като самоосигуряваща се, и да получа що горе нормално майчиство, защото никак не е честно, при работени 6 години и плащане на осигуровки на цялата ми заплата, и накрая да ми "метнат" някакви си 100 лв, просто е подигравка това.

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако в момента на издаване на 45 дневния си безработна,няма да имаш право на майчинство 2 г.Евентуално на социално 100 лв на месец за една година,ако отговаряш на изискването за доход.Като разбереш,че си бременна,се запиши на работа във фирма на приятел.Месеците без работа ще ти ги взимат на МРЗ,да

Общи условия

Активация на акаунт