Майчинство за безработни 3

  • 147 007
  • 558
  •   3
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи ще имаш право на 2880 лв помощ за студенти и мисля социално майчинство,ако отговаряш на условията.Попитай в социалните.Там ще подаваш и документите за помощите и детските

# 391
  • Мнения: 5
Здравейте, мами!

Искам да Ви кажа моя казус и да ви помоля за информация. Имам необходимите 12 месеца стаж, но към момента съм безработна. Необходимо ли е да бъда назначена на работа фиктивно за да получавам майчински и ако да, това, ако се случи последните 2-3 месеца преди термина, когато се пресмята обезщетението 24 месеца назад, тези месеци, които съм била безработна нулеви ли се водят или са с минимална работна заплата?

Благодаря Ви много за отзивчивостта!

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, мами!

Искам да Ви кажа моя казус и да ви помоля за информация. Имам необходимите 12 месеца стаж, но към момента съм безработна. Необходимо ли е да бъда назначена на работа фиктивно за да получавам майчински да,иначе няма да имаш право на 2 г майчинство и ако да, това, ако се случи последните 2-3 месеца преди термина, когато се пресмята обезщетението 24 месеца назад, тези месеци, които съм била безработна нулеви ли се водят или са с минимална работна заплата? не са нулеви,ще ти ги взимат на МРЗ,която е била в онзи момент

Благодаря Ви много за отзивчивостта!

# 393
  • Мнения: 1
Здравейте,мами!

Искам да попитам за следното.Бях на трудов договор и работодателя ми реши да ме изкара на борса та за 4 месеца фиктивно ,разбрах че съм бременна уговорката ми е че след изтичане на борсата ще ме назначи отново . Аз до тогава няма да мога да съм на работа даже вече искат да ми дават болничен , въпросът ми е какъв е срока които трябра да бъда назначена на работа за да мога да вземам болнични до края на бременноста тъй като още съм в средата на бременноста.Как се изчислява размера на болничния и щи си смятат ли тези месеци от борсата защото те са минимума.Стана малко дълго и объркано .Благодаря предварително!

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,мами!

Искам да попитам за следното.Бях на трудов договор и работодателя ми реши да ме изкара на борса та за 4 месеца фиктивно ,разбрах че съм бременна уговорката ми е че след изтичане на борсата ще ме назначи отново . Аз до тогава няма да мога да съм на работа даже вече искат да ми дават болничен , въпросът ми е какъв е срока които трябра да бъда назначена на работа за да мога да вземам болнични - 1 отработен ден трябва да имаш до края на бременноста тъй като още съм в средата на бременноста.Как се изчислява размера на болничния и щи си смятат ли тези месеци от борсата защото те са минимума да,месеците на борсата ти влизат.ще ти ги взимат на МРЗ,която е била в онзи период .Стана малко дълго и объркано .Благодаря предварително!

# 395
  • Мнения: 2
Здравейте искам да споделя моя случай с надеждата някой да ми даде съвет какво трябва да направя.Дълги години бях в чужбина 8-м от които имам с редовен трудов стаж и пълни осигуровки.От август месец миналата година сам си в БГ вече за постоянно всички документи са ми прехвърлени тук в НАП и НОИ ноември месец родих горда майка съм на две момчета.Получавам парично обезщетение от борсата от август месец насам което изтича сега края на април.Как мога да изляза по майчинство и дали изобщо имам право на такова?

# 396
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Здравейте искам да споделя моя случай с надеждата някой да ми даде съвет какво трябва да направя.Дълги години бях в чужбина 8-м от които имам с редовен трудов стаж и пълни осигуровки.От август месец миналата година сам си в БГ вече за постоянно всички документи са ми прехвърлени тук в НАП и НОИ ноември месец родих горда майка съм на две момчета.Получавам парично обезщетение от борсата от август месец насам което изтича сега края на април.Как мога да изляза по майчинство и дали изобщо имам право на такова?

А предишен трудов стаж в България имаш ли?

# 397
  • Мнения: 2
Да имам 5 години стаж тук в България.

# 398
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Да имам 5 години стаж тук в България.

Тогава, ако сключиш фиктивен трудов договор в някоя фирма може да излезеш в майчинство.

# 399
  • Мнения: 2
Здравейте!Бих искала да помоля за малко помощ! Rolling Eyes
Имам 12м.трудов стаж,даже много повече.Случеят е следният:на 25.03.2016 ме освободиха от работа,бях на трудов договор по заместване.От 24.03.2016 излезнах в 45 дневен болничен.Терминът ми е на 08.05.2016.Въпросът ми е следният какво майчинство ще взимам и трябва ли да започвам работа след болничните,за да мога да взимам майчинството на база това,на което съм се  осигурявала?Благодаря предварително! newsm78

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Бих искала да помоля за малко помощ! Rolling Eyes
Имам 12м.трудов стаж,даже много повече.Случеят е следният:на 25.03.2016 ме освободиха от работа,бях на трудов договор по заместване.От 24.03.2016 излезнах в 45 дневен болничен.Терминът ми е на 08.05.2016.Въпросът ми е следният какво майчинство ще взимам и трябва ли да започвам работа след болничните,за да мога да взимам майчинството на база това,на което съм се  осигурявала?Благодаря предварително! newsm78

Ще взимаш обезщетение от НОИ на база осигуровките 24 м назад в продължение на 410 дни.След това вече трябва да те назначат някъде,за да взимаш 340 те лв втората година.Сега се водиш безработна и трябва сама да си внасяш здравните от април включително и нататък.Първо подаваш декларация 7 в Нап за здравните
Всички болнични и декларации ще ти ги предвижват от последната работа.На тях ще дадеш болничния от болницата,болничния от педиатъра и при тях ще попълниш декларацията 135-410 дни

# 401
  • Мнения: 2
Много благодаря за бързият отговор  Simple Smile

# 402
  • Мнения: 88
Здравейте! Споделям ви ситуацията ми и моля някой ако е наясно да пише. Живея във Франция от миналия април. До м. Юли се водех на борсата в Бг, тогава съм и заббременяла. Родих на 25.03.2016. Тук не съм работила. Преди да изляза на борсата имам година и 4 месеца трудов стаж. Наскоро ми подхвърлиха, че мога да вземам майчинство в България. Сега се разчетох и доколкото намерих инфо единствено социална помощ мога да вземам. С мъжа ми нямаме брак, той работи на черно така че се водим, че нямаме доходи. Моля за съвет!

# 403
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Здравейте! Споделям ви ситуацията ми и моля някой ако е наясно да пише. Живея във Франция от миналия април. До м. Юли се водех на борсата в Бг, тогава съм и заббременяла. Родих на 25.03.2016. Тук не съм работила. Преди да изляза на борсата имам година и 4 месеца трудов стаж. Наскоро ми подхвърлиха, че мога да вземам майчинство в България. Сега се разчетох и доколкото намерих инфо единствено социална помощ мога да вземам. С мъжа ми нямаме брак, той работи на черно така че се водим, че нямаме доходи. Моля за съвет!

И как ще сключиш договор в България от Франция?! И как ще подписваш нужните декларации?

# 404
  • Мнения: 88
Здравейте! Споделям ви ситуацията ми и моля някой ако е наясно да пише. Живея във Франция от миналия април. До м. Юли се водех на борсата в Бг, тогава съм и заббременяла. Родих на 25.03.2016. Тук не съм работила. Преди да изляза на борсата имам година и 4 месеца трудов стаж. Наскоро ми подхвърлиха, че мога да вземам майчинство в България. Сега се разчетох и доколкото намерих инфо единствено социална помощ мога да вземам. С мъжа ми нямаме брак, той работи на черно така че се водим, че нямаме доходи. Моля за съвет!

И как ще сключиш договор в България от Франция?! И как ще подписваш нужните декларации?
Какъв договор при положение, че детето е родено? Не съм бременна, а родила вече! Декларациите ще се подпишат стига да е възможно. Да не съм през света? За пътуване чувала ли си?

Общи условия

Активация на акаунт