Литературен спамо-чат

  • 18 052
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 689

Добре дошли в Литературния ни спамо-чат  Hug
Говорим си за книги и не само. Доброто настроение и усмивката са задължителни.
Всичко останало - не
 Laughing


# 1
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси  Hug!
Тук може би наистина е по-добре, за да не досаждаме в другата тема.
Пък и може да си дрънкаме и разни други глЮпости  Blush.

# 2
  • Мнения: 398
Добре заварила Simple Smile

Само с положителни емоции да ни зарежда темичката.

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 И аз тук!  Hug

 Засега  smile3502, просто спамя. И усмивката си нося.  Simple Smile

 mijjjka , сладурка си!

# 4
  • Мнения: 398
По принцип слушам рок , но днес ме зарадваха с някаква песен на сръбски изпълнител и много ми допадна.

Та ей така с тази песничка , чаша чай и книгата разпускам Simple Smile

Та ето поздравче :


Скрит текст:

# 5
  • Мнения: 5 776
И аз тук, mijjjka   bouquet
Така, така, да не ни пляскат през ръцете  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 5 566
И аз се присъединявам!  Hug

За номинациите - аз обикновено номирам само книги, на които давам максимум звезди, точки, резултати въобще. Но ми хареса предложения от вас регламент.  Grinning

# 7
  • Мнения: 10 689
Сладурки сте ми всички!  Hug Heart Eyes

Да резюмирам накратко дискусията за номинациите като очакваме и нови идеи и предложения  Peace

mijjjka:
Мислех си за Номинационната тема за книга на 2013г ....  Simple Smile
Какво ще кажете, ако номинираме с брой точки?
В смисъл - номинираме 5 или какъвто брой книги решим. Но от тези 5 книги да можем да поставяме точки - максимум по 3 точки, да речем, като само на 2 или на 3 от 5-те номинирани от нас книги да можем да ги дадем?
Не знам дали го обясних добре...
Тази идея ми дойде като стана дума онзи ден, че наближават номинациите и се замислих кои книги да номинирам. Две са ми много "на сърце". Всяка по различен начин  Heart Eyes
Но пък от друга страна, през тази година прочетох и още няколко книги, които заслужават да бъдат номинирани...  Simple Smile

Лиляна:
mijjjka, каква е идеята за точките?
При повтарянето на най-харесваните книги в номинациите, ще излязат на гласуване.
Всеки ще номинира 5-6-10 негови книги. Аз ги броя и отчитам коя колко номинации събира. После гласуваме.

mijjjka:
Ами по някакъв начин да дадем по-голяма "тежест" на книгите, които са ни направили изключително впечатление (ако мога така да се изразя). Защото от няколкото книги, които ще номинираме, все някоя/и ще са ни харесали повече.
Просто хрумване - както в ББ се номинираха с точки по едно време

scaramouche:
Според мен, това има смисъл само, ако има някакви ограничения - напр. имаш право да номинираш 5 книги и само на една от тях можеш да дадеш 5 точки, на една 4 и т.н. Така наистина ще се откроят някои книги, а и ще е интересно, защото ще трябва да степенуваме книгите и за себе си, за да направим избор.

Лиляна:
Их, сега и точки ли да броя.
Ако са 5-10 книги, да се завъртят точките. Но при номинациите се получава един голям списък от 4-5 уордовски страници и едва първите десетина, които имат най-много номинации излизат на гласуване.  В една категория от 4-5 номинационни гласа са само една две книги. Какво значение ще има дали едната от тях ще е с 5 точки, а другата с 4?
Ще опитам да броя, но не знам какво ще излезе. Не ми се иска да ограничавам броя на номинациите, нека всеки предлага колкото иска книги, един 3, друг - 10, както всеки си иска.

mijjjka:
За броенето и аз мога да се включа с най-голямо удоволствие и с ексел
Ще сформираме комисия, така да се каже  
Относно броят на книгите, които номинираме - моето лично мнение е, че би било по-добре и по-стойностно, ако номинираме ограничен брой книги - 3 или 5 максимум. Десет е меко казано несериозно  Wink От прочетени 100 книги да номинираш 10 от тях е доста голям процент. Какво остава ако си прочел 20 и номинираш 10 от тях?  
Някак си се девалвира самата идея за КНИГА НА ГОДИНАТА....  
За точковата ми идея - ако номинираме ограничен (малък) брой книги с брой точки, по този начин някои не толкова популярни, но стойностни книги, биха могли да излязат напред и да направят впечатление на не-челите ги още.
Ще се радвам, ако и други изкажат мнение и дадат предложения

Лиляна:
Трябва да уточним точките и броя на книгите. Аз вече предложих 3 точки, но може да са повече. А книгите поне 5-6. Това означава, че ще има две и повече книги с еднакви точки, което за мен не е проблем.

scaramouche:
Аз си представям системата горе-долу като тази за гласуване на "Евровизия": ако се разберем да номинираме най-много по пет книги, напр., ще разполагаме с едни 5 точки, които да "присъдим" на една от тях, едни 4 точки, които да отидат при друга и т.н. При това положение може евентуално да се откажем от правото да присъдим 5 точки на някоя книга и един вид първото място да остане празно или, ако номинираме само 3 книги вместо 5, да им дадем съответно по 5, 4 и 3 точки и четвъртото и петото място да останат незаети. Нещо такова.
Ако решим да имаме право да даваме 3 точки на повече от една книга, мисля, че ще има много хора, които ще номинират по 5-6 книги всяка с по 3 точки и така ще се обезсмисли цялото нещо. Това имах предвид и с предишния си пост.

mijjjka:
Това, което предложи scaramouche като система на мен ми звучи добре  Smile
Номинираме максимум 5 книги със съответния брой номинационни точки.
Друг вариант - да имаме максимум номинационни точки - например 15 - и да имаме право да ги дадем само на една-единствена книга или да ги разпределим на 2 или на 3 т.е. да можем да си ге разпределяме по наше осмотрение.

Момичета както решите така ще бъде  Peace
Имам само въпрос ако сме чели поредици или трилогии , четирилогии, те как ще се смятат , като една книга ли или ...  newsm78 ( защото имам такива фаворити ) и ако е ограничен броя до 3 книги  Rolling Eyes

Мисля, че е редно да се номинират трилогиите като една книга  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 6 210
Мисля, че и предишните години номинирахме поредиците като една книга, например Игрите, Троновете...

# 9
  • Мнения: 10 689
За номинациите за КНИГА на годината имам известни колебания още...
Но за "Златна малинка", ако номинираме, имам абсолютен кандидат  Laughing
И това е...................

Скрит текст:

................ ще ме прощават феновете й  Joy
Това ми е най-голямото литературно разочарование на 2013 година  Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 6 210
Ох, бре, помислих, че ще открия или Нюансите, или някоя опиянена в срития текст hahaha!

# 11
  • Мнения: 398
А моята за малинка е тази : https://www.goodreads.com/book/show/18748739

# 12
  • Мнения: 10 689
Ох, бре, помислих, че ще открия или Нюансите, или някоя опиянена в срития текст hahaha!

Венка, към "опиянените нюанси" никога не съм хранила никакви надежди...
То, да си призная, на Нюансите само им хвърлих един поглед от чисто любопитство, а опиянените истории не съм ги и поглеждала  Blush

# 13
  • Мнения: 2 312
Чудна идея и чудна тема, бравоС Мижка  newsm68

Подкрепям с две ръце идеята за "Златна малинка" на годината, много искам да я прибавите към номинациите  Crazy Crazy

# 14
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Примък. Да съм наясно с правилата тази година.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт