Бясна съм! Отново за кърменето и педиатрите!!!

  • 1 955
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 110
На миналата консултация майка ми пита педиатърката каква според нея може да е причината да не спят нощем спокойно и да се будят много често, да не би да ми е малко кърмата  #Crazy .  Педито ме пита, искат ли да ядат нощем и аз й казах че ние си се храним нощем по принцип откакто са се родили и нищо ново под слънцето.  Grinning Тя е свестна жената и нищо не каза, малко само се оцъкли... Явно й става ясно, че тя си пее, пък аз си правя каквото си реша.
Иначе трябва да я похваля все пак, че ме е поощрявала винаги че кърмя, съветвала ме е да изчаквам по малко със захранването. Ама какво да ги правиш като си следват старата школа и това си е...
Аз повече се нервя на бабите, които са възмутени че не давам жълтък, че не пият децата вода, че ги захраних късно и ги държа "гладни" и че щом децата ми не спят спокойно цялата нощ значи кърмата ми е "некачествена"... и е крайно време да давам попарка!!!  #2gunfire

# 16
  • Мнения: 4 915
На свекърва ми една от сестрите й работи в детско отделение в една болница. Та идват на гости да видят беба, тя - на около 1 месец, капризна и не на кеф от многото хора в хола. Размрънка се и аз я сложих на гърдата.

Сестрата веднага мъдро ме посъветва: "Ама тя кърмата ти сигурно не стига (аз не съм с особено големи гърди, нито бях напълняла много).  Давай й кисело мляко!"............ Stop

# 17
  • Мнения: 1 187
Така и не случих на педиатър който е за късното захранване.  Thinking Моята като разбра,че още не съм давала сокчета и се опули.  Shocked Ами казвам Дарина е изключително кърмено бебе и не смятам да давам.  Naughty При което ме попита от къде черпя инфо за отглеждане на бебето и като и казах измънка „а,този сайт ли(беше отворила заглавната страница на бг-мамма) там такива глупости съм срещала..! ”Глупости,ама и тя го чете!  hahaha  Набързо се опитах да и обясня това-онова,но явно не ме е разбрала защото изтърси”Ама даването на сокчета не е захранване”(я това го знам бе,мене жокер ми не требе  Mr. Green )Трябвало да давам сокчета,заради липсата на въглехидрати,която бебето имало?!  #Crazy Ама как я определи набързо тая липса,така и не ми стана ясно.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Оооо,сега се светнахме и за тая липса hahaha
Витамини няма,минерали няма,не е достатъчно мазна,и въглехидратите са в недостиг hahaha

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
...и минерали, както учтиво ми обясни онзи ден доц. Генов. Сега искам бързо да сметнете колко минерали, витамини и въглехидрати има в 20 мл сок. Пронто!

# 20
  • Мнения: 1 440
Аз съм мед.сестра и много съм възмутена,че имам такива колеги. #Cussing out
Затова пък ще си кърмя ако трябва и до 3 години,колкото и когато си поиска,както и ще захранвам когато е най-добре за бебка.

# 21
  • Мнения: 120
Оооооох, не изчетох всички мнения, но с две ръце подкрепям гнева на Rady. Моят случай е напълно идентичен с този на младата майка. На първа консултация сестрата, подчертавам сестрата, а не педиатъра (лекарката се беше забавила нещо) ми пипна гърдите и каза: "О-о ма ти как кърмиш с тези меки гърди, че ти кърма нямаш, то детето ти гладува". Още си спомням това изречение и думичката "гладува". Само това ми се въртеше в главата след консултацията. А то мъничето си беше наддало цял килограм за 20 дни. И тя ме посъветва да дохранвам и аз тогава послушах-не знаех още за форумите и направо се уплаших, че не се грижа добре за детето си. Като си спомня сега за това и ми се плаче, вярвайте....... Карах на смесено хранене до към седмия месец, когато кърмата ми напълно спря.

# 22
  • Мнения: 1 586
Така и не случих на педиатър който е за късното захранване.  Thinking

Нищо чудно! Вероятността това да се случи у нас клони към нула, но все пак отгоре!  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 447
Едничка мечта имам да кърмя навън с някоя друга майка, но уви... всички са "цивилизовани" и на шише...  #Cussing out
Като мина през Разград, ш'ти звънна newsm10 Аз маам цици по градинките, та пушек се дига smile3521

# 24
  • Мнения: 535
Като мина през Разград, ш'ти звънна newsm10 Аз маам цици по градинките, та пушек се дига smile3521
Цитат

 newsm44 Хайде, чакам те... Ще бъде голям кефффф.... smile3508  love001
Сега иначе проучвам територията и зарибявам други мами, но уви  Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 481
Не само сестрите имот такова отношение. На мен ми казаха, че тъй като малко наддават бебите, трябва да намаля кърменето до едно на ден и през другото време да давам "по-високо калорична храна". Тя кърмата вече не била толкова полезна след като сме направили шест месеца!!!

# 26
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eeeeeeee Ради какво да коментирам..ти поне сама знаеш ,че и нашата сестра е на това мнение ,ама добре че ние сме си "учени".Кошмарно е това да говорят глупости на младите майки и да им дават подобни "съвети"...Все си мисля,че трябва да се направи нещо по въпроса, но като гледам как минават и предаванията по телевизията с тези теми и виждам, че положението е повече от отчайващо. Sad

# 27
  • Мнения: 5 393
Нямам думи просто.За съжаление лекарите не приемат акъл от никого.
Изказването на Белинда направо ме срина Joy Joy JoyВсе едно има някакъв определен начин по който трябва да изглежда кърмачката.Абе момичета дайте униформи да си ушием а,да се разпознаваме от далече hahaha Mr. Green
На мама колежките, когато ме видяха за първи път, Ники вече беше на 8-9 месеца, а ОЩЕ суче - демек, аз, лудата hahaha - и ме глеееедат #CrazyОчевидно очакваха майка тип "кравичката Милка Heart Eyes", аз 47-8 кила, с пола до под дупето и платформи супер елеганция SunglassesКато си тръгнах й рекли - абе ти сигурна ли си, че щерка ти кърми newsm78Да не те лъже нещо Outta Joint Така като я гледаме, не може да има ОЩЕ кърма newsm62

Цитат

# 28
  • Мнения: 1 812
  Деатка, аз за това подхванах сестрите. Имайки предвид и нашата. Смешното е, че тя освен да премери Мила дума не ми обелва за захранване и кърмене. Явно отдавна ме е отписала Joy като надеждна, иначе на сестра ми и забраняваше да кърми на 2 часа, че малкия нямало да се отърве от колики, ама женицата е над 60 години.Мисля, че просто всички, които се занимават с кърмачета и деца трябва да изкарат един курс за новите тенденции, но това са мечтииииииии! За протокола от педито сме много доволни!

# 29
  • Мнения: 215
Веси и Деси , винаги съм се чудела как се оправят с кърменето майките на близнаци . Моят син е вечно на цицката дето се вика , абе кой квото прави аз все кърмя . Не мога да си представя още един брой гладно гърло  ooooh!    Кажете как се справяте .

Общи условия

Активация на акаунт