Дългогодишна привързаност

  • 41 692
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 182
Разбира се, не мога да ги захвърля. И три деца има, резултат на тази любов Simple Smile

# 31
  • Мнения: 182
В такъв случай именно за това ти пожелах смелост. За да не прецакаш нещата със семейството си, трябва да прекратиш другото.....И най-вече за да спреш за измъчваш себе си. "Положението" не те прави неспокойна, неспокойна си заради това което ти изпитваш...
Нещата които пишеш, че ти казва предполагат, че вие говорите на тази тема и според мен отдавна той ти е изяснил отношението си към теб. Както и ти към него. В момента твоята НЕрешителност, оставя вратичка в него....не му прехвърляй топката ... Wink И точно за това ти е казал, че ще порастнеш.....той чака ти да се решиш ....но в посока към него.....
Виж...дистанцирай се. Постепенно. Колкото и време да отнеме. Не е честно да измъчваш и двама ви. 8 години е толкова много много време от живота, който никой няма да ви върне.....Той не може да го изживее пълноценно, ти също- мислейки за него постоянно...


Това и правя, дистанцирам се...през тези 8 години общуването не  е било постоянно. Рядко, и от време на време. Не живеем в един град, което е облекчение Simple Smile Много добре си ме разбрала,че даже и на мен го обясни Simple Smile Явно доброто ми отношение и тази нерешителност моя....са проблема... не искам да го наранявам, а това ми изиграва лоша шега. И на мен, и на него.

# 32
  • Мнения: X
Изключително лоша шега.

# 33
  • Мнения: 182
Изключително лоша шега.


Сега като се замисля не мога да го нарека даже нерешителност, защото не е.  Нямам дилема да решавам. Просто усеща взаимност някаква, загриженост, искреност...Тези неща трудно се скриват.

# 34
  • Мнения: X
Казваш, че знаеш че те обича и че според теб усеща взаимност?
И си загрижена?
Наистина не те разбирам.....загрижена си за човек който е влюбен в теб и поради тази причина от 8 години няма връзка и чака теб защото има отворена вратичка и усеща взаимност...
Не си права. Имаш дилема и го знаеш.
Но тя не е дали да развалиш семейството ти или не. Тя е дали да го отрежеш завинаги или да си караш по-старо му с надеждата той да си намери някаква и да престане от само себе си да те търси. Така по-би ти олекнало.
Ама няма да стане....Щото ще дойде момент когато той ще си даде сметка че ти прекалено много си му "подавала" и е чакал, и тогава ще видиш......
Всеки човек има инстинкт за самосъхранение. Въпрос на време е той да прояви своя и да каже или или.
Ти каза че в очите на хората изглеждал жалък. Но не защото тича подир теб а е голям мъж....А защото ти не го оставяш....Не в буквалния смисъл. А не спираш да му даваш надежди.....
Знаеш ли....и въпроса и отговора са вътре в теб самата. И са ти ясни.

# 35
  • Мнения: 182
Не съм казвала,че изглежда жалък, в никои очи, а пък хората какво общо имат? Оставила съм го, не е така. Тук вече е малко пресилено. Нищо не съм му "подавала". Искам да си уреди живота, не искам да ме чака. Преживя някои житейски драми и му помогнах като приятел - това имам в предивид под загриженост и взаимност. Не си играя с него, нито пък му се подигравам. Няма такова нещо. Не смятам,че съм засегнала достойнството му по какъвто и да е начин. Даже не мога толкова и анализи да му правя. 8 години да, познавам го, но не чак толкова добре. Не съм поддържала "връзка" 8-годишна...просто от толкова време го познавам. Имам приятели мъже, но тук само приятелство не може да има...затова далече...Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Не съм казвала,че изглежда жалък, в никои очи, а пък хората какво общо имат?
Извинявай, сега се върнах назад, това не е твое изказване... Hug
Ами добре, щом за теб положението е ясно, тогава го давай по-спокойно и това е. Ако мислиш че можеш да промениш нещо и е нужно - действай, ако ли не - си живей живота и това е Hug
Желая ти успех.

# 37
  • Мнения: 182
Не съм казвала,че изглежда жалък, в никои очи, а пък хората какво общо имат?
Извинявай, сега се върнах назад, това не е твое изказване... Hug
Ами добре, щом за теб положението е ясно, тогава го давай по-спокойно и това е. Ако мислиш че можеш да промениш нещо и е нужно - действай, ако ли не - си живей живота и това е Hug
Желая ти успех.

Благодаря  Hug Така ще бъде...

# 38
  • Мнения: 1 136
Какво точно те кара да мислиш че очаква връзка от теб , а ако погледнеш реално върху ситуацията не си заслужава да пропилееш 18 години брак и да нараниш семейството си ... Та ти имаш повече опит от повечето от нас

# 39
  • Мнения: 1 127
На база на прочетеното от постовете на авторката, ще изкажа следното мнение:

Тя го харесва като човек и вариантът с приятелството/имаше такива теми/ би я устроил - това не би противоречало на нейните разбирания и праволинейност. Има приятели мъже, които са емоционално близо до нея,  мислила е че и тук нещата биха могли да са идентични. Да, ама - не. Човекът само това не го устройва, което пък нея я кара да се чувства некомфортно. Вариантите /хипотетични/, за които се сещам са три - 1. той се наслаждава на това, което има, и спира само до там/ нещо което очевидно не става/, 2. тя нарушава своите принципи /също очевидно няма да стане, естествено и разбираемо/, или вариант 3.- най-вероятен, след реална невъзможност на варианти 1 и 2, доказана в 8 год. период от време - дистанция пълна. Като чета, авторката е на същото мнение:

... Нищо не съм му "подавала". Искам да си уреди живота, не искам да ме чака. Преживя някои житейски драми и му помогнах като приятел- това имам в предвид под загриженост и взаимност . Не си играя с него, нито пък му се подигравам. Няма такова нещо. Не смятам,че съм засегнала достойнството му по какъвто и да е начин. Даже не мога толкова и анализи да му правя. 8 години да, познавам го, но не чак толкова добре. Не съм поддържала "връзка" 8-годишна...просто от толкова време го познавам. Имам приятели мъже, но тук само приятелство не може да има...затова далече...

# 40
  • Мнения: 182
Какво точно те кара да мислиш че очаква връзка от теб , а ако погледнеш реално върху ситуацията не си заслужава да пропилееш 18 години брак и да нараниш семейството си ... Та ти имаш повече опит от повечето от нас

Нямам никакво намерение да пропилявам 18 години брак. Мммдам...18 години си е стаж  Joy
Е, какво точно ме кара да си мисля,че иска връзка...достатъчно ясно ми го е казал и показал...

# 41
  • Мнения: 182
На база на прочетеното от постовете на авторката, ще изкажа следното мнение:

Тя го харесва като човек и вариантът с приятелството/имаше такива теми/ би я устроил - това не би противоречало на нейните разбирания и праволинейност. Има приятели мъже, които са емоционално близо до нея,  мислила е че и тук нещата биха могли да са идентични. Да, ама - не. Човекът само това не го устройва, което пък нея я кара да се чувства некомфортно. Вариантите /хипотетични/, за които се сещам са три - 1. той се наслаждава на това, което има, и спира само до там/ нещо което очевидно не става/, 2. тя нарушава своите принципи /също очевидно няма да стане, естествено и разбираемо/, или вариант 3.- най-вероятен, след реална невъзможност на варианти 1 и 2, доказана в 8 год. период от време - дистанция пълна. Като чета, авторката е на същото мнение:

... Нищо не съм му "подавала". Искам да си уреди живота, не искам да ме чака. Преживя някои житейски драми и му помогнах като приятел- това имам в предвид под загриженост и взаимност . Не си играя с него, нито пък му се подигравам. Няма такова нещо. Не смятам,че съм засегнала достойнството му по какъвто и да е начин. Даже не мога толкова и анализи да му правя. 8 години да, познавам го, но не чак толкова добре. Не съм поддържала "връзка" 8-годишна...просто от толкова време го познавам. Имам приятели мъже, но тук само приятелство не може да има...затова далече...

Много точно и кондензирано  Joy Анализ в три точки  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 127
anedi, как се развиха нещата / в случай че не е прекалено лично и ти се пише / ?

# 43
  • Мнения: 182
anedi, как се развиха нещата / в случай че не е прекалено лично и ти се пише / ?

Ами...нищо ново...пише ми от време на време, кани ме, аз не ходя Simple Smile
Поддържаме някакво "приятелство", ако мога така да го нарека.
Държа на него, уважавам го, но имам съпруг и всичко е ок при мен.  Не мога да му намеря друго място в живота си.

Общи условия

Активация на акаунт