МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 99 634
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 394
С малко закъснение, но аз раждах през 7 години и третото си го родих точно за 20 мин., а излезна най голямото бебе, без шевове -то и трите така си ги раждах!
А за времето дойде си на датата, а аз чаках по рано да стане чудото!
Моето коте вече е на годинка и почнахме да влизаме малко по малко в ритъма на ежедневието ни!

# 61
  • Мнения: 615
Здравейте момичета. Отдавна не съм писала, но нещо музата ми я няма  Crazy
Днес моето най-малко момченце става на цяла една годинка. Както казва средният ми син - Мамо ти роди най-бързото бебе - кога се роди, кога порасна толкова бързо  Laughing
Да ми е жив и здрав, да расте умно и добро дете, да преследва и сбъдва мечтите си.
Честито и на всички празнували, защото не се включвам често   bouquet

# 62
  • София
  • Мнения: 1 057
*Цветенце*  - Да ти е здраво, весело и игриво момченцето. Весело изкарване на празника! bouquet

 

# 63
  • Мнения: 256
*Цветенце*  -  Честит рожден ден на детенцето ти, щастливо детство му желая, пълно със смях и радостни игри!

Имам въпрос относно безплатния билет за автобус.  За да се ползва трябва ли да получаваш детски и да имаш определен доход на член от семейството.
А има ли вариант да го закупиш и предоставиш на друг приятел да го ползва?

# 64
  • Мнения: 3 323
Цветенце, да ти е жив и здрав и много палав рожденика! На тебе пожелавам много здрави нерви и повече усмивки!

Пеши, множко ми се виждат тези количества, ама което остане, ще го прибереш.

Тц! Нищо няма да прибирам -  ще отлетя като ранно пиле на първа пролет, щото ще рожденденстваме Дивото моме в 12.30 ч., а трябва да тичам и до Люлин за тортата #Crazy

# 65
  • Варна
  • Мнения: 5 529
 kote dani, няма връзка билета с детските или дохода. Аз си го ползвах, но не мисля, че ще е проблем ако го дадеш на друг. Най-важното е да го закупиш ти, за да запишат твоите данни и да ти попълнят книжката за многодетна майка. После в рамките на 1 м от ползването на билета се подава молба, към която се добавя билета, копие от книжката, а при нас искаха и банкова бланка за сметката, на която да ти възстановят парите. В самият автобус само гледат имаш ли билет.

Ех как ми се идва на софийския купон, ама мъжа ми няма да се навие.

# 66
  • Мнения: 256
А тази книжка кой я издава?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Социално осигуряване.

# 68
  • Мнения: 74
 Цветенце, честит рожденик, жив и здрав и мнооого палав!
  Мами, как се справяте с ежедневието...с ясли, училища, домашни , готвене...Днес ми е първи работен ден , след предсрочно приключилото майчинството. Дойде ми нанагорно. Сигурно ще свикна на темпото, но кога ли?

# 69
  • Мнения: 74
Социално осигуряване.

 Книжката се вади от Дирекция социално подпомагане!

# 70
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Социално осигуряване.

 Книжката се вади от Дирекция социално подпомагане!
Упс, много съм за бой.  Embarassed Мислех си соцално подпомагане, а съм написала осигуряване.
Добре, че Vileto123 е толкова бдителна.  bouquet

# 71
  • Варна
  • Мнения: 379
И вместо запис от мен:
Наскоро попаднахме по телевизията на благотворителен концерт на Уницеф , мисля беше, показават разни истории, дават майки и деца с проблеми. Моите малките се загледаха  и Ния ме пита "Мамо, защо тази майка е тъжна? " Казавам: '' Болно е детенцето и.", тя пак гледа, гледа , слуша и казва "Тази майка е тъжна защото няма три деца , а само едно."

Последна редакция: вт, 03 дек 2013, 08:19 от Saly

# 72
  • Мнения: 741
  Мами, как се справяте с ежедневието...с ясли, училища, домашни , готвене...Днес ми е първи работен ден , след предсрочно приключилото майчинството. Дойде ми нанагорно. Сигурно ще свикна на темпото, но кога ли?

Болна тема  ooooh!! На работа съм от 08,30 до 17,30 часа, като се прибера и като се почне една въртележка, готвене, пране, простиране, гладене, зареждане на съдомиялна, проверка на домашни, игра с малките, не ми остава минутка почивка. На моменти се отчайвам, особено с чистенето ми е много трудно да смогвам. Мъжът ми ми помага много, дори малките включвам във всичко, което им е по силите. Големите ми деца са много ангажирани с учене и извънкласни дейности и нямат много възможност да се включват. На моменти си мисля да потърся почасова помощ за почистване вкъщи веднъж в седмицата, но в малък град като нашия не знам към кого да се обърна!
Но важното е да сме здрави, пък тя домашната работа никога не свършва, вече свиквам /две години на работа след майчинството/, че не може всичко да ми е подредено и в ред  Embarassed

Честит рожден ден на патерици на момчето на Цветенце! Да ви е живо и здраво!

# 73
  • София
  • Мнения: 16 192
Номера става с: помощ от децата и ММ с миялната (пералнята не я "давам", голяма съм претенция на тема сортиране на прането, подготовка на петна и т.н. и там по-добре да не пипа друг); жена за почистване поне веднъж седмично, тя отговаря и за гладенето). Готвене през ден. И събота и неделя са за почивка, не за почистване.

# 74
  • Мнения: 615
Благодаря за милите пожелания. По-късно ще кача снимки в страничката във фб.

Общи условия

Активация на акаунт