За сайтовете за запознанства

  • 48 454
  • 849
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 4 349
Попрочетох туй онуй от съветите ви. Мъжки свят, да се променяла жената, да направела това, да направела онова.... Абе, / иде ми да ви нацелувам/ ако тя се промени, може и той вече да й е излишен...да се окаже безинтересен, скучен, неудовлетворяващ... А навън толкова много изкушения. За търсещите ги.  Wink

А човекът е търсещ по природа  Mr. Green Mr. Green

# 361
  • Мнения: 15 619
Попрочетох туй онуй от съветите ви. Мъжки свят, да се променяла жената, да направела това, да направела онова.... Абе, / иде ми да ви нацелувам/ ако тя се промени, може и той вече да й е излишен...да се окаже безинтересен, скучен, неудовлетворяващ... А навън толкова много изкушения. За търсещите ги.  Wink

А човекът е търсещ по природа  Mr. Green Mr. Green
Човекът търси, Наде, кога не е намерил или кога не знае какво точно иска, още по-малко пък как го иска... Абдалска му работа!
Авторке, прати много здраве на мъжа си от мен и му кажи, че е абдал. Ако иска, пък не му стиска, е дважди по-голям абдал. Трижди е такъв, ако теб обича, а пък не знае какво иска.

# 362
  • Мнения: 266
Отказала съм се да ровя в кореспонденцията на половинката, все нещо намирам... аз и от едно здрасти ставам  Twisted Evil

А иначе ако аз се регистрирам в сайт за запознанства и ме хване, ще има развод.
Ако аз го хвана, ще ми каже че само си приказва  #2gunfire

# 363
  • Мнения: 3 067
Много мнения изчетох, аз самата дадох своя принос, аз самата в момента се справям с последствия - не от сайт за запознанства, но от подобна ситуация с развитие. Това, което разбрах от темата, а и не само, всеки има своето мнение и то зависи както от възрастта, така и от натрупания опит, но, всеки един случай е различен - защото ние сме различни, партньорите ни са различни, а оттук и реакциите са различни. Като цяло, според мен, ситуацията на авторката е неприятна, пораждаща много въпроси - защо, как, какво да направя, какво да променя, кой е крив, кой е прав, как да реагирам, как да продължа, какъв ще бъде ефекта от някакви мои действия?....  Това е един кошмар, особено, когато става въпрос и за по-продължителна връзка, или за хора, не на 35+, не може да има еднозначен отговор, всичко трябва да се "прекара" през душевността и връзката, и перспективите, и желанието за компромиси. Дали трябва сега да се проведе сериозен разговор - мисля, че не, независимо, че това звучи правилно и честно. Мъжете не обичат да бъдат притискани до стената, не обичат да се оправдават, могат да те гледат в очите и да те лъжат, могат да докажат, че вината е в теб, а просто могат да покрият следите.... Мисля, че за момента, е по-добре авторката да получи повече информация за това, което става, а след това - в зависимост от всичко по-горе написано, да реши как да реагира. Знам, че дебненето също е кошмар, и честно казано не ми се иска да го препоръчвам, но... все пак информираносттта също е вид оръжие.

Забелязали ли сте, че когато става въпрос за хора на възраст над 45+, навсякъде има разлика в тълкуването на възрастта. За мъжете се казва "криза на средната възраст" и с това се обясняват всичките пориви на мъжката душа - коли, жени, авантюри от всякакво естество. А за жените на тази възраст се казва те са в "критическата", и симптомите са почти обидни - смяна на настроения, горещи вълни, напълняване и т.н. Това го пиша по повод една критика, не персонална, но  споменаване, че живеем в мъжки ориентиран свят...

# 364
  • Мнения: 3 067
Дана, има истински и хармонични семейства, за съжаление има и много примери в които любовта е изчерпана. И въпросът ти е важен. Темата е тъжна и всеки си я решава както прецени, не мисля че има едно единствено решение. Ако можеш да търпиш - го правиш, ако не - не. Има милиони неща и приоритети, които трябва да си прецени човек за себе си - децата, партньора, жилището, кредитите, сметките, уважението, секса ако щеш гордостта, честолюбието, злобата, търпимостта...
Аз лично съм прекалено толерантна и не бих настоявала да променя живота на партньора си, ако след толкова дълъг брак любовта вече не съществува. Животът е кратък и никой няма да се чувства добре ако някой му налага да прави неща, които не иска и ако не може да прави желани неща. Не бих била щастлива и ако партньорът до мен е нещастен, само щото са му сложени оковите на брака. Може много да се говори и не претендирам, че моето мнение е правилно. Всеки сам си решава. Единствения съвет, който мисля че е подходящ е - пазете си нервите и здравето и добрите отношения и доброто настроение, ще ви трябват  Party
А относно жертването на личното щастие - лесно е да се почувстваш жертва, но трябва да си много глупав за да го правиш. Не си жертва ако мъжът ти вече не те обича, случва се, но съвсем не е краят на света, а може би е начало на нещо друго.... И това е дълга тема...

Ето това, болднатото, за мен е най-правилния пост, но трябва време, за да се пречупи през конкретна ситуация, да се осъзнае и да се приеме.

# 365
  • София
  • Мнения: 19 491
Забелязали ли сте, че когато става въпрос за хора на възраст над 45+, навсякъде има разлика в тълкуването на възрастта. За мъжете се казва "криза на средната възраст" и с това се обясняват всичките пориви на мъжката душа - коли, жени, авантюри от всякакво естество. А за жените на тази възраст се казва те са в "критическата", и симптомите са почти обидни - смяна на настроения, горещи вълни, напълняване и т.н. Това го пиша по повод една критика, не персонална, но  споменаване, че живеем в мъжки ориентиран свят...

Забелязали сме, за съжаление. А най-лошото е, когато и жените минат на противниковата страна и разправят същите глупости.
Както ако една жена е неженена на повечко години и покаже нерви, характер или нещо такова - веднага се обяснява, че е недое...

# 366
  • София
  • Мнения: 4 349


Забелязали сме, за съжаление. А най-лошото е, когато и жените минат на противниковата страна и разправят същите глупости.
Както ако една жена е неженена на повечко години и покаже нерви, характер или нещо такова - веднага се обяснява, че е недое...

E това ми е любимото обяснение.  Mr. Green Mr. Green Защо това не важи и за мъжете

# 367
  • Мнения: X
Цитат
Забелязали ли сте, че когато става въпрос за хора на възраст над 45+, навсякъде има разлика в тълкуването на възрастта. За мъжете се казва "криза на средната възраст" и с това се обясняват всичките пориви на мъжката душа - коли, жени, авантюри от всякакво естество. А за жените на тази възраст се казва те са в "критическата", и симптомите са почти обидни - смяна на настроения, горещи вълни, напълняване и т.н. Това го пиша по повод една критика, не персонална, но  споменаване, че живеем в мъжки ориентиран свят...
Въпрос на интерпретация е, според мен.
Аз съм на 47, имам по-възрастни познати и приятелки, и по нищо не им личи, че минават или са преминали през някакъв физически критичен момент.    Laughing Все същите усмихнати, лъчезарни и внимателни жени са.
Познавам и мъже на възраст над 45-50, които продължават със същата самоотверженост да са посветени на семейството си.
За съжаление, познавам и 2-3 тъпанари, които решиха, че след 45 са хванали Господ за оная работа и станаха за посмешище.Никой от обкръжението им не ги възприема вече сериозно, доста ги игнорираха по отношение на събирания и празници, оставиха ги да си се "забавляват" с новите каки, които сменят всеки месец почти....
Та, не знам в какви среди се гледа с добро око на мъж, зарязал всичко и тръгнал да се осира повсеместно.

# 368
  • Мнения: 616


Забелязали сме, за съжаление. А най-лошото е, когато и жените минат на противниковата страна и разправят същите глупости.
Както ако една жена е неженена на повечко години и покаже нерви, характер или нещо такова - веднага се обяснява, че е недое...

E това ми е любимото обяснение.  Mr. Green Mr. Green Защо това не важи и за мъжете
Важи, важи... Нали си чувала как ги наричаме "чекидж..." сещаш се  Joy

Относно темата - ако в кореспонденциите с другите жени няма някакви смущаващи сценарии, срещи, али-бали... може би човекът просто е намерил някакъв отдушник за себе си. Не, че не харесва жена си ,не че не иска да е с нея... просто някаква тръпка непозната е намерил там, да общува с непознати, самият той да е в ролята на "загадъчен непознат"... ако връзката му със съпругата не страда, не мисля, че е ужасно лошо.

# 369
  • София
  • Мнения: 4 349
Е да ама "загадъчният непознат" в един момент се превръща в не толкова загадъчен познат.  Mr. Green Mr. Green Според мен няма начин това да не стане  Outta Joint Outta Joint

# 370
  • Мнения: 6 624
Според мен сайтовете за запознанства са си опасни. Твърде вероятно е мъжа на авторката да се е регистрирал само за отбиване на скуката, но много лесно и бързо може нещата да излязат извън контрол - стига да се намери точната изкусителка...

# 371
  • София
  • Мнения: 4 349
Според мен сайтовете за запознанства са си опасни. Твърде вероятно е мъжа на авторката да се е регистрирал само за отбиване на скуката, но много лесно и бързо може нещата да излязат извън контрол - стига да се намери точната изкусителка...

Абе и да не я намери, то винаги при наличието на изобилие от предлагане си намираш нещо  Mr. Green Mr. Green

# 372
  • Мнения: 6 624
Именно. Обаче остава въпроса, как да излезе авторката от ситуацията - защото едва ли е удачно да сподели на мъжа си, че му е ровила в лаптопа и е чела кореспонденциите му...но да мълчи също не го намирам за изход.

# 373
  • София
  • Мнения: 4 349
Именно. Обаче остава въпроса, как да излезе авторката от ситуацията - защото едва ли е удачно да сподели на мъжа си, че му е ровила в лаптопа и е чела кореспонденциите му...но да мълчи също не го намирам за изход.

Ако не сподели, ще я разяде от вътре  Twisted Evil Twisted Evil Независимо от грешката си е по-добре да сподели, но не да напада, а да сподели  Stop

# 374
  • Мнения: 6 624
Аз също съм на мнение, че трябва да сподели и да се изяснят, мъжа й да прекрати използването на този сайт, но трябва да измисли някакъв деликатен начин да го поднесе, защото никой не обича да му се ровят в личното пространство и предполагам, че накрая и тя може да излезе виновна - що е ровила дето не й е работа Laughing

Общи условия

Активация на акаунт