За сайтовете за запознанства

  • 48 265
  • 849
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 15 619
Надявам се осъзнавате едно нещо. Реално казвате на авторката, че трябва да се разведе с мъжа си, защото той й кръшкал. Въпреки че няма доказателства дори за наченка на свалка  Peace
И кой смее да я съветва да се разведе?

На мен пък ми се иска авторката на темата да внесе малко яснота какво се случва с нея... Дано да са намерили правилното решение и да са щастливи!
Щото ние тука си разтягаме локуми, а каква е истината - не знаем  Crazy
Аз ще я посъветвам да си държи ръцете далеч от клавиатурата по въпроса. Ние можем да разтягаме локуми и по други въпроси, не по семейните й дела.

Последна редакция: сб, 04 яну 2014, 22:24 от luna

# 421
  • Мнения: 341
Надявам се осъзнавате едно нещо. Реално казвате на авторката, че трябва да се разведе с мъжа си, защото той й кръшкал. Въпреки че няма доказателства дори за наченка на свалка  Peace
И кой смее да я съветва да се разведе?
Всички, които твърдят, че мъжът й е там, за да бройка нещо странично.

# 422
  • Мнения: 15 619
Надявам се осъзнавате едно нещо. Реално казвате на авторката, че трябва да се разведе с мъжа си, защото той й кръшкал. Въпреки че няма доказателства дори за наченка на свалка  Peace
И кой смее да я съветва да се разведе?
Всички, които твърдят, че мъжът й е там, за да бройка нещо странично.
Много сол има още да ядеш.  Simple Smile

# 423
  • Мнения: 341
Че ям безсолно, ям, но като обяснявам за тези сайтове, поне съм ги виждала отвътре Wink

# 424
  • Мнения: 3 021
Вероятно е така. Аз нямам опит в подобни сайтове, защото не търся нито развлечение, нито запознанство с мъже, нито не съм наясно със себе си и ценността на връзката ми, затова и разбирам авторката и притесненията й. И всякакви предположения, че си общувал все едно като с комшията ми се струват смешни. Дали ще намериш "сродна душа" в такъв сайт е спорен момент, по-важното е, че си тръгнал да търсиш такава. Изпитваш липса и търсиш с какво да я запълниш. Неориентираност ли, недоволство ли, усещане за празнота ли, непознаване на себе си ли, все някаква недостатъчност те води натам..., а когато човек търси решение за проблем във връзката си навън, а не вътре, това си е заплаха за връзката, мисля аз.

Това е и моето мнение, основаващо се просто на житейски опит - мой, на приятелки, на приятели...

Аз, искрено пожелавам на всички млади жени, със сравнително млади връзки, никога да не стигнат до този момент - след 25 години - самото уточняване на това от страна на авторката, показва колко дълго време са заедно, а и горе-долу възрастта им. Едно е да си на 30-35 г. с 5-7 годишна връзка, друго е след толкова дълго време и на приблизителна възраст 45+. Също така им пожелавам никога "дяволчето" на съмнението да не се появи в душата им.... Предполагам, че тогава ще забравят за всичката толерантност и натрупан младежки опит от чатове и сайтове. Докато получавате кошница с цветя, или дори едно цвете - бъдете щастливи, но, ако попаднете на подобна тема като тази, първо се постарайте да разберете детайлите на ситуацията, а после давайте толкова либерални съвети. Не че има нещо лошо в това, напротив, така е хубаво да бъде, но.... в един момент годините минават, хората се променят, нещата между тях се променят....

П.С. И как може, при положение, че авторката е написала, че по принцип мъжът й е интроверт, да се дават съвети за съвместни чатове с други двойки за споделяне на интимни проблеми...

Наистина, липсата на житейски опит си казва своето.... Нищо лошо в това, както и моите пожелания са искрени, просто не знаем какво би ни предложил живота, за съжаление не винаги сме готови за това.

# 425
  • Мнения: 341
Аз нямам опит в подобни сайтове
хората се променят
Отдавна е минало времето на един партньор за цял живот. На 25-6 повечето сме имали по 2-3 гаджета поне, някои имат и разводи, че и деца. Опитът в тези сайтове също е опит, който не всички тук имат, а които го имат, според мен също са от страната на кръшкащите - нищо лично Peace

# 426
  • Мнения: 22 437
jfjallen, какво значение има дали си на 25г-35г. и с 5годишна връзка, или на 45+ и с 15годишен брак зад гърба си...
И в двата случая мъжа може да тръгне да търси нещо друго, различно, или да иска да сподели проблем, да поиска съвет и т.н. в сайт за запознанства.
Не виждам разликата тук...еднакво гадно ще е, ако търси и повече от това както ако си с него от 2-3-5години, така и от 20г.
И не разбирам защо в днешно време продължават да се подценяват по-младите, които уж нямат опит. Е, една дама на 25г., може да има много повече опит с мъже, връзки и т.н. от една 40г. примерно. Която си е хванала гадже в училище, направила го е мъж и си е била само с него.
Не винаги дългият семеен живот говори за някакъв по-голям опит...ако си кон с капаци, ако ще и 50г. да си с един човек може да не разбереш толкова, колкото друг би научил за 1г., или по-малко. Тук въпроса опира до желание...и не само.

# 427
  • Мнения: 15 619
jfjallen, какво значение има дали си на 25г-35г. и с 5годишна връзка, или на 45+ и с 15годишен брак зад гърба си...
И в двата случая мъжа може да тръгне да търси нещо друго, различно, или да иска да сподели проблем, да поиска съвет и т.н. в сайт за запознанства.
Не виждам разликата тук...еднакво гадно ще е, ако търси и повече от това както ако си с него от 2-3-5години, така и от 20г.
И не разбирам защо в днешно време продължават да се подценяват по-младите, които уж нямат опит. Е, една дама на 25г., може да има много повече опит с мъже, връзки и т.н. от една 40г. примерно. Която си е хванала гадже в училище, направила го е мъж и си е била само с него.
Не винаги дългият семеен живот говори за някакъв по-голям опит...ако си кон с капаци, ако ще и 50г. да си с един човек може да не разбереш толкова, колкото друг би научил за 1г., или по-малко. Тук въпроса опира до желание...и не само.

Говори за различни приоритети и разбирания за смислен живот, за различен поглед и различно степенуване на ценностите житейски,  за различно стекъл се живот и концентрация на самата жена, оттам и преживяването  на ситуация като споделената.  Peace
Никой не оспорва, нито измерва дълбочината на болката съобразно продължителността на връзката. Тя винаги е налице.

# 428
  • Мнения: 3 021
jfjallen, какво значение има дали си на 25г-35г. и с 5годишна връзка, или на 45+ и с 15годишен брак зад гърба си...
И в двата случая мъжа може да тръгне да търси нещо друго, различно, или да иска да сподели проблем, да поиска съвет и т.н. в сайт за запознанства.
Не виждам разликата тук...еднакво гадно ще е, ако търси и повече от това както ако си с него от 2-3-5години, така и от 20г.
И не разбирам защо в днешно време продължават да се подценяват по-младите, които уж нямат опит. Е, една дама на 25г., може да има много повече опит с мъже, връзки и т.н. от една 40г. примерно. Която си е хванала гадже в училище, направила го е мъж и си е била само с него.
Не винаги дългият семеен живот говори за някакъв по-голям опит...ако си кон с капаци, ако ще и 50г. да си с един човек може да не разбереш толкова, колкото друг би научил за 1г., или по-малко. Тук въпроса опира до желание...и не само.


Може би аз не съм се изразила правилно, или пък не съм разбрана така. Споменаването на по-младите беше във връзка с някои от постовете, защищаващи свободата на личното пространство, регистрации по форуми, чатове, доверие и такива подобни много хубави неща, в които искрено вярваш, когато си по млад. Самата аз съм била такава и, ако по това време имаше подобна тема и аз щях да защитавам подобна теза. И, да, няма значение - може и след 5 години, може след 12 години, може.... винаги поради някакви причина съвсем неочаквано или пък очаквано да попаднеш на нещо, от личното пространство на партньора си, което може да те смути, обиди, разгневи, започваш да се питаш какво става, или какво ще стане. Това е колкото конкретно по темата, толкова и по принцип - нещо се случва и в първия момент потърпевшата страна не знае как да се справи с емоциите, съмненията, гордостта, зависимостта, страховете си, да вземе решение как да постъпи.

Когато си изживявал подобно нещо - това е житейски опит и няма значение дали си на 25 или на 45 - случило се, реагирал си по някакъв начин, взел си някакво решение, имаш резултати - положителни или отрицателни, и на база на това - споделяш своето мнение по повдигната тема. Освен това на 30-35, с 5-10 годишна връзка, с деца, без деца, с проблеми, или без проблеми във връзката, не можеш да знаеш как би се чувствал след 10-15, как би се изменила връзката ви, живота ви....

Всички наши разсъждения тук са по принцип, защото хората са различни, ситуациите зависят от много обективни и субективни неща, но за някои от пишещите, преживяното от тях е по-реално, отколкото иначе правилните разсъждения на тема за и против чатовете за запознанства, личната свобода, етичните норми на поведение.

# 429
  • Мнения: 341
Да, ама пък Марис говори за пренебрежението на по-възрастничките към по-младичките и как младичките нямали необходимите ценности, защото били млади и имали възможности да кръшнат. Много от 40+ годишните, особено жени, откровено завиждат на 20-годишните момичета, защото младите наистина имат възможност по-лесно да си сменят партньора без сътресения и от това изглежда се подразбира, че се възползват често от тази възможност. За мен пък не се подразбира, а и смятам, че зависи от възпитанието, което точно 40-годишните са дали на 20-годишните си деца. Отделно че темата за изневярата се коментира с интерес само от жени - мъжете си мълчат Simple Smile

# 430
  • Мнения: 1 262

Всички, които твърдят, че мъжът й е там, за да бройка нещо странично.
Чакай сега, бройкането пък какво общо има с развода?!  newsm78

Отделно че темата за изневярата се коментира с интерес само от жени - мъжете си мълчат Simple Smile
Ами те не говорят, а действат.  Laughing

# 431
  • Мнения: 341
Да, а жените не просто действат, ами описват с подробности "проблемите" във връзката със съпруга в нарочни теми в БГ-мамма.

# 432
  • Мнения: 1 262
Да, а жените не просто действат, ами описват с подробности "проблемите" във връзката със съпруга в нарочни теми в БГ-мамма.
Taka e - жените анализират, докато мъжете действат.  Laughing

# 433
  • Мнения: 341
Как заобиколно се опитвате да намеквате, че само мъжете изневеряват...  Mr. Green

# 434
  • Мнения: 616
Мъжете не изневеряват с мъже, нали така, а с жени! Значи колко мъжете действат - толкова и жените  Laughing
Очерталата се в последната страница граница млади/стари според мен (аз с такова впечатление оставам) се дължи единствено на опита ни (на мен, бонбонбон и maryse) да изтъкнем И различна гледна точка - не е задължително регистрацията в сайт за запознаства да означава огромен проблем в съпруга и да доведе до огромно сътресение в брака. Много голяма част от коментарите до този момент бяха описание на адски мъки как следиш половинката си, как живееш дълги години в несигурност, как го притискаш до стената да прави самопризнания, как нищо не е същото.... Не е същото със сигурност, но от всяка ситуация би могло да се излезе с положителен резултат за двойката. За да се постигне това обаче е нужно да се подходи към ситуацията по качествено нов начин, да се потърсят решения, които не са били ползвани през годините досега.
Защото аз продължавам да смятам, че описаната в първия пост ситуация далеч не е толкова трагична и може да се намери разрешение, удовлетворяващо и двамата партньори.
(имам много близка, която изпадна в подобна, дори по-тежка ситуация със сайт за запознанства, но не ми се влиза в подробности... наясно съм колко тежко се преживява, наясно съм и че положителен изход съществува! Това е всичко, което исках да кажа на Чочарка - да не се поддава на мисълта, че вече мъжът й е друг, а да намери правилният за тях начин и да се справят заедно!)

Общи условия

Активация на акаунт