За Херметическа ТЕНДЖЕРА - SILIT ECOntrol/SILARGAN/

  • 8 612
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
Искам да си закупя такава тенджера .Но от кьде?
Само аз ли не намирам информация на Бьлгарски??

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 686
 Аз лично говорих с жената от магазин "Двата щъркела". Тя ми каза цена от 385 лева, а когато влязох в сайта им цената, която беше обявена за същата 7 литрова беше 360 лева.

Ето страницата: http://2styrkela.com/dom-i-kuhnia/sudove-i-instrumenti/tendjeri- … urple-8607-184611

Виж какво пише:
- готварските съдове от Silargan® не съдържат PTFE (политетрафлуоретилен, познат като тефлон) и никел, което ги прави незаменими за хора, страдащи от алергии
- това е първият антибактериален материал за готварски съдове в световен мащаб - предотвратява образуването и размножаването на бактерии, подходящ е не само за готвене, но също и за сервиране и съхраняване на храна, защото я запазва свежа по-дълго време.

presi1974, ще си я купим. Само не бързай! Дай първо да я проучим добре. За това съм пуснала и тази тема.

Аз ходих вчера/в неделя/ из скъпите магазини и питах там за други видове скъпи херметически тенджери. На всякъде където питах и имаше хора, които имат скъпи херметици казваха, че ги ползват и като:
1/обикновени тенджери   и като
2/ херметически тенджери
Точно както смятам да я ползвам и аз самата/Нещо като 2 в 1/. Казаха, че ги ползват "....през ден и за всичко".
SILIT-a естествено е по-скъп от техните тенджери, но пък е единствената фирма до момента, която ползва собствено покритие, нямащо нищо общо с ТЕФЛОН-а, което може да се драска спокойно с метални прибори/решетъчни лъжици, черпаци, вилици и т.н./ без да оставят следа.
Аз лично предпочитам да имам 1 тенджера и за всичко и да знам, че винаги мога да разчитам на нея от колкото много тенджери от по-евтините. От фирмата ТЕФАЛ вече се напатих/хем скъпо, хем бързо се износва покритието, както и да го пазиш, хем вредно/
А SILARGAN-a било някакво покритие със сребърни йони на фирмата SILIT и това правило храната много добра за хора с алергии. /Среброто както се знае убива микробите и е било използвано по време на войните, преди да открият антибиотиците. Освен това е и безвредно/.

Скъпа Грети Ей, благодаря ти за информацията. Тук ти си май единствения човек, който може да даде компетентна информация от първа ръка.   bouquet   bouquet   bouquet
За това, което си писала за телешкото, че със SILIT-a се вари за 20 мин., а с друга тенджера за 2-3 часа. Макар че вкъщи рядко ядем телешко, ТОКА/ГАЗТА за 20 мин. не струват колкото ток/газ за 2-3 часа. А ако SILIT-а се ползва с години/20-30/, то продавачката наистина беше права, че това намалява със 70% разходите за ток в готвенето.

Последна редакция: пн, 11 ное 2013, 15:27 от sylya

# 17
  • София
  • Мнения: 3 293
Има и друго мацки, които имат Силит. Аз едно време съм се допитвала до тях. Но те май само за телешко варено (супата) и боб ги ползват.

Цените май зависят от литража. Моята е от мола на Цариградско, а обикновената е от щъркелите на Пиротска. Не съм я търсила по-евтина, цените се различават малко.
Аз сега обмислям една оранжева или жълта, пак голяма.

Айде, успех. Чуден коледен подарък е това.

# 18
  • Мнения: 135
Здравейте, кажете ми от кой сайт най-изгодно мога да е купя .Не сьм от София , а от Бургас и тук никьде не сьм е срещала.Аз ползвам Фагор почти 20 год , развали се и сега сьм решила да е сменя.добре , че прочетох в фроума за тази марка . Цената наистина е висока , но вьзможностите и удобтвтото на този тип сьдове са незаменими .Аз не готвя в друг вид тенджери .Другите ги ползвам само като сьд , да пресипвам не д аготвя. Нмеог ад сипредставя да готвя боб например 3 часа и зялата кьща да мирише на готвено . Привлича ме и това ,че дрьжките сежмахат и може лесно да се мие в миялна машина .

# 19
  • Мнения: 0
Ето връзка за тенджерите под налягане Silit
http://solingen-burgas.com/index.php?main_page=index&cPath=2 … rt=20a&page=4
в същия сайт в съответния раздел има и тигани.

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 17:59 от aum7

Общи условия

Активация на акаунт