Отговори
# 30
  • Мнения: 517
Добър ден сладурки,аз пак да честитя на Сандра  Hug,честито мила много щастлив семеен живот изпълнен само с хубави мигове и едно малко човече да осмисли вашия съюз.Обичайте се  Hug

# 31
  • Мнения: 91
Прахи, доколкото знам когато кърмиш трябва да избягваш да ядеш цитруси и мъхести плодове, защото съдържат алергени. И аз не мога да си обясня, защо по време на бременност може, а като кърмиш не, но това са ми казвали. Всеки ще си прецени сам за себе си, аз лично не мисля да се ограничавам изцяло, просто ще внимавам да не прекалявам.

# 32
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Добро слънчево утро!
Честит имен ден на всички именници днес.Да са живи и здрави.
Прахи,Бела яжте цитруси и туршия,но внимавайте.
Магнитче,дано всичко с бебка е наред и да не се разболявате повече.Ние пък днеска спахме до 8.00 с малкия и сега вуйчо му си играе с него.
Тука е напекло едно слънчице и ние след малко изчезваме с малчо на разходка да търсим подарък,че баба ми е рожденичка днеска.Да ми е жива и здрава.

# 33
  • Мнения: 6 395
Ми последно като бях на лекция, водеше я международен сертифициран лектор по кърмене, каза, че са митове това с кърменето и ограничаването на храните. Ограничават се до толкова, до колкото може да са вредни- много кофеин, стимуланти, цигари, алкохол......  


Алергизиращите храни се изключват само в случай, че детето прави или проявява симптоми на алергична реакция. И пак се изключват по схема, за да се уточни, точно към коя.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Цитрусите е хубаво да се избягват в големи количества, защото може да докарат колики. Иначе не виждам как алергена от мъхестите плодове (който е в самите мъхчета) ще попадне в кърмата. А Прах е права за това, че хранителните навици като цяло не е нужно да се променят след раждането, защото бебето се е запознало с вкусовете чрез амниотичната течност, която поглъща.

# 35
  • Мнения: 6 395
И за коликите коментирахме, отово според нея, основният причинител на коликите са не плодовете и зеленчуците, а консервантите, оцветителите и химиите в храните.......зимните майки особено през цялата бременност, основно на цитруси изкарват, заради това да се предпазят от вируси, в корема нищо му няма на бебето изведнъж, като тръгне да суче от това - колики, няма логика и смисъл. Сока не преминава директо в кърмата, че да достигне до бебето.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ами не споря, но е факт, че когато майката яде определени храни - бобови, цитрусови и т.н. в много случаи коликите се засилват. Моят се скъсваше от рев, когато ядях чесън. Два пъти си позволих да ям и двата пъти след следващото или по-следващото сукане (не помня точно) следваше голям рев. Едва ли е съвпадение.

# 37
  • Мнения: 182
Сандре, много сте хубави! Щастлив  семеен живот ви пожелавам!

Магнитче, кога си на тонове?

За хапването, аз все си мисля, че всичко в умерини количества не би навредило особено. Като ни се яде, ще си хапваме, я!

На мен днес ми предпоследния работен ден Simple Smile

# 38
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мдаа истината е, че всяко бебе реагира разлино и реално още не е ясно какво причинява коликите.Аз спазвах златната среда-ограничавах шоколада и като ми се ядеше нещо,което е сочено за алерген или предизвикваща колики храна първо тествах.Хапвах малко и следях дали има реакция-каквато и да е.Ако няма никаква реакция си хапвам колкото ми се яде. Като беше на 4,5 месеца след една 1чиния ягоди изядена от мен се обрина,но разбрахме след повече от година че всъщност обрива е бил от козметика,а не от ягодите.
Магнитче стискаме палци да е по-дбре малечка fingerscrossed
Живи и драви да са именниците днес  bouquet

# 39
  • Мнения: 7 118
Месечинчо, не е съвпадение, освен че дразни самия чесън, дразни и миризмата му  Mr. Green Патладжанът също много дразни бебешките коремчета, племенницата ни се скъса да плаче цял ден, след като майка й я накърми с "патладжанена" кърма  Whistling Аз самата мисля да изключа тотално "миризливите" храни, докато се кърмим, а с цитрусите да не прекалявам.

Сандре, честито, госпожо  Mr. Green Пожелавам ви слънчев и много щастлив семеен живот, гарниран с много детски смях  Hug

Магнитче  Praynig

Тони, фибриногенът е показател за съсирване на кръвта. При бременност мисля, че може да е завишен (т.е. един вид да отчита инфекции уж), но май теорията беше нещо подобно на тази за левкоцитите, които е нормално да бъдат също завишени в нашето състояние. Това, което знам е, че го следят при бременни на по-сериозна терапия с фракси или клексан или при проблеми с кръвосъсирването.

Ох, днес ще ходя до офиса да посвърша на място това-онова  Outta Joint

П.П. Белчо, щях са пропусна да те нагуша  Hug И да минават тези болки  Naughty

# 40
  • София
  • Мнения: 295
И аз да честитя на Сандра! Желая ви дълъг и прекрасен семеен живот, изпълнен с детски смях и много любов!   bouquet
А днес колко хора имали имен ден...  ooooh! Включително ММ, който е Пламен. Също и свеки, също и сума ти приятели. Та честито на всички празнуващи!   bouquet
Аз за грейпфрута съм чувала, че по време на кърмене предизвиква киселини.  Thinking
Уф, днес трябва да ходя до НАП да си плащам неплатените здравни. Направо ще ми съдерат кожата, голяма глупост е това с 36-те месеца назад. Година да беше - разбирам. А после не е като държавата да ти предоставя кой знае какво.  Crossing Arms

# 41
  • Мнения: 618
Ето ни и нас с Жорко в новата тема  Heart Eyes

Феичке благодаря ти  Hug Как си ти

Тони,b.b.b., лилка леле всеки път като вляза и си казвам дали няма да има някоя нова щъркелова вест  Heart Eyes

Тони много сладурски чорапки има Тигърчо и добре расте детето  Heart Eyes После тези чорапки стоят много сладко на малките бебешки краченца  Heart Eyes

Зузан прочетох нещо за среща- нас с бебе Жорко ни отписахте от срещата а  Crossing Arms Другият път ще искам вече 2 парчета торта заради това  Naughty Heart Eyes Heart Eyes

Весенце много е сладък Анди  Heart Eyes И не си луда спокойно- и аз бях така като теб предният път  Crazy С второто ще си по-добре  Hug

Сандре честито и дълъг семеен живот ви пожелавам  Heart Eyes

Маги дано днес бебка вече да е оздравяла и само хубави новини да ни донесеш от прегледа  Praynig Голямо гуш от мен за теб силна мамо  Hug Hug

Арвенче и Наско много порастнал,браво на него  Hug

Теди добре дошла и скоро да се похвалиш със сърчице  Hug

Чери здраво ти е бебенцето и всичко ще  е наред  Hug Hug А тревогите едва ли скоро ще ни минат- нали знаеш, после като се родят преминават в друга форма и така винаги  Crazy Hug

Момичета извинете, че не мога да ви спомена всички, но много ви обичам  Hug Hug

Сега за нас- бебе Жорко вече е 4 430 кг.  Heart Eyes Доки беше много доволна и каза, че приличал на мен  Blush Heart Eyes Heart Eyes Ние от онзи ден се разхождаме навън, да не изпускаме хубавото слънчице Heart Eyes  Crazy Сега ставам, че човека се наспа и трябва да хапва  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 7 118
Веселуш, не сме ви отписали, срещата се организира за броени минути буквално и стана случайно, та нямаше време за реакция. Жорко ще папа 2 торти  Mr. Green Hug

# 43
  • Мнения: 1 073
Магнитче, точно заради ФТ4 се попритесних. ТСХ не ме притеснява, че е над 2, но пък е ясно, че него трябва да сваля, за да вкарам ФТ4 в норма. Аз от началото на бременността, когато Начев ми вдигна Л-Тироксина на 0,50 не съм го променяла. Но сегашното ендо ми каза, че в един момент може да се наложи малко повишаване именно заради качването на килограмите. Нали се определя спрямо тях. Казала ми е ако се наложи да започвам два пъти в седмицата по 0,75, в останалите дни по 0,50 да си пия. От днес го започвам по тази схема. Във вторник ще ходя до нея, но то вече не остана за кога да пусна контрола преди раждането  Confused

За кърменето и храненето няма да влизам в спор, защото това си е същото като при захранването.
Само изказвам моето мнение. Всеки с убежденията си. Най- вече смятам, че трябва да се наблюдава детето. Определено ще огранича цитрусите. Пиех по 2 фреша на ден, което си е 2 портокала и 2 грейпфрута + още 2 портокала си ядях вечер. Не го намирам за нормално количество за кърмачки. Може би няколко парченца бих хапвала, но това ще го преценя в последствие. Може би Поспаланчо, което предлага ми се струва разумно. Но кафе, алкохол и цигари със сигурност знам, че няма да употребявам.
Чела съм за цитрусите, че може да не предизвикат реакция в новороденото, но отключват алергии в по- късен етап и за това смятам да ги огранича определено  Peace

Зу, мерси за разяснението. Чудно ми е защо бабет е решила да ми го пусне този показател точно сега.  Ще видя и Калева какво ще каже  Simple Smile

# 44
  • NE
  • Мнения: 10 999
Сандричка Честито начало на вашето семейство!  bouquet Пожелавам ви дълги щастливи и влюбени години семеен живот. Hug
Зузи Браво за хубавата среща с Месечинка и Вава. Hug
Прахи Много готина визия си имаш. Hug Съгласна съм, че няма разлика в хранителния режим на бременната и кърмещата жена. Надявам се да не се налага да се отказвам от нещо вкусно. Praynig
Веселуш Браво на Жорко. Hug Пусни една снимка да му се нарадваме. Heart Eyes
Теди Наистина е добре да си платиш всички задължения, че после няма да ти се занимава. Hug Поправена е грешката в термина. Не знам защо съм те сметнала неправилно.
Бела Почивай повече. Hug Аз откакто лежа съм по-добре. Peace

Днес ми се насъбраха малко задачи, но ги изпълних от рано. Спретнахме си една разходка и щом отидох да плащам тока и бебо се наместваше тъкмо. В първия момент се зачудих какво става. Mr. Green Напоследък и не мога да се наспя вечер и компенсирам през деня. Щом се завъртя на една страна и ако е където е бебето веднага почва да ме налага да се обръщам и ща не ща изпълнявам. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт