за течности

  • 1 615
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ние пък пием много малко течности Sad, основно вода...чай трудно приема, натурални сокове - само ако е на кеф....

# 16
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони пие сравнително малко вода - около 200 мл. за целия ден, но доста сок. Чай и мляко не пие изобщо, затова гледам поне по половин кофичка кисело мляко да изяжда вечер.

# 17
  • Мнения: 636
 Неда изпива по 200 мл фреш, разреден с вода на два пъти и много малко вода - това е всичко. Преди и това не изпиваше.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не повече от 500мл. за 24ч.
Вода, чай и сок.

# 19
  • Мнения: 396
Баткото- вода- около 2л.; мляко с какао- около 500мл.
Бебо- вода- около 250мл.; мляко- около 600мл.

# 20
  • Мнения: 1 840
И двете ми деца пият много вода от самото раждане. Отделно сокчетата и млякото. Точно колко обаче не съм засичала, но със сигурност повече от 1 л. на ден на дете.

# 21
  • Мнения: 1 645
Вода около 100мл.
сок - може и половин литър да изпие
данон за пиене - 300
Това до преди 2 дни.
Онзи ден се обадих на педито да я питам,аджеба толкова сок и данао  - дали може да пие,не е ли много.Не не можело,трябвло да намаля количеството.
Сега му давам;
за сока 150 - 200 мл.
 за Данаото - не повече от 150мл.
Вода ,пие доста малко

# 22
  • Мнения: 3 356
Добре че сте отворили темата,че аз вече newsm78 #Crazy Rolling Eyes
Моя синковец пие по 1.5-2л.течности(казвам го общо,щото има периоди,през които отказва АМ )Чудя се вече какво да го правя(да не говорим какво прави пампите Laughing)Откажа ли му-вие като линейка.Лошото е ,че откакто се е родил,баба му го научи да заспива с чай.И сега не признава нищо друго.
Дали да се пробвам да го ограничавам,или не? newsm78 newsm78 newsm78

# 23
  • Мнения: 1 840
Защо трябва да го ограничаваш? Нека си пие - това не е вредно, а напротив. Моите също пият много и ако откажа - стой та гледай. Е, вярно е, че излиза малко скъпичко, защото памперсите се пълнят за отрицателно време, но... щом детето има нужда, не бива да се лишава от вода. Поне аз така си мисля. Някой може да има и друго мнение. Забелязах обаче и при двете ми деца, че когато им никнеха зъбите, пиеха още повече - явно ги облекчаваше по някакъв начин. Всъщност след 3 годишна възраст дъщеря ми намали количеството на водата от само себе си - сега пак пие вода (на 6 години е), но не се налива, както преди. А когато беше на 2-3 години и до 3 литра на ден е стигала - особено лятото в горещините.

# 24
  • Мнения: 3 356
 Маги ДС ,поуспокои ме.
Аз се притеснявам,да не би да му има нещо( при диабет се пият много течности,а целият род е с диабет).По принцип и аз пия много.Ама само ми се карат,че ще му се разшири стомаха и какво ли още не.

# 25
  • Мнения: 415
Ами явно само ние имаме проблем с приема на течности -много малко .Даже сега трябва да пие много течности , а не мога да я накарам насила newsm78 .Какво ли не и предлагам но не иска и не иска  Sick.Ако някой има предложение как да я науча да пие повече течности ще съм благодарна много  bouquet
Не сте само вие с този проблем - и при баткото е проблем пиенето на течности. Беше му се сгъстила кръвта и имаше някакви кристалчета в урината - доктора каза да пие вода, а в детската въобще не се сеща да пие - шишето му стои пълно в шкафчето...
Когато си е в къщи го подсещам непрекъснато, ама все не му се пие....
Вечер пие сок, но не харесва фреш, а разни изкуствени  Sick
Бебето пък си пие фрешове, но откакто се е родил не обича и не пие чиста вода  #Crazy Докато го кърмех /до 1г./ - добре, ама сега му разреждам 50% соковете се вода, та да го прелъжа...

# 26
  • Мнения: 641
Понякога повече от половин литър  вода, а понякога по-малко. За млякото немога да преценя колко, сок рядко пие предпочита го в натурален вид - плодче.

# 27
  • Мнения: 3 164
Мами, интересува ме по колко вода е нормално да пие на ден 2 г.дете ooooh! и въобще течности newsm78 имам много голям проблем с малкия и вече съм на прага на отчаянието #Cussing out

# 28
  • Мнения: 1 393
Дъщеря ми пие поне по 2 литра,а може и повече вода(не обича сок),но тя е тежък случай и все се налива.Сина ми също пие много вода  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 164
2 литра на ден Shocked Shocked ай стига бе, ако той изпие 300гр съм доволна Tired

Общи условия

Активация на акаунт