Тренировки в домашни условия: Тема 40

  • 41 064
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 776
Аз вчера имах фит тест от програмата, която правя. Показа ми още по-добри резултати  newsm44
Днес имах хийт  Wink. За храненето аз се опитвам да се водя по ВМ НВХ, за моя изненада се чуствам прекрасно и пълна с енергия. И никакво влечение към джънк и сладко  Peace. Сдобих се и с уред за готвене на пара  Wink

# 691
  • Мнения: 8 975
Eй, с тия лицеви като сме заговорили, да вземе да ги научим значи.... Виждам, че ви гони ентусиазъм, нооо.. все нещо липсва за да успявате с лицевите... Пък то не е толко трудно! Wink Я, значи, първо строй се - преброй се! Мирррнооо... Които не знаят, не могат и прочие такива неща си мисля за "трудните" лицеви  - да четат... Другите - ако искат  Twisted Evil
Скрит текст:
Трудни, трудни - чушки! Няма такова нещо! По-скоро у главата сте си решили, че са трудни и като почнете да правите една отпускате надолу ръцете и баш у тоя момент си казвате "Аууу.... ами сега?! Вдигане нема..."  Crazy И съответно - вдигане нема!  Rolling Eyes Затуй е важно да направим (направите!) невъзможното - възможно!  Sunglasses Щото съм убеден, че след 2-3 месеца само ще правите по 10-15 пълни лицеви, както каза някой: като струнки опънати!  Flutter Как? Няма да следвате треньорите как ви показват "цяла" лицева или "модифицирана" лицева с опора на коленете..... Въобще в програмите им (засега) пропускате лицевите и точка! Учиме се да ги правим по друга метода, няма да се фърляте у дълбокото, т.е. с опора на ръцете на земята и да се опитвате да направите, което сега НЕ можете.... Трябва да придобиете увереност, че можете да направите лицевите. Да усетите движението.... Т.е. тутакси, още сега, се опитвате и правите това, което МОЖЕТЕ, а не онуй което НЕ можете!  Twisted Evil Можете ли с "лиецва" опора на стената (не на пода), почти изправени като сте и с лице към стената да направите една, две, пет лицеви? Бас хващам, че можете! Добрееее.... отстъпете сега 1-2 крачки назад и пробвайте пак... Можете ли 5 лицеви така? Ако - ДА --> пробвайте да направите 15! Ако ви е леко, отстъпете още малко назад и пробвайте така. Гледате да сте стъпили здраво на пода, да не се хлъзгате, ей Wink Намерете си някакъв ъгъл спрямо пода, при който се опирате на стената и можете 5, ама не можете 10 опори... Предполагам, че няма да е по-малък ъгъл от 60-70 градуса спрямо пода..... Значи гледате да не ви се хлъзгат краката, ако трябва си обувате маратонки или ниски обувки... ръцете няма да ви се хлъзнат, споко! Wink Почвате така няколко дни докато ги докарате до 15 броя все в това положение!  Sunglasses Ахааа.... можете вече и по 15, а!  Grinning Дотук добре! Сега намалете още ъгъла с малко.... Ако трябва си намерете маса или някакъв шкаф за опора при по-остър ъгъл спрямо пода. Най-добре на шведска стена - хем е стабилно и удобно за държане, хем лесно регулирате нивото на натоварване, демек ъгъла на лицевите, които в тоя момент все още не са баш лицеви, ама все повече започват да риличат на такива....  Flutter Докарвате ги и в това положение до 15 броя... Минимум!  Sunglasses После - си търсите нова, по-ниска опора, евентуално стол... Може да е и каменен зид на някоя къща. стълби или каквото е там удобно... Ако ще ползвате мебели за подпори - гледате да са супер-стабилни! Все пак мисълта ви трябва да е в това как правите лицевите, а не дали някоя маса няма да се строши или пък дали няма да ви падне някоя етажерка отгоре.... Такааа... Стана ви ясна тактиата, нали? Wink Към края си търсите просто някое стъпало на стълба, т.е вие сте почти в хоризонтално положение и правите 5 "лицеви".... Докарвате ги до 15 пак! И ето - вече сте готови да правите няколко лицеви във съвсем хоризонтално положение - така както показват треньорите! Амииии - давайте де! Какво чакате!! И като направите така 2-3 опори, да не забравите да ги докарате пак до 15! Минимум!  Sunglasses

И тва ако кажете, че не е добър подарък за 8 март, значииии....  Flutter Пък някои ще успеят и далеч преди това! Сигурен съм! Twisted Evil

Айде, успехи!     bouquet  bouquet  bouquet

Маями, аз така докато свикна си правех доста време лицеви опори на кухненския плот  Laughing Че и се чекнех за разтягане пак върху него  Wink Та, методът ти действа  Laughing

Фея, нави ме за блендер. Айде, ще ходя да купувам. Поразчетох се и разбрах, че трябва да е с мощен мотор - 1000 w ?

Момичета, относно месото - на мен пилешкото ми мирише на антибиотици  Sick Хич не го обичам.
За свинското съм чувала, че не било препоръчително, защото на организма му трябвала по-висока температура за преработване. Агнешкото, пък, било най-малко препоръчително по същата причина. Оф, ама и аз как аматьорски го обясних. Ако знаете повече по въпроса, дайте информация.

Иначе аз си хапвам и свинско, и телешко, и агнешко, и заешко  Peace

# 692
  • Мнения: 5 405
like_smoke, много добре си го обясни даже  Laughing

Аз се отчитам с 15 мин кардио с Татяна (изобщо не усещам как минават тези 15 минути точно с тази тренировка) + 10 мин тае бо експрес - boot camp power с Били Бланкс.

Скрит текст:
Хораааааа, днес мисля да посетя панаира на книгата в НДК, стискайте палци да не се разоря много. Голям съм прахосник на пари като стане дума за книги... нищо че имам доста у нас, които не съм прочела все още.  ooooh! Crazy Mr. Green

# 693
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Пиле6ко и мен ме е страх да ям много 4есто, не му е 4иста работата. Затова пък наблягам на риба и айца, свинско от време на време. Свинското, ако не е тлъсто и се гарнира със сурови зелении, поне за мен, е за предпо4итане пред пиле6кото  Rolling Eyes
Аз днес съм в 4уденка дали да ходя до залата или да направя не6то на Зузка- Мавина ме зариби ония ден с един, два линка  Crazy Ама май залата 6те вземе превес, 4е е и в мола, а ми трябва рокля за банкет в петък  Crazy

# 694
  • Мнения: 550
И аз да се включа в клуба на слаборъките. Въпреки, че тренирам от поне 6-7 години почти ежедневно, все още имам трудности при пълните лицеви, задържане на планкове за повече от минута, както и при всякакви други упражнения, при които тежеста ми пада върху ръцете. При мен проблемът е най-вече в много тънките ми китки. Много бързо се изморяват именно те. Но за това пък в сегашния им вид ги намирам за много женствени и не бих искала да ги променя.
Пролетта правих често тренировките на Джаки за ръце и след като лятото се видях на снимка с мускулести ръце в една прекрасна плажна рокля, реших да ги спра. Ръце вече тренирам само със собствено тегло и съм много по-доволна от вида им. Лицеви правя главно от колене, но за това пък много на брой - не се оплаквам, целта ми не е да псотавям рекорди, а да бъда здрава и да се харесвам в собствената ми кожа.  Peace

Месото наистина е пълно с хормони, при мен не само пилешкото, но и свинското. За това вкъщи ядем рядко, но качествено био месо. Разликата във вкуса и вида при самото готвене е голяма - пилешко, телешко и агнешко максимум 2-3 пъти в седмицата, поне веднъж риба, останалото време наблягаме на био яйца и варива.

И да дам отчет за тренировките: в събота 45 минути Ащанга 1 с Kino Yoga, неделя: Скорост 2 от Т25 на Шон и 15 мин пилатес за крака, вчера: TaeBo - Level 12 . Днес е ред на интензивно кардио - Шон или Блендърите, а след това мисля да завърша с пилатес и йога, ще се възползвам, че днес съм вкъщи и имам доста свободно време.

# 695
  • Мнения: 1 346
За днес само йога.
Навихте ме за блендер, като ходя в големите мазагини ще ги погледна по отблизо и след това отново ще разчитам на вас за разнообразни и здравословни рецепти:D
Мери, благородно ти завиждам за панаира на книгата, приятно изкарване Hug
Бобченка и аз много обичам по-кратичките програми, тези на Зузка не са за пренебрегване, но и банкетите си искат своето, пожелавам ти най-красивата рокля, а не теб ще ти стои просто брилянтно!
Относно месото, пилешко напълно избягвам да купувам, може би 2 пъти съм купувала всичко на всичко за тази година. Агнешкото ни е домашно, свинското също, когато купувам, много внимавам от кои магазини.
И аз не съм от най-добрите в лицевите опори. Преди време точно с програмата на Джаки много бързо достигнах първите си 5 хууууубави лицеви опори Grinning, но тренировките бяха ежедневни и винаги включвах ръце, ами структура какво да се прави.
Приятни тренировки!

# 696
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
За лицевите- Преди като тренирах пове4е у дома, винаги завър6вах с по 3, 4 серии лицеви до отказ. Можех да направя 40 наведнъж. Откакто минах на залата, позанемарих лицевите и сега 15 със зор голям ги докарвам. Така, 4е постоянство му е майката  Peace А пистолета, все о6те е мираж  Crazy. Успявала съм само по 1 да правя, ама не винаги  Rolling Eyes

# 697
  • Мнения: 6 347
Да се включа по повод на недоразуменията около месото:
1. Пилешкото мирише на риба (не на антибиотици), защото хранят пилетата с рибно брашно - това го знам от вносител Wink
2. Свинското не е вредно. Идеята за вредността му идва от съдържанието на наситени мазнини и холестерол, обаче имайте предвид, че 50% от мазнините в свинското са мононенаситени (олеинова киселина - същата като в зехтина). А от 40-те процента наситени мазнини една част е стеаринова киселина, която в организма се трансформира в олеинова - пак мононенаситена. А има и доста полиненаситени омега-6 мазнини в свинското (точно те всъщност са лошите, но в крайна сметка много по-голямо количество се приема, ако се готви със слънчогледово олио). Така че с две думи над 60% от мазнините в свинското са ненаситени. Същото важи и за яйцата - и те не преливат само от наситени мазнини и холестерол Wink Това са факти, които лесно могат да се проверят.
3. Наситените мазнини и холестеролът не са вредни. Моля, актуализирайте си информацията, има източници за това (за научни публикации говоря).
4. Хормоните се изхвърлят от организма много скоро (часове) след приемането им, така че не ядем месо с хормони - докато го изядем, всякакви хормони са изхвърлени или изфирясали от него.

За лицевите трябва обаче да кажа (за огромно мое удивление), че Маями е прав - като никога Laughing

# 698
  • Мнения: X
Привет и от мен!
Отчет за последните дни не мога да дам- болезнен цикъл.
Днес съм добре, но ще се отчета по- късно.

Лицеви никога не съм могла да правя повече от 5-6, макс 8бр.,
а съм доста яка( Joy) в ръцете.  Crazy


Да кажа и аз за месото.
Вкъщи обичаме всякакво месо, но предпочитаме свинско и телешко.
Но тъй като рядко намираме хубаво телешко си поръчахме теле, поне знаем с какво е хранено.
Та около празниците ще се правим на месокомбинат. Crazy

Вчера си взех блендер- 500W, става за ядки и лед.
Е, първото смути замина в канала, но днес вече имам няколко успешни опита!
Ще им хвана цаката! Sunglasses

# 699
  • Мнения: 8 975
Привет и от мен!
Отчет за последните дни не мога да дам- болезнен цикъл.
Днес съм добре, но ще се отчета по- късно.

Лицеви никога не съм могла да правя повече от 5-6, макс 8бр.,
а съм доста яка( Joy) в ръцете.  Crazy


Да кажа и аз за месото.
Вкъщи обичаме всякакво месо, но предпочитаме свинско и телешко.
Но тъй като рядко намираме хубаво телешко си поръчахме теле, поне знаем с какво е хранено.
Та около празниците ще се правим на месокомбинат. Crazy

Вчера си взех блендер- 500W, става за ядки и лед.
Е, първото смути замина в канала, но днес вече имам няколко успешни опита!
Ще им хвана цаката! Sunglasses

Ох, извинявай за спама, но да те питам - уредът е такъв с кана или ?

# 700
  • Мнения: 0
Е успокоих се малко с лицевите опори, че не е само при мен проблема. Мъжо все ми се подиграва и ми вика кашкавалка  Embarassed. Miami_beach благодаря за инфото и разясненията, ще пробвам с тази система  Wink

За месото ако искате истинско, защо не се поразходите до някое село до вашия град и да си купите повечко от някоя баба. Ако разпитате 100% ще намерите. Може да си го замразите във фризера и поне ще е по истинско месо от това в магазините. Бабата едва ли има пари за антибиотици и тем подобни добавки. Хем вие ще сте доволни, хем и бабата ще изкара някой лев. Аз последно купих свинско от супера и го изхвърлих, защото докато го готвех цялата къща се вмириса на мърша. И този опит ми се осуети, така че свинско ям само по Коледа, на село при баба. Тя си гледа много животинки и няколко пъти в годината ми се случва да ям месо, но поне съм сигурна че е истинско.

За зеленичкото (зеленчуците) в менюто трябва да е поне 30% от всяко хранене. ПОНЕ!!! ( най-добре 100%  Wink )

И накрая за отчет, да не е само спам си карам с Джилиян. Много съм стриктна  Laughing

# 701
  • Мнения: 1 811
На мен пък в темата ми се губи Агентът Провокатор newsm78

# 702
  • Мнения: 8 163
На мен пък в темата ми се губи Агентът Провокатор newsm78

Не е само тя. И Едира също. Атланта се включва от време на време.

# 703
  • Мнения: 10 301
Маями подкарах я твойта система за лицевите още снощи. Първи опит на удобно място с височина до кръста – no problem Peace. Втори опит на мивката в банята (малко по-ниско от кръста)-15 бройки отхвърлих правилни, с изпънати крака, ръце като стрелки Peace. От там направих трети опит-смъкнах до ваната. Обаче работата отиде на разбий зъби Mr. Green и ги зарязах. Значи ще ги карам на мивката за сега пък ще видим до кога. Дано не отиде още една година ooooh!.

# 704
  • Мнения: 1 088
На мен пък в темата ми се губи Агентът Провокатор newsm78

Не е само тя. И Едира също. Атланта се включва от време на време.
Hug и за трите и се надявам скоро да се включат пак. И Тяна нейде забегна отново!

Ей Мавина появи се и ти  Hug

Силова за днес - BeFiT GO | Max Strength- Full Body Strength Endurance Workout 1, 40мин.
Стори ми се добре на бърз преглед, но не съм доволна - https://www.youtube.com/watch?v=F-jxgsaoGTc&feature=c4-overv … L06F7D4D05FE22F9F

Скрит текст:
Тези дни не съм тренирала, ако не броя едно импровизирано бягане на морето в събота. Отидохме за разходка, но духаше много студен вятът, а имаше такива прекрасни алеи подходящи за целта, че аз метнах бебето на таткото и хукнах  Mr. Green Каката също направи една-две обиколки за моя огромна радост. Доста е издържлива!

Общи условия

Активация на акаунт