Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 23

  • 36 930
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Не е от лекарката.
Дори с вагинален ехограф нищо не може да се види поне 4-5 дни след очакваната дата.

# 16
  • Мнения: 44
Здравейте! Аз вместо запис да си задам въпроса:
Снощи имах много силна пронизваща болка в пъпа - сякаш са ме мушнали с дълга игла през пъпа та чак до някъде вътре в корема ми я усещах тази болка. Само искам да знам, че това е нормално!  Praynig Другото е, че като съм в къщи бикините ми са сухи и най-много да имам съвсем малко като бяло-жълто течение такова. Но изляза ли - задължително слагам евридейка, защото като вървя малко и после все едно съм си препишкала в гащите. Въпросът ми е същия - това нормално ли е?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 995
На петия ден от закъснението едва успяхме да видим точицата. И то с вагинален ехограф. И то от гинеколог.

# 18
  • Мнения: 1 298
Под това, че лекарката не е компетентна имам предвид, че не е гинеколог и не може да се изказва категорично, че не е бременна, още повече като е толкова рано, а тя има положителни тестове и кръвни и уринален.
Карола и двете неща, които описваш са ми се случвали, но да кажат и другите момичета, за пъпа няколко пъти ми се случи долу-горе в твоята седмица, а за мокрите гащи съм си така от началото, та до сега.

# 19
  • Мнения: 2 280
Препаратите с желязо могат ли да се пият с прясно мляко? Имат ли някакво взаимодействие?

# 20
  • Мнения: X
Имат, да, калцият пречи на усвояването на желязото.

# 21
  • Мнения: 11 844
Препаратите с желязо могат ли да се пият с прясно мляко? Имат ли някакво взаимодействие?

Железните добавки се усвояват по - добре, ако се приемат един час преди хранене. Млякото, кофеина, антиацидите и калциевите добавки намаляват усвояването на желязо и не бива да се приемат по едно и също време. Железните добавки се приемат на празен стомах един час, преди или два часа, след хранене, с чаша вода.


 
цитата е от тук

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 605
Успех ти желая и да пишеш после какво става, според мен тази лекарка не е била компетентна по въпроса с бременността, така че не се тревожи предварително, само не знам дали не е много рано тази седмица да ходиш на гинеколог, аз ходих чак след 2 седмици закъснение.

Благодаря! Знам, че е рано, но си мисля, че е по-добре гинеколог да лекува бактерията. Ще вземе под внимание тестовете. От петък насам се занимавам с лекари, които ме мислят за ненормална и се наслушах на реплики като "Тя, рибата още в морето..."  Rolling Eyes

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
АГ ми каза да приемам желязото точно преди или по време на хранене,като отбягвам млечните продукти богати на калций(звъннах и  тия дни,че и аз имах противоречива информация,даже и тук питах в миналата тема).Но е много добре за усвояването и извличането на максимум полза от желязото,ако по време на приема се изяде една ябълка,портокал и всичко съдържащо повечко вит.С .На мен не ми предизвика запек,пия и магнезий и мисля че това спомага да не ми се случи,но пък и аз получих черното оцветяване  Sick  Mr. Green (добре че АГ ме предупреди,че как щях да се шашна)

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
mariq13,беше ме срам да попитам за черното оцветяване- добре ,че го спомена да не се шашакам излишно Mr. Green

# 25
  • София !
  • Мнения: 1 240
Изписаха ми желязо - 2 пъти по две на ден,като цяло вярно ли е твърдението ,че предизвиква запек?  Blush


И при мен понякога имаше проблем с ходенето до wc , в повечето случай - не .

Последна редакция: пн, 11 ное 2013, 22:14 от bunny : )

# 26
  • Мнения: 3 743
Аз точно заради видеозони преживях такъв стрес с втората си бременност, че ако живот и здраве имам трето дете до ФМ за видеозон и доктори не искам да чувам, освен ако не се наложи Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 3 754
Здравейте! Аз вместо запис да си задам въпроса:
Снощи имах много силна пронизваща болка в пъпа - сякаш са ме мушнали с дълга игла през пъпа та чак до някъде вътре в корема ми я усещах тази болка. Само искам да знам, че това е нормално!  Praynig Другото е, че като съм в къщи бикините ми са сухи и най-много да имам съвсем малко като бяло-жълто течение такова. Но изляза ли - задължително слагам евридейка, защото като вървя малко и после все едно съм си препишкала в гащите. Въпросът ми е същия - това нормално ли е?
Много силни пронизващи болки не са нормални! Naughty
Леко течение е възможно да имаш по време на бременността,но чак пък като "препишкане" ...незнам,съмнително ми е...Направи си една консултация с АГ!

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Скрит текст:
Момичета,за тези които не са разбрали,и които тепърва им предстои купуването на бебешки дрешки,хавлийки,одеала и т.н от 23.11-7.12. в зала Универсиада ще има изложение "Най-доброто от България".Заслужава си да се напазарува от там,аз лично харесвам българските детски стоки  Flutter

# 29
  • Мнения: 436


Имам и въпрос Blush Изписаха ми желязо - 2 пъти по две на ден,като цяло вярно ли е твърдението ,че предизвиква запек?  Blush Че точно това не искам да ми се случва сега

При мен ефекта беше точно обратен  newsm78, но като цяло предполагам , че се дължи на това, че пиех доста прясно мляко и ядях зърнени закуски. Не знам как е при те, но при мен прясното мляко много помага  Simple Smile

Лелеее момичета... добре, че изчетох всички постове, за да видя, че желязото не може да се усвоява добре в комбинация с калции... ето защо хемоглобина не ми е мръднал и  с единица от последния път  #2gunfire . Добре, че сте Вие   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт