Токуда болница - София - 18 тема

  • 70 180
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3
Не съм искала да кажа нищо лошо за Лазарова. Наистина имах малко повече очаквания, може би защото наблюдаващият ме лекар е много внимателен и явно съм се поизглезила  Embarassed. Все пак наистина не мога от всичко да разбирам и очаквах малко по-конкретен отговор на въпросите си, а получих противоречива информация и едва ли не ми каза да си избера екип, за да ми обърне повече внимание. Предполагам, че повечето от жените, които очакват бебе за първи път са нашашкани като мен скоро преди раждането. Пък и моята бременност не беше от най-леките. Скоро обаче ще прегърна моето бебче и това е най-важното Simple Smile

# 721
  • Враца
  • Мнения: 876
Бих искала да се включа и аз с пресни впечатления от Токуда и докторите и мненията, които събрах през бременността и при престоя ми в болницата.
За секцио препоръчват Колева и Димитров - за Димитров чух доста добри неща, но също така и мненията на момичетата не бяха особено хубави за претупване на нещата `ставаше въпрос за шева на операцията по-специално момичето коментира, че личи къде е шил той и къде акушерката)

Като привърженици и добри специалисти се славят Илиев и Лазарова (или както ние я наричахме Генерала). Лазарова изроди доста бебета в болницата докато беше престоят ми. Две от момичетата с които контактувах им се падна на смяна и ги изражда и бяха много доволни. Малко е груба в шегите си, но ми направи впечатление на добър човек и специалист. Е няма как да не вметне някоя груба забележка в синхрон с генералската си походка, но то си и е присъщо - от типа на "къде е дебелото бебе (4200г)", "ако още веднъж ми повториш за секцио излизам от залата" - при раждане

Аз не, че съм пристрастна, но при нова бременност определено бих се спряла отново на Илиев. Невероятно хладнокръвие, тактичност и добро настроение. Въпреки всичко прочетено изобщо не съм очаквала. Накара ме да забравя притеснения и всичко и да се чуствам спокойна и в добри ръце. Заслуга за бързото ми и леко раждане има и една от акушерките Снежина Стойчева, която е просто невероятен човек. Двамата в комбинация (както и екипа от неонатолози) просто бяха моя късмет. Изключително съм доволна от отношението в болницата при раждането и грижите за мен и бебо. Може би именно заради тях, за това че през цялото време се чуствах на сигурно и в добри ръце един ден живот и здраве отново бих се върнала да родя в тази болница. АЗ бях с избор на екип и мога да кажа, че всяка стотинка просто си заслужаваше - и откъм отношение, и откъм грижи и откъм обстановка и внимание. Бе ми отговорено на всички въпроси внимателно и търпеливо. Просто хората са наясно,че си плащаш и очакваш най-доброто за платеното

И от това,което видях искам да кажа на очакващите да станат майки - повечето от нещата във форумите са малко пресилени, други са като градски легенди направо. Поне това, което аз очаквах. Може би и да е въпрос на лична настройка незнам - но ужасиите,които четях изобщо не отговарят на истината. Може би и да съм имала късмет да попадна на точните хора

# 722
  • София
  • Мнения: 4 143
Бих искала да се включа и аз с пресни впечатления от Токуда и докторите и мненията, които събрах през бременността и при престоя ми в болницата.
За секцио препоръчват Колева и Димитров - за Димитров чух доста добри неща, но също така и мненията на момичетата не бяха особено хубави за претупване на нещата `ставаше въпрос за шева на операцията по-специално момичето коментира, че личи къде е шил той и къде акушерката)

На мен секциото ми го прави Димитров и Корсачки - ами нищо не си личи. Нито къде и как е шито. Белега е още видим, но е тънък и съм доволна.
За 2-ро раждане бих избрала Илиев ако не се падне пак отпуска, а ако не отново бих избрала Димитров.

# 723
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
wb  Hug благодаря за разказа  Blush

Има елемент на "пресилване", наистина и е нормално, защото това са много емоционални моменти, а хормоните ни разказват играта Simple Smile Както по време на влюбване преувеличаваме всичко з аобекта на обожание, така и при раждането - нещо малко в страни от очакванията можем да видим през лупа, като хипер проблем  Blush

За Лазарова - съм убедена, че е много отговорен и загрижен лекар. Когато е на смяна проверява и как са родилите и дали слиза кърма и т.н. - обгрижва макйите, като свои деца, макар, да изглежда с отношение на мащеха Simple Smile . С първото ми раждане - през час ни проверяваше и гърдите - колко с наляти и да започва ли цедене .... Вярни е, че минаха 4 години от тогава, но съм сигурна, че живее за професията Simple Smile

Аз за второто си раждане разказвах, разказът ми е малко забавен, но ако бях нехативист отрицател - можеш да го разкажа и в доста "зловеща светлина"  Blush Много зависи каква е настройката на разказващия, какво са му очакванията и други субективни моменти  Peace

# 724
  • Мнения: 134
Да споделя, че на моето секцио д-р Лазарова прояви доста търпение- аз бях изпаднала в паника...треперех, пазарях се за вода, спорех.... Blush но тя стоически ме изтърпя- разбира се и анестезиоложката.

# 725
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
а някой може ли да ми каже/обясни защо са въвели раждане без избор на екип? кое го е наложило? от вън ли?

# 726
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Според мен е стопанската конюнктура  Peace

# 727
  • Мнения: 4 062
а някой може ли да ми каже/обясни защо са въвели раждане без избор на екип? кое го е наложило? от вън ли?
Имаше слухове, че е заради конкурентните цени на болница Надежда. Но това са само слухове.

# 728
  • София
  • Мнения: 4 143
а някой може ли да ми каже/обясни защо са въвели раждане без избор на екип? кое го е наложило? от вън ли?
Имаше слухове, че е заради конкурентните цени на болница Надежда. Но това са само слухове.

Според мен не е заради това, защото аз като раждах в надежда раждането дали секцио или нормално беше 1 400 лв. Ако беше заради това просто и Токуда можеше да пуснат такава промоция.
Може би защото повечето болници предлагат без избор на екип, а и мисля имаха доста запитвания за това ( дали ще има раждане без избор ).

# 729
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Конкурентни болници винаги е имало  Peace

За мен изборът на екип е съсипващо за лекаря ... да си цял ден на работа, прибираш се - други ангажименти ... и в 2ч през нощта те викат за раждане и после си пак на работа ......

До колкото ми е известно - има болници, в които не се избира екип - раждаш, при който е на смяна  Peace

Също има случаи - не един, в които си избрал лекар, но той не може да дойде, редно е да не плащаш за избор  Peace

# 730
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Конкурентни болници винаги е имало  Peace

За мен изборът на екип е съсипващо за лекаря ... да си цял ден на работа, прибираш се - други ангажименти ... и в 2ч през нощта те викат за раждане и после си пак на работа ......

До колкото ми е известно - има болници, в които не се избира екип - раждаш, при който е на смяна  Peace

Също има случаи - не един, в които си избрал лекар, но той не може да дойде, редно е да не плащаш за избор  Peace
е, да де ама аз вyпреки, че поради не възможност да дойде лекаря родих при друг, и си платих избор на екип... на ясно съм, че тогава нямаше как да стане без избор...
и друго - щом има опция за избор, лекарят е длъжен да се съобрази с пациента, нали затова се избира конкретен...

# 731
  • Мнения: 368
Аз не искам да звучи гадно,но ... след като почти на половина е паднала цената на раждането, условията и грижите дали са на същото ниво? Все от някъде са спестени тези пари и не вярвам да са изцяло за сметка на болницата.  Rolling Eyes

Между другото във всяка стая ли има баня или е една в коридора между две стаи ?

# 732
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Всяка стая има санитарен възел  Peace Мисля, че всичко е като преди  Peace нивото не е паднало  Peace

# 733
  • Мнения: 3
... след като почти на половина е паднала цената на раждането, условията и грижите дали са на същото ниво? Все от някъде са спестени тези пари и не вярвам да са изцяло за сметка на болницата.  Rolling Eyes



Не знам защо вече няма избор на екип, но впредвид на това, че работят със Здравната каса и раждането за осигурени лица се поема от нея, разликата от 800 лв, които се заплащат и без избор на екип пак не е малка. А тази разлика "отразява разликата между разходите, които болницата трябва да направи, за да отговори на желаното качество на услугата, и финансирането от Здравната каса" (нормално за частна болница). Т.е. нивото уж не би трябвало да е паднало. Скоро ще разбера, и аз на това се надявам.
Все пак искам отново да споделя лошото си впечатление от Лазарова. Може да е много добър специалист в израждането, но определено не и в нормалното човешко общуване. За мен не е професионално отношение, когато задам определен въпрос, на който да очаквам да получа ако не компетентен, то поне някакъв конкретен отговор, да ми се разкрещи, да се тросне и да си излезе.
Може би в крайна сметка е по-добре да се избира екип в тази болница, за да получиш нормално човешко отношение преди раждането (все пак и в Майчин дом се държат така с пациентките, но поне е безплатно). Моето мъниче обаче по всяка вероятност ще се нуждае от операция известно време след раждането и предпочитам тези 700 лв да ги дам за него. От този форум останах с впечатлението, че всички лекари са добри, затова за мен няма значение кой ще ме изражда, така или иначе не ги познвам (имам сблъсък само с Лазарова), а обидите ще ги преглътна и ще разчитам на професионализма.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 445
Имам чувството, че са сложили Лазарова на консултациите "без избор", за да разгонва по-тънкокожите бременни. Като мен. Simple Smile Ходих на една такава консултация при нея, но се отказвам и си избрах докторката при която родих и първия път.  Wink Така поне знам какво ще се случва. Иначе дали е еднакво, не знам, но за едни и същи пари (40 лв.), на консултацията "с избор" ми направиха запис на тонове, а на тази "без избор" нямаше запис. Ако така ще се спестяват процедури и при раждането - мерси.

Общи условия

Активация на акаунт