ЯМР на 7 месечно бебе

  • 1 612
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Здравейте,

по темата ЯМР на бебе има доста теми, но са по-старички, а всяка година техниката се мени и усъвършенства.

Ще съм благодарна ако някой е правил скоро, да препоръча къде в момента в София или Пловдив (в краен случай) е най-добрият апарат. Другото, което е важно, е може би  дали имат опитни анестезиолози в конкретното заведение, които да имат опит с анестезията на малки бебенца. Нашия бебок е на 7 месеца.

ЯМР ни го препоръчаха в Токуда, но там честно казано апаратът им е май малко по-старичък вече и другото, което много ме притеснява е, че не мога да бъда с детето си по времето, когато го упояват и после като се събуди. Държат го през цялото време в интензивно отделение и не допускат родите там. С две думи подавам им  го през вратата на неонатологията сутринта и трябва да отида да си го взема привечер. Искат да остане няколко часа след като излезе от упойка, да мине едно хранене и тогава да си го вземем. Не мога да си представя как ще плаче сам в отделението. Днес ходихме да му вземат венозна кръв и им го дадох за 15 мин само и като ми го върнаха направо дъх не можеше да си поеме горкото и хълцаше от стрес и уплаха. Не мога да си представя какво ще е ако цял ден ще е сам. Направо сърцето ми се къса на фона и на другите ни притеснения.

Благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 285
Когато правихме ЯМР в Токуда, 9.07.2008, моята дъщеря, тогава на 9 месеца, не беше при мен само по време на упояването и изследването, малко повече от половин час. След това бяхме и двамата със съпруга ми с нея в зала за еднодневен престой, където тя се събуди в нашите ръце и аз и дадох първото хранене за деня. Само, че след това през годините на няколко пъти чувах, че направеното там ЯМР не било с добро качество, не знам защо, аз не съм специалист в тази област.

Сега през август направихме ново ЯМР в "Св. Иван Рилски", невролози ми препоръчаха тамошния апарат като най-актуален. Упойката (пълна) беше поставена пред мен от анестезиолог, който практикува в Пирогов, в предверието на лабораторията, има легло като в лекарски кабинет. Детето беше взето за изследването и ми я дадоха веднага след като приключи, т.е. около половин час по-късно. Тя се събуди при мен, анестазиологът я видя и си тръгнахме към къщи. После беше мрънкава още два часа и сравнително замаяна около два дни. Разбира се моята дъщеря вече е на 6 години и не знам как се процедира със 7-месечни бебета. Попитай каква е процедурата за толкова малки деца в "Св. Иван Рилски".

Успех!

# 2
  • Мнения: 476
Много благодаря за отговора.

Явно нещата в Токуда са се променили, защото сега да останеш с бебето си е абсолютно недопустимо. Мен това определено не ме устройва.

А можеш ли да ми кажеш името на анестезиолога, който вие сте ползвали в Иван Рилски, както и името на специалиста, който ви е гледал, защото и той е важен.

ЯМР на главичка ли правихте?

# 3
  • Мнения: 476
Аз като цяло много се трвожа, че бебчето е много малко. Както казах само на 7 месеца. Четох, че има дечица, които и на по-ранна възраст ги подлагат на ЯМР.

Притеснението ми е как ще понесе детето упойката. То това май е най-големият риск при ЯМР на толкова малко бебе, затова ще съм благодарна всички мами, които ме посъветват как да подходя към анестезията. Препоръчайте ми добър анестезиолог в София, който да има опит с малки бебенца.

Благодаря.

# 4
  • Мнения: 506
Когато миналата година ни пратиха на ЯМР ни казаха, че този в Иван Рилски е най-добър и единствен в България показва и химичният състав на мозъка. Аз лично съм много доволна от целият екип и анестезиолога, който беше през цялото време до детето до момента в който излезе от упойка. В Токуда знам, че след изследването оставят майката и детето в една стая без медицински персонал.

# 5
  • Мнения: 476
Здравейте отново.

Ние сме решили вече да правим ЯМР в "Иван Рилски". Можете ли да ми кажете при кой анестезиолог сте били там. До колкото разбрах са двама.

И още един въпрос имам, а не искам да пускам отделна тема за него, като се надявам да мога да получва отговор тук. Попрочетох разни форуми напоследък за анестезията за ЯМР, но честно казано не ми стана много ясно как точно се поставя - по венозен път или чрез маска. Имам чувството, че ги има и двата варианта и едва ли не е избор на анестезиолога как да си процедира. При вас как мина в "Иван Рилски"?
Какви тестове за алергии правихте на детето си?

Благодаря предварително.

# 6
  • Мнения: 506
Анестезиолога ни беше д-р Плачков. Страхотен човек и специалист. Тестове за алергии не сме правили, искаха ни само кръвна картина и креатин и урея. Упойката беше венозна с абокат. Не сме имали никакви проблеми по време на изследването и с излизането от упойка.
Успех и дано всичко е наред с бебчето.

Общи условия

Активация на акаунт