Екипът на Мартина Вачкова чака предложения от майки

  • 1 991
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Айде някой да бродира байрака Mr. Green
Е...някой...ти, кой друг! Я прати онази снимка с двамата сладури как сучат Simple Smile Да им изпаднат очите Wink

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 823
Дано само не се получи всяко чудо за 3 дни.

# 17
  • Мнения: 4 242
Поизписахме доста, сега да видим Thinking

# 18
  • Мнения: 3 161
Ей, момичета, сложихте вече големите тигани, а рибата още в морето. Може да стане, може и да не стане предаване. Дано не им прозвучим много фанатично и да ги уплашим само. А някоя от нас не познава ли някой в екипа на предаването? Мисля си, че по-лесничко ще стане.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
ДОБРЕ ДЕ, ВСИЧКО МИ Е ЯСНО. САМО ЕДНО НЕ МИ Е ЯСНО: КЪДЕ ТОЧНО СЕ ГОВОРИ ЗА СИТУАЦИИ КАТО МОЯТА. ПРЕДИ БЛИЗО 9м., КОГАТО РОДИХ, ПОЧТИ НЯМАХ КЪРМА, А ОТДЕЛНО БЕБЕТО НЕ ИСКАШЕ ДА СУЧЕ, ПОРАДИ ДВЕ ПРИЧИНИ: ИЗМОРЕН ОТ ТЕЖКА ЖЪЛТЕНИЦА, А МАМА С ТЕСНИ КАНАЛИ. И ТАКА 1м. - ЦЕДЕНЕ ПОД ЧАС, ТОПЛИ КЪРПИ, ДОХРАНВАНЕ С АП. БЯХ СЕ ПОБЪРКАЛА, МИСЛЕХ, ЧЕ ТОЗИ АД НЯМА ДА СВЪРШИ.
ВЗЕМЕТЕ ДА ПОНАПИШЕТЕ МАЛКО И ЗА ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ, ЗАЩОТО ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ РОДИЛКИТЕ НЯМАТ КЪРМА, АМА ИЗОБЩО НЯМАТ. ЛИЧНО НА МЕН КОЛАСТРА МИ ДОЙДЕ НА ТРЕТИЯ ДЕН, СЛЕД НОРМАЛНО РАЖДАНЕ. НЕКА В ТЕЗИ РУБРИКИ, В КОЕТО И ДА Е ПРЕДАВАНЕ СЕ ПОГОВОРИ МАЛКО И ТОЗИ ПРОБЛЕМ. ПОЗДРАВИ И МНОГО СЕ РАДВАМ НА МОТИВАЦИЯТА ВИ!!!

# 20
  • Мнения: 3 161
...С ТЕСНИ КАНАЛИ..  ЦЕДЕНЕ ПОД ЧАС... ЛИЧНО НА МЕН КОЛАСТРА МИ ДОЙДЕ НА ТРЕТИЯ ДЕН...

Може ли няколко уточняващи въпроса първо?

Кой определи, че имаш тесни канали? (вярвай ми, доста неща а кърменето съм прочела, и никъде не съм срещала този проблем - само нашите акушерки се скъсват да говорят за тесни канали).

Защо цедене под час? На колко часа? И на колко часа кърмеше?

Кога сложи бебето на гърдата, колко часа след раждането? Чака ли да ти дойде коластрата, за да го сложиш? Докато нямаше, даваха ли ми АМ, вода? След това колко често сука бебето? (и моля те пиши с малки букви; главните в нета = крещене).

Не е много по темата, ама тя и без това се поизчерпи, та поне за това да си поговорим... Наистина е сериозен проблемът, ако е вярно това, което казваш, че много майки нямат кърма. Мисля си обаче, че малко по-различна е ситуацията и по-скоро някой ги убеждава как нямат...

# 21
  • Мнения: 4 242
ДОБРЕ ДЕ, ВСИЧКО МИ Е ЯСНО. САМО ЕДНО НЕ МИ Е ЯСНО: КЪДЕ ТОЧНО СЕ ГОВОРИ ЗА СИТУАЦИИ КАТО МОЯТА. ПРЕДИ БЛИЗО 9м., КОГАТО РОДИХ, ПОЧТИ НЯМАХ КЪРМА, А ОТДЕЛНО БЕБЕТО НЕ ИСКАШЕ ДА СУЧЕ, ПОРАДИ ДВЕ ПРИЧИНИ: ИЗМОРЕН ОТ ТЕЖКА ЖЪЛТЕНИЦА, А МАМА С ТЕСНИ КАНАЛИ. И ТАКА 1м. - ЦЕДЕНЕ ПОД ЧАС, ТОПЛИ КЪРПИ, ДОХРАНВАНЕ С АП. БЯХ СЕ ПОБЪРКАЛА, МИСЛЕХ, ЧЕ ТОЗИ АД НЯМА ДА СВЪРШИ.
ВЗЕМЕТЕ ДА ПОНАПИШЕТЕ МАЛКО И ЗА ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ, ЗАЩОТО ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ РОДИЛКИТЕ НЯМАТ КЪРМА, АМА ИЗОБЩО НЯМАТ. ЛИЧНО НА МЕН КОЛАСТРА МИ ДОЙДЕ НА ТРЕТИЯ ДЕН, СЛЕД НОРМАЛНО РАЖДАНЕ. НЕКА В ТЕЗИ РУБРИКИ, В КОЕТО И ДА Е ПРЕДАВАНЕ СЕ ПОГОВОРИ МАЛКО И ТОЗИ ПРОБЛЕМ. ПОЗДРАВИ И МНОГО СЕ РАДВАМ НА МОТИВАЦИЯТА ВИ!!!

По тази логика ние сега нямаше как да си пишем, тъй като щяхме да сме се затрили още прио сътворението на света! Twisted Evil
Няма майка която да няма кърма! Или ако има, това е 1 на100, а всъщност в момента е абсолютно обратното, на 100 родилки 1 кърми! Crossing Arms

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ДОБРЕ ДЕ, ВСИЧКО МИ Е ЯСНО. САМО ЕДНО НЕ МИ Е ЯСНО: КЪДЕ ТОЧНО СЕ ГОВОРИ ЗА СИТУАЦИИ КАТО МОЯТА. ПРЕДИ БЛИЗО 9м., КОГАТО РОДИХ, ПОЧТИ НЯМАХ КЪРМА, А ОТДЕЛНО БЕБЕТО НЕ ИСКАШЕ ДА СУЧЕ, ПОРАДИ ДВЕ ПРИЧИНИ: ИЗМОРЕН ОТ ТЕЖКА ЖЪЛТЕНИЦА, А МАМА С ТЕСНИ КАНАЛИ. И ТАКА 1м. - ЦЕДЕНЕ ПОД ЧАС, ТОПЛИ КЪРПИ, ДОХРАНВАНЕ С АП. БЯХ СЕ ПОБЪРКАЛА, МИСЛЕХ, ЧЕ ТОЗИ АД НЯМА ДА СВЪРШИ.
ВЗЕМЕТЕ ДА ПОНАПИШЕТЕ МАЛКО И ЗА ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ, ЗАЩОТО ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ РОДИЛКИТЕ НЯМАТ КЪРМА, АМА ИЗОБЩО НЯМАТ. ЛИЧНО НА МЕН КОЛАСТРА МИ ДОЙДЕ НА ТРЕТИЯ ДЕН, СЛЕД НОРМАЛНО РАЖДАНЕ. НЕКА В ТЕЗИ РУБРИКИ, В КОЕТО И ДА Е ПРЕДАВАНЕ СЕ ПОГОВОРИ МАЛКО И ТОЗИ ПРОБЛЕМ. ПОЗДРАВИ И МНОГО СЕ РАДВАМ НА МОТИВАЦИЯТА ВИ!!!

Според  мен е нормално да ти дойде на третия ден...и на мен ми дийде коластрата на третия ден, а и на цялата ми рода по женска линия също......Кърмили са всички, кърмя и аз.....
Незнаех, че е притеснително коластрата да ти дойде на третия ден.......кога е нормално Бу?

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
татко поzнава Марта и екипа, zащото работи в БНТ 35 години...ще говоря по телефона утре с него да видя дали ще може да раzбере нещо и като има отговор или реzултат ще кажа....

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Незнаех, че е притеснително коластрата да ти дойде на третия ден.......кога е нормално Бу?
Коластра се появява още през първите седмици след зачеването. Друг е въпросът, че на някои майки не им тече никак (само при стискане на гърдата по време на бременността избиват капка-две), а при други мокри дрехите още от 5-6 месец. Но коластра има винаги. Доста майки не знаят обаче, че нормалното количество на коластрата, която бебето суче след раждането, е от порядъка на 1-2 чаени лъжички на хранене, и мислят, че изобщо няма или е твърде малко.
По принцип за недостатъчно количество мляко (например малкия процент майки, които наистина не произвеждат достатъчно мляко) може донякъде да се подозира само, ако гърдите не са претърпели никаква промяна по време на бременността - например никак не са нарастнали - което е рядкост. Ако мога да ползвам думите на проф. Михов - "Такова нещо като хипогалактия (липса на кърма) няма".

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
ако гърдите не са претърпели никаква промяна по време на бременността
хъм - ми те мойте цяла бременост не мръднаха милите... но като родих се понадуха Laughing
и си се кърмим - дано и за напред така Wink
а я да ви питам може ли на жена, кърмеща 6 месеца да и спре от раз кърмата - ей така събужда се една сутрин (като всяка друга нищо особено не е ставало), а кърма няма. Мен това мн странно ми се видя, направо не вярвам, че така хоп и стават такива неща newsm78

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
а я да ви питам може ли на жена, кърмеща 6 месеца да и спре от раз кърмата - ей така събужда се една сутрин (като всяка друга нищо особено не е ставало), а кърма няма. Мен това мн странно ми се видя, направо не вярвам, че така хоп и стават такива неща newsm78
Това, ако се случи обикновено много удобно съвпада с периода който майката е избрала за край на кърменето Wink
Шегата настрана, но такова нещо като събуждане сутрин и установяване, че кърмата мистериозно е изчезнала няма!

# 27
  • Мнения: 2 531
мама Криси   на мен също късно ми слиза коластрата, а първото ми дете беше в кувьоз 1 седмица, да не говорим за жълтеницата ooooh! и въпреки това на 7 дни засука и изяде 20 мл. Проблема беше че 10 дни беше дохранван в болницата и беше свикнал да изяжда 100 мл. а като се прибрахме в къщи никой не ми каза да кърмя няколко дни нон-стоп , а да спазвам 3-ч. интервали и го наливах с вода да не реве! Embarassed Иначе може би щяхме повече от 3 м. да се кърмим. Второто ми дете добре се справи със сукането и след няколко дни деноношно сучене  и няколоко яки кризи нещата си дойдоха на място! Истината е че първия път нямах достатъчно информация и затова не се получи/въпреки желанието ми/

# 28
  • Мнения: 1 896
Аз пък познавам един от сценаристите на предаването, но не съм го чувала отдавна. Ще се опитам да вляза във връзка.

# 29
  • Мнения: 4 242
Чака ама друг път! Crossing Arms
Днес говорих с екипа, лично. От разменените няколко думи стана ясно че предаванията за кърмене и хранене са станали твърде много. Самото предаване вече е излъчвало доста пъти теми за кърменето и ставало банално. Сега мислят за рубрика "Здрави и красиви" и после евентуално...
Попитаха ме "Добре де кой е против кърменето?"
 Казах "Никой, поне не умишлено!"
Наблегнах на това че досегашните предавания не са били в правилна насока, че не се е говорило за същественото, че са се повтаряли същите глупащини които слушаме винаги в лекарския кабинет и така само се затвърждават грешните  методи. Че трябва да се набляга на проблемите при кърменето, тъй като наистина е наболял въпрос, вижда се колко десетилетия наред майките кърмят все по кратко, ако въобще успеят, откарват няколко месеца, и всичко това след прилежно дадените наставления от педиатъра. Значи по елементарна логика нещо куца в системата. Или излиза че ние българските жени сме дефектни, защото само ние в света не успяваме да храним децата си по най-ествествения начин и задължително кърмата ни спира ей така от самосебе си най-късно след 2-3 месеца и т.н.
За мое нещастие веднага се намеси друга майка, намираща се там в момента и слушаща досегашния ми монолог. Развихри се как не съм права, как нямала кърма, едва изкарала до 3 месец. Но много държала да я поканят когато правят пердаването (за кърменето), за да обори идеята че кърмените бебета са по здрави, защото видите ли нейното докато било на кърма не качвало и не било добре, но от как са на АМ всичко е ток! А сценаристката ме застреля с думите "И какво, с кърмата се предават толкова алергии!!!" Искам да ви кажа че тя е човека който води парада преди и по време на предаването, така че след като сме наясно с личното и мнение и отношение към кърменето няма какво да се надяваме напразно. Но все пак аз вярвам в чудеса! Имат ми координатите, дано нещо се случи.
Пиша ви всичко това защото виждам че  се палите, както и аз, а май няма нужда да се хабим, поне по отношение на това предаване. Дано греша все пак!

Последна редакция: вт, 14 фев 2006, 21:05 от Мери

Общи условия

Активация на акаунт