За епилирането

  • 11 124
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 654
Който иска да си пуска растителност с идеята, че са меки, светли, нежни и никой не ги вижда. Има и такива, но са много малко.

Въпросът е, че започнахме да се гледаме под лупа и това, което преди не се е виждало, сега много се набива на очи. И за мустаците е същото - някакви прозрачни косми, каквито имат и децата, се махат със специални летнички и в резултат се получават вечни пигментни мустаци или петна - грозно. Още малко и главите на бебетата ще започнем да мажем с крем депилатор, за да бъдат гладки и мекички на допир.

# 91
  • Мнения: 765
Най-неприятната част ми е обезкосмяването. ooooh!
Обаче с косми.... Когато не съм се епилирала на време,се чувствам гадно,даже не се мажа с лосион за тяло...не знам и аз защо  Joy
Косата  ми е черна,съответно и космите ми са тъмни.Така,че няма как да си стоя с тях.Зимата може и веднъж в седмицата краката и ръцете,през останалото време и останалите части,се налага по-често.


# 92
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
С идеята за натурализъм,някак  хич не мога да привикна.
Жените,които имат съвсем незабележими,тънки и руси косми по ръцете са голяма рядкост,другите само така си мислят.
Предпочитам да усещам полъха на вятъра в косите,а не в космите на ръцете  Crazy
Естествено,въпрос на избор и лично светоусещане  Peace.

# 93
  • гр. София
  • Мнения: 2 531
Е колко дълги трябва да са ти космите на ръцете, че да усетиш полъха на вятъра в тях?  Laughing

# 94
  • Мнения: X
... И за мустаците е същото - някакви прозрачни косми, каквито имат и децата, се махат със специални летнички и в резултат се получават вечни пигментни мустаци или петна - грозно. ...

мдааа
ползвах тези лентички само два пъти и сега само с епилатор

нито рани, нито петна, както след лентичките

# 95
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Не се бях замисляла,за тези пигментни петна,но факт,че два пъти са ми ставали,след инцидентно ползване на ленти  #Cussing out.
После половин година ги боря  Crossing Arms.

# 96
  • Мнения: 6 214
Най-неприятната част ми е обезкосмяването. ooooh!
Обаче с косми.... Когато не съм се епилирала на време,се чувствам гадно,даже не се мажа с лосион за тяло...не знам и аз защо  Joy
Косата  ми е черна,съответно и космите ми са тъмни.Така,че няма как да си стоя с тях.Зимата може и веднъж в седмицата краката и ръцете,през останалото време и останалите части,се налага по-често.



С теб сме 1:1 дума по дума. Сама съм си неприятна и аз със косми. Но колко ми е досадно, няма по-досадно нещо  в ежедневието ми просто.

Ползвам ленти за лице от години, определено имам нужда и нямам пигментни петна. недоумявам и как жена може да ползва депилатоар за лице(освен по медицински причини) като ефектът е все едно обръснато женско лице.

# 97
  • Мнения: 0
... И за мустаците е същото - някакви прозрачни косми, каквито имат и децата, се махат със специални летнички и в резултат се получават вечни пигментни мустаци или петна - грозно. ...

мдааа
ползвах тези лентички само два пъти и сега само с епилатор

нито рани, нито петна, както след лентичките


Не се бях сещала до сега да ползвам епилатора по такова предназначение, но ми се струва по-ефективно и деликатно от лентичките.
 newsm03    newsm10

# 98
  • Мнения: 4 120
 Най добре ставало с конец, но аз не мога, пробвала съм на веждата и си направих кръвоизливче. Има клипчета в ютуб, арабки демонстрират как се прави. Тук съм виждала резултата на няколко туркини, така си бяха епилирали вежди, мустачки. Няма пъпчици, няма врастнали косми.

# 99
  • Мнения: 5 084
Най добре ставало с конец, но аз не мога, пробвала съм на веждата и си направих кръвоизливче.
Козметичките имат тази услуга. Аз не съм и открила никакви плюсове, даже ми е най-болезненият метод от всички възможни. Всъщност, води се, че най-прецизно обхваща окосмената зона и не се разширява периметърът в последствие.

# 100
  • Мнения: 1 131

Ъ, между другото, вие къде съхранявате дрехите носени по веднъж hahaha[/size]
В калиев перманганат  Mr. Green

По темата: дълги години се епилирах с епилатор, държа на болка, но ми се появиха постоянни подкожни косъмчета, които с ексфолиране, игли или друго все не се махаха. Бяха и на много странни места - вертикална редичка на прасците.  Crazy Започнах да бръсна пак и след много бръснене вече враствания нямам.

 Навсякъде минавах с епилатора, даже и срамни устни (простете натурализма). Около 6 години епилатор ми докараха нагноили подкожни в областта на подмишниците и хълма. Вадила съм косъм с игла с размери 4 см! Принудих се и там да бръсна. Даже крем за бръснене си купих, та сега с мъжа ми купуваме по два - по един за всеки.  Mr. Green Специализирах се и даже си имам любим модел и марка самобръсначка, а и  времето, през което се бръсна, използвам да си сложа маска на косата и да я оставя да подейства или нещо друго подобно, пестящо време.

Интересното е, че съм сръчна много и се справям с кола маска сама, но ме е страх от враствания. Не знам. Пари за лазер или фото нямам, а и не ми е приоритет да спестявам за това.

Скоростно бръснене може да ме накара да направя само евентуален секс, но в неочакван момент - знам, надявам се да го има, но не знам баш днес ли и точно кога. С други думи - да съм готова да не би   Embarassed  hahaha

Не знам самовнушение ли е, но с епилатора махах всичко и пак не беше толкова гладко, колкото е с бръсненето.
А баба ми, да ми е жива и здрава, от младостта си чак до днес няма един косъм! Как не случих на ген!

# 101
  • Мнения: 0
П.П. адски ми е грозно да видя обезкосмени крака и стърчащи косми по пръстите на крачката гнус, гнус, гнус
Kaкъв контакт имаш с женски стъпала, че чак пръстите на краката да zoom-неш? Маникюристка newsm78


Оооо не, но ми прави впечатление през лятото като се покажат тия космарлаци през изрязани сандалки

# 102
  • Мнения: 1 040
Има ли и други като мен,които от редовно епилиране дълги години косми не са им останали по краката?
Растат само по колената и тук-там десетина броя,
де да беше и на други места така  newsm78  Embarassed

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Автора да доабви в анкетата възможност за отговор на Фрида Кало - ходи си космата винаги и не се обезкосмява. И още един - обезкосмява се лятото и не през зимата.

# 104
  • Мнения: 4 586
Дреме и на рунтавата Минка на Фрида Кало, че БГ-Мамките биха се погнусили от космите й. Ни любови са й липсвали, ни секс.
Колкото по-нисък е стандарта на една нация, толкова повече средства хвърлят женките в боя. И в абсолютна, и в относителна стойност. Българките и венецуелките са фърст. Изглежда виждат в перфектността си единствена възможност да хванат богат чичка. Разбира се, това е подсъзнателно, тяхното поколение да има по-големи шансове да оцелее.
Същевременно имах възможност да разгледам стотици снимки на исландски и норвежки жени - тук там малко бледо червилце и това е.

Общи условия

Активация на акаунт