На море в Гърция 2013 - XII

  • 79 659
  • 783
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 287
2K,
Скрит текст:
май още се рееш по римските площади!Впечатления?  Hug

 Тонка, на гръцките ол и ултра ол инклузиви не бива да се разчита, поне толкова колкото сте свикнали на други места.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 130
, благодаря! Всяко инфо ми е от полза.   bouquet

Anna bel, мъжът ми по-скоро разчита на ultra all inclusive, защото хем е чревоугодник, хем обича и да си пийва (това последното май не прозвуча много добре, не е пияница  Mr. Green). За мен е важно да има нещо за ядене, включено в цената, която сме платили, а не да пресмятам кое колко ще струва.  Wink

# 62
  • Мнения: X
, благодаря! Всяко инфо ми е от полза.   bouquet

Anna bel, мъжът ми по-скоро разчита на ultra all inclusive, защото хем е чревоугодник, хем обича и да си пийва (това последното май не прозвуча много добре, не е пияница  Mr. Green). За мен е важно да има нещо за ядене, включено в цената, която сме платили, а не да пресмятам кое колко ще струва.  Wink

Не разчитай, че в Гърция ще е като в Турция.

Скрит текст:
Добре дошла. За Рим са ти малко 3 дни.

# 63
  • София
  • Мнения: 23 130
Не разчитай, че в Гърция ще е като в Турция.
Ох, това мъжът ми не трябва да го разбира предварително.  Crazy  Wink
Поне ме успокойте, че инклузива ще е по-добър от нашенския.

# 64
  • Мнения: X
Не разчитай, че в Гърция ще е като в Турция.
Ох, това мъжът ми не трябва да го разбира предварително.  Crazy  Wink
Поне ме успокойте, че инклузива ще е по-добър от нашенския.



Е зависи кое с кое сравняваш. До конкретика си е. Не е като в Турция - 95% от висококласните хотели да са с перфектен ол ин.

# 65
  • Мнения: 11 264
Тонка,
драсни на Олив едно съобщение за Порто Карас, че тя май не наминава зимата оттук - и други момичета са ходили, но в момента не мога да се сетя имената, обаче за нея съм 100% сигурна, че го посещаваха последните години.
На мен комплексът въобще не ми харесва, като изключим ландшафта. Той е много по-вълнуващ от онзи на Олимпийската Ривиера, ама пък ще бъдете през май и на Ситония почти всичко спи тогава, плюс, че плажът няма да ви е топ приоритет.
Та не знам, ако Кронуел предлага по-добри услуги и качество, както изглежда, бих го предпочела при равна цена. Като цяло международните отзиви са много по-добри за него, отколкото за Порто Карас, който си е позанемарен (а и има значение в кой от хотелите на комплекса ще бъдеш, различно е). Аквапаркът също не е за пренебрегване, като има деца, само имай предвид, че басейните в Гърция като правило не ги подгряват.
Освен това до Платамонас се стига по-бързо от София.
За инклузива - зависи, аз не обичам, но хотелите с пет звезди обикновено рядко правят компромиси, не е като да отидеш в някоя тризвездна дупка (тогава наистина АИ в Гърция е зле). А пък най-добре си е HB, ако иска човек осигурена храна, все пак и за кръчми да се поотпусне душата в свободното време Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 23 130
Параход, Порто Карас ми е ясен. Моя приятелка-съфорумка е ходила там тази година.  Peace
Платамон ми е голямата чуденка. Първоначалният ми възторг от него взе да се изпарява. В Холидейчек рейтингът на Платамон не е добър, само 54% одобрение.  Rolling Eyes

Важно ми е да има голям вътрешен басейн, че ако времето е лошо, дъщеря ми ще е супер разочарована, ако не може да се плицика по цял ден.

# 67
  • Мнения: 11 264
E, ако нуждата е от целодневно плацикане, направо отивай на топъл минерален басейн, кво да ти кажа Simple Smile На 1 май това е единственото, което става за целта.
А времето няма да е лошо, дори и да валне, обикновено за часове се разсейва и става 30 градуса.

# 68
  • Мнения: 11 264
Някоя да иска да се присъедини към мен в едно тематично културно мероприятиеSunglasses

# 69
  • Мнения: 2 255
2K,
Скрит текст:
май още се рееш по римските площади!Впечатления?  Hug
, благодаря! Всяко инфо ми е от полза.   bouquet
Скрит текст:
Добре дошла. За Рим са ти малко 3 дни.

момичета сори за офф-а ...но май макар и реално да съм тук, главата и душата ми вярно са още в Рим  #Crazy на мен Италия ми е слабото място ...повече и от Гърция  Grinning и още не знам къде съм ....а Рим е уникален - друга дума просто няма ...втори с толкова оцеляла история накуп не мисля, че има някъде ...а че 3 дни са малко си го знаех предварително и се потвърди и наяве  Mr. Green но повече засега няма ...тъкмо ще имам повод да отида пак  Praynig

И да не е само спам да кажа на Тонка, че както писах, приятелите ни бяха много доволни от храната, а с алкохол също не е имало проблем нито като количество, нито като качество, но се е сервирал в баровете на хотела, другото което спомена, че не са им правили забележка на вечеря да си разливат дискретно от своя бутилка узо например  Rolling Eyes
Не че те агитирам, но смятам, че сравнението между 2та хотела е малко  Sick Според мен порто Карас е отдавна отминала слава и  Платамон по си заслужава, както спомена и Параход....а и имай предвид, че доста от отзивите в холидейчек са от преди смяната на собственика и затова крайната сборна оценка не е висока, по-добре огледай само тазгодишните по разните сайтове.
Пиша и от моя опит, защото аз се бях насочила за вече изминалото лято към него и много се рових, контактувах  и с новите собственици, говорих и с приятел в агенция, който познава лично предишния собственик... и всъщност донякъде аз подкукуросах приятелите ни  Grinning ...в крайна сметка ние не отидохме само защото реших да заменя Олимпийската ривиера за Йонийското крайбрежие  Peace

# 70
  • София
  • Мнения: 23 130
2K, благодаря.   bouquet
Ние вчера се видяхме с нашите приятели и взехме окончателно (надявам се) решение да ходим в Платамон.

Гърция принципно не ми е привлекателна дестинация за морска почивка, но правя компромис заради близкото разстояние.  Peace

# 71
  • софия
  • Мнения: 25 948
Аааа, Тонка, голям залък хапни, голяма дума не казвай. Но се престраши не за лъскав хотел, а за немасов гръцки остров или селце  Heart Eyes

# 72
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Важно ми е да има голям вътрешен басейн, че ако времето е лошо, дъщеря ми ще е супер разочарована, ако не може да се плицика по цял ден.
[/quote



Тази година първата половина на май за малко удължени празници бяхме в Неа Ираклица и Ханиоти.Случихме необикновено топло време и само един ден преваля и ни развали плажа.Беше въпрос на късмет обаче - след това до средата на юни беше дъжд,вятър и облаци и изобщо не беше за морска почивка.Водата в морето около 18 целзиеви градуса ставаше за малко топване и за плуване от много малко смелчаци предимно от руски произход.Повечето басейни бяха още празни(то и повечето хотели още не работеха) , а пълните басейни са със подобна на морето температура защото всички там разчитат на слънчевото греене .Единствената топла минерална вода е в Лутра , но той е много горещ и водата е с много висока минерализация и радиация.Деца вътре не пускат и препоръчват стоене в басена само лечебно  максимум 20 мин.Така че никъде в Северна Гърция не се сещам за местенце с целодневно киснене и плицикане , дано греша и някой ме поправи Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 15 282
Момичета, имате ли впечатления от студията Stamos във Вурвуру?
Единственият отзив, който намерих, е този: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=636241.msg21494585#msg21494585 . Доста разколебаващ.....
Вече е решено - тръгваме на море 4 семейства с деца, трябва ни място за настаняване, което да ни събере всички, и да има място за игра. Не съм вярвала, но ей ме на... и аз търся студио, а не хотел с включена закуска.  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 11 264
Виви,
изчакай дали няма да се появи някой с реален отзив, защото има още нещо леко притеснително свързано с тях...

Във всеки случай във Вурвуру има сума ти добри и изпробвани къщи, ако си се насочила към това село.

Общи условия

Активация на акаунт