На море в Гърция 2013 - XII

  • 79 615
  • 783
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 374
Ех, че хубаво  Heart Eyes
Благодаря, Анна Бел  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 3 880
Направихме дълъг уикенд в Солун.Времето беше прекрасно,слънчево,топло с лек ветрец.Заведенията пълни, вечер външните им части затоплени с тези газовите печки.Хапнахме си риба,калмари,октопод ... въобще всичко,както традицията повелява. Купих си тахан с мед и с портокал - тези дни мисля да го пробвам.

# 47
  • Мнения: 284
Момичета, дайте съвет кое място да избера за почивката ни догодина. Колебая се между Сивота, Парга и Канали. И в трите селища съм харесала база за отсядане, но основната ми чуденка е заради плажовете. Не сме били в района и разчитам изцяло на вашите впечатления. Само двамата със съпруга ще бъдем, ще водим и кученце, така че ще търсим по-закътани плажове, пък и ние самите предпочитаме неорганизираните такива, без шезлонги и чадъри. Нямаме изисквания да са пясъчни и недълбоки. Благодаря на отзовалите се   bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 13 220
Момичета, дайте съвет кое място да избера за почивката ни догодина. Колебая се между Сивота, Парга и Канали. И в трите селища съм харесала база за отсядане, но основната ми чуденка е заради плажовете. Не сме били в района и разчитам изцяло на вашите впечатления. Само двамата със съпруга ще бъдем, ще водим и кученце, така че ще търсим по-закътани плажове, пък и ние самите предпочитаме неорганизираните такива, без шезлонги и чадъри. Нямаме изисквания да са пясъчни и недълбоки. Благодаря на отзовалите се   bouquet

За кой месец планирате почивката? Съдейки по това колко хора имаше в Парга и Сивота (по-точно Бела Врака) в средата на октомври, не бих отишла никога през летните месеци. Иначе и двете места са фантастични - Парга с романтиката на градчето (не и с градския плаж  Wink), а Бела Врака с лагуната. Канали би трябвало да е по-спокойно, като за почивка, но и там не съм била през юли-август, за да съм сигурна. Поне плажът е много голям и няма как да се пренасели.


Ана Бел, невероятна разказвачка си!  Hug Прииска ми се да тръгна на секундата към "вашето" село.  Wink

# 49
  • Мнения: 284
Тaня67, почивката е заплануване за втората половина на юни. Мисля да не е пренаселено тогава. Ние обичаме да обикаляме, но пък ако да речем сме отседнали в Канали, аплажовете там не стават, не идва всеки ден да се ходи  на плаж нагоре към Сивота да речем. Аз за това попитах, които е ходил да ми даде малко повече насоки, които да ми помогнат да се спра на едно място.

# 50
  • Мнения: 287
 Таня, за следващия сезон ти предлагам Макриотика за опция. Няма как да не ти хареса! Ти пропусна подробен разказ за Парга, Търпиш критика  Hug Hug!

# 51
  • София
  • Мнения: 13 220
Тaня67, почивката е заплануване за втората половина на юни. Мисля да не е пренаселено тогава. Ние обичаме да обикаляме, но пък ако да речем сме отседнали в Канали, a плажовете там не стават, не идва всеки ден да се ходи  на плаж нагоре към Сивота да речем. Аз за това попитах, които е ходил да ми даде малко повече насоки, които да ми помогнат да се спра на едно място.

Ето тук 2К е писала за Канали. На 4-та страница от същата тема е описала и плажа.

Ана Бел, хич ме няма в описанията. Мога да кажа, че беше чудесно. Досега не бяхме ходили толкова късно. Плановете ни бяха за море в края на септември, но не успяхме. Все пак водата в по-плитките места ставаше за къпане. И в по-дъбоките имаше ентусиасти, просто ние обичаме топличко.  Wink Това, което не ми хареса беше, че се стъмваше рано, а и всички атракции (разходки с корабчета до острови) бяха приключили сезона. И много от заведенията бяха затворени. Иначе освен района на Парга и Превеза, пообиколихме и Лефкада. Видяхме хубавата страна на острова - много красиви пусти плажове.  Laughing Определено някога пак ще отидем по същия маршрут, но 2-3 седмици по-рано. Все пак сме туристи и колкото и да обичаме спокойствието е добре да има и малко развлечения.  Wink А Макриотика ще я включим непременно.  Grinning

# 52
  • Мнения: 11 177
Mistery,
има и спокойни кътчета. Моите впечатления подкрепят поста на Таня (никога не съм виждала по-туристическо място от Парга в Гърция, а съм посетила доста туристически + бяхме през септември; достигането и паркирането на Бела Врака наистина е предизвикателство), но и няма нужда да се ходи всеки ден на тая точно лагуна. Тя се състои от два-три миниатюрни плажа, без заведение или каквито и да е други удобства. Екзотика е, хубаво е да се види, но не бих ходила там пет или десет пъти в рамките на почивката си Simple Smile А и водата, която се гази, не е чаааак толкова плитка (достига до 80 см примерно) и освен да носите багаж, вероятно ще трябва да носите и кучето Wink

Чудесни плажове в района на Парга (южно от нея) са Амудия и Луца-Врахос. Амудия е най-хубавият - има места за отсядане, но селото е забутано. Другото е една дълга ивица с доста хотели, не точно села, но има някаква инфраструктура.
По-рано в темата съм казвала добри думи за Лихнос - първия залив южно от Парга, страхотно драматична гледка, там има много възможности за отсядане, две хубави кръчми, плажната ивица е голяма и варира от дребни камъчета до фин пясък в къмпинга (не съм ходила в неговата част, но момичетата потвърдиха.)
На север от Парга също има доста варианти. Но като цяло на север е планинско, а на юг крайбрежието става по-полегато и има повече пространство за плаж и разходки с куч. Плажовете на самата Парга са каменисти.

Канали е далече на юг, ако отседнете там, ще се разходите до градчето 1, максимум 2 пъти. По-близо оттам е Превеза. А па Канали-Сивота са едно 70 км, и то не по магистрала, абе час и половина мининум ги брой в едната посока Grinning

Още нещо, по питането ти за неорганизирани и по-пусти плажове. Като изключим "градските" ивици на Парга и Саракинико, повечето плажове са неорганизирани, или поне 90% от тях (на Амудия примерно ивицата е минимум километър, имаше на две места боднати по 5-10 чадъра).
 
Всъщност ако имаш наум нещо конкретно, питай, но можеш и да се върнеш назад и да прочетеш писаното през септември, а пък и прегледай картата, за да се ориентираш в разположението на обектите. Районът е много богат на гледки и възможности, но не е малък и част от пътищата са силно планински.

Още нещо: поради силната туристическа наситеност хотелите и къщите за гости в областта са милион, ама буквално милион.  Та, щом сте извън високия сезон и без деца, спокойно можете да тръгнете напосоки и да се установите, където ви хареса.
Всъщност сега се сещам, че пуснах няколко линка за района на първа страница Simple Smile ще ти бъдат от полза.
Ето и един не съвсем пълен преглед на плажовете по цялото крайбрежие, който не съм пускала -цък, полезно е да се прочете освен за географска информираност и поради факта, че много от заливите са ветровити и/или рязко става дълбоко, но има и такива, които са тихи и плитки.

Последна редакция: вт, 19 ное 2013, 15:14 от Параход

# 53
  • София
  • Мнения: 23 112
Присъединявам се към вас с предстояща резервация за CRONWELL PLATAMON RESORT 5*, Ultra All Inclusive, 5 нощувки през майските празници, 855 лв.
http://cronwell.com/eng/hotels/platamon/platamon-galery.html

Ще съм ви благодарна, ако някой има отзиви за него.  Hug


Средата на ноември е , за първи път правя резервация толкова рано.
Майски празници на Олимпийската Ривиера 5 нощувки за 700 лв. Ол инкл.
Хотела е Посейдон Палас , дано да не сгрешим .
Този хотел ми беше предложен, но се отказах, защото ми се стори много бетонен, без достатъчно зеленина. Може и да греша разбира се.  Peace

# 54
  • Мнения: 287
  Не мога да преживея да сме на втора страница пък и Тонка чака някой да отговори.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 23 112
Anna bel, аз докато чакам за отзиви, започнах да се колебая дали Платамон или Порто Карас в Ситония.  Grinning А и за Платамон изчетох недотам ласкави коментари... Едно е сигурно - ще се ходи в Гърция, но скоро трябва да съм наясно къде точно.
Ето го вторият хотел (за него имам инфо от първа ръка):
http://www.portocarras.com/

# 56
  • София
  • Мнения: 1 735
Записвам се в темата за да си стопля душата в това сиво време.Миналата седмица си извадих снимките от Гърция,отново започнах да правя гръцка салата вкъщи.Вече започвам да си мечтая за лятото.Снимките на Анна бел са страхотни.Много уютно ми е при вас.... Hug

# 57
  • Мнения: 2 255
Тонка, доколкото разбрах ти си отхвърлила CRONWELL PLATAMON RESORT , че ти се вижда бетонен  Rolling Eyes ами то и PORTO KARRAS   не е по-малко бетонен  Wink
Колкото до зеленина....лично за мен парка на Порто Карас му е най-големия плюс...а и марината си я бива...самия хотел обаче е стар вече ...но пък ареала около него е супер  Peace
Иначе за първия хотел и лятото писах, че моя приятелка бяха септември на почивка в него и са много доволни от самия хотел, това лято му беше първи сезон след почти пълна реновация (без бунгалата).....но пък от района не бяха изобщо впечатлени ...така, че е трудно да се сравнят ....по-скоро зависи вие какво търсите   Thinking

# 58
  • София
  • Мнения: 23 112
*2K*, май изобщо не си прочела какво съм писала.  Grinning
Относно бетонния хотел и липсата на зеленина, беше в отговор на питане на съфорумка.
Не иде реч за нито един от двата хотела, споменати от мен.  Peace
И няма да ходим за НГ, а за майските празници.  Laughing

Аз, четейки различни отзиви, стигам до следните изводи. Платамон е по-привлекателен за деца със Splash парка. За мъжа ми - с ултра ол инклузива.  Wink Порто Карас е привлекателен лично за мен откъм природа и красиви кътчета за обикаляне. И тъй като ще ходим с компания, ще направим една среща и каквото реши общото събрание, това ще бъде.

# 59
  • Мнения: 2 255
току що видях и се коригирах, соррррии ....явно не ми е подействало кафето още  Mr. Green
....ще пия още едно май ....
...и за да не е спам...а и все пак да дам полезно инфо, освен спящи изказвания ......да ти кажа, че приятелите бяха няколко семейства и всички бяха много доволни и от анимацията за децата и от храната и инклузива в Кронуел, единствената забележка към UALL беше, че в основния ресторант не се сервирал алкохол на хранене (защото руснаците много засядали и пречели на останалите хапващи) ....но по майските празници като няма руснаци а предимно нашенци може и да не е така  Wink

Последна редакция: чт, 21 ное 2013, 10:15 от *2K*

Общи условия

Активация на акаунт