На море в Гърция 2013 - XII

  • 79 658
  • 783
  •   1
Отговори
# 30
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Средата на ноември е , за първи път правя резервация толкова рано.
Майски празници на Олимпийската Ривиера 5 нощувки за 700 лв. Ол инкл.
Хотела е Посейдон Палас , дано да не сгрешим .

Правя толкова рано, защото миналата година увеличиха цените заради почивните дни.

# 31
  • Мнения: 11 264
Има тук-таме назад отзиви за хотела и района, ето например. Плажът не е особено добър там, но така или иначе на 1 май няма той да ви е приоритет, а и Олимпийската ривиера е голяма, все ще мръднете до някъде другаде, ако времето е подходящо.

# 32
  • София
  • Мнения: 12 374
Изпуснах ви!
Параход, благодаря, прекрасно е както винаги   bouquet

Да ви се похваля - дребната ходи от началото на седмицата на полудневна градина и засега е добре, пу-пу  Simple Smile Извинявам се за офф-а  Peace

# 33
  • Мнения: X
Гледам ви е скучно.... да взема да подосаждам.
Като никога не пътувал по-надолу от Халкидики изпаднах в размисли по картата в Гуглето.

При равни други условия, кой път е за предпочитане:

https://www.google.bg/maps?saddr=%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F& … &t=m&z=10

https://www.google.bg/maps?saddr=%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F& … 2&t=m&z=8

Ясно че единия път е по магистралата... която май казахте, че е натоварена. А другия изобщо подлежи ли на обсъждане.

# 34
  • София
  • Мнения: 360
Параход, как гостоприемно си отворила вратите към прекрасното гръцко море! Благодаря, ще се възползваме!
 Да се похваля - сдобихме се с лодка! Само да има време за повече дни на моренцето!

# 35
  • Мнения: 934
Bliss, тази година за Пелопонес минахме по първия маршрут - след Тива е средна хубост до
магистралата за Коринт.
Спирахме за обяд след Тива и към 14ч бяхме в Микена.
А следобяд на плаж в тихия залив на Толо  Heart Eyes


В Южната част на о.Евия има ли нещо забележително?  Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 12 374
phile, плажове, Червената крепост, множество венециански останки, манастири, т.нар. драконови къщи  - това на прима виста, че карам по спомени от прочетеното преди.

Всъщност ето малко инфо за Каристос и околностите:

http://www.wanderlust.co.uk/magazine/articles/destinations/a-tre … -in-evia?page=all

Ето и един подробен пътеводител, не помня вече дали съм давала линка  Peace

http://issuu.com/entelia/docs/island_of_evia_tourist_guide_2010_english_

# 37
  • Мнения: 934
Таис, благодаря за насоките  Hug
Идеята е за догодина да почиваме на някой непосетен остров от Цикладите. Не сме ходили натам от 2008-ма. А на връщане през Рафина-Мармари да разгледаме южна Евия и на север,
докъдето стигне времето  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 287
Таис, благодаря за насоките  Hug
Идеята е за догодина да почиваме на някой непосетен остров от Цикладите. Не сме ходили натам от 2008-ма. А на връщане през Рафина-Мармари да разгледаме южна Евия и на север,
докъдето стигне времето  Simple Smile


   И моят план е подобен. Първият ми остров и основна цел е Сирос. Тинос, Андрос  наоколо ...евентуално. Цяла зима имам да обмислям. Ще се радвам ако споделяш идеи.
   Зарибих моя мъж с Икария. Гледам го тия дни все за Икария чете. Вече бил навит. По негови думи Икария не е така непостижима както смятах. Имало ферибот и от Кавала.
Скрит текст:
20 часа, 200 евро за двама души и кола newsm78

Последна редакция: сб, 16 ное 2013, 14:42 от Anna bel

# 39
  • София
  • Мнения: 1 259
  Зарибих моя мъж с Икария. Гледам го тия дни все за Икария чете. Вече бил навит. По негови думи Икария не е така непостижима както смятах. Имало ферибот и от Кавала.
Скрит текст:
20 часа, 200 евро за двама души и кола newsm78



Това в посока ли е? На мен точно от Кавала ми даваше цена в двете посоки за двама души и кола около 450 евро с време за път обаче мисля че около 10-12 часа.

Скрит текст:
Ако решите нещо за Икария моля да споделиш, защото аз също не съм се отказала, може да се присъединим  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 287
В посока било 205 евро за двама души и кола, 20 часа ( за дата през ноември, тези дни е проверявал). Никак не ми е чужда мисълта и за Икария, Теди.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 374
phile, няма защо  Hug

Много интересни планове имате момичета, направо ви завидях  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 211
Записвам се и аз в новата тема, ще има да ни топли зимъска... Имам невероятна страст към Гърция, от години почиваме все там - обикновено на 2 пъти - май и после основната през септември... От сега си мечтая на майското (бебка трябва да е на около 3 месеца), та сигурно ще сме някъде по-наблизо (най-вероятно прекрасната Ситония)...

# 43
  • Мнения: 287
  Отдавна се каня да напиша пет хубави думи за Макриотика, онова село в Северна Кефалония, което ни приюти през септември. Случайно попаднахме там и се харесахме взаимно на мига. То ни посрещна гостоприемно, ние си отворихме сърцата за него. Намира се на на 4-5 км от очарователното пристанище Агия Ефимия, високо в планината, със зашеметяваща гледка към морето, Итака и Пелопонес. Наричат го "Балконът на Пиларос" ( Пиларос е областта) именно заради страхотната панорама.

 
 Макриотика


 Агия Ефимия


  Селска гледка
  
   Макриотика е слята със съседната Потамианата. Граница между тях няма. Площадчето с кафенето, таверната, смесения магазин и училището е фокусът на тази малка общност. Църква. Къщички с червени керемиди, саксии с цветя, насети цветя, нацъфтели храсти....знаете добре как стои въпроса с цветята в Гърция.  И тук времето се търкаля лениво и ме предразполагаше повече към съзерцание на прекрасностите наоколо отколкото към обиколки на горите, но и пешеходството по планинските пътечки си е опция по тези места.
    Както почти цяла Кефалония, при голямото земетресение през 1953 година и Макриотика е била разрушена. Много хора са я напуснали, а тези, които са останали са я съградили отново. Запазено е в близост невъзстановено, с руините от 53-та година, малко селце - Дракополата, интересно е, мистично и призрачно.
  
  Дракополата

    На 2 км нагоре в планината е манастирът Дева Мария от Темата. И него запомних с удивителните гледки по пътя ( широк, асфалтов), стотиците диви кози, които съпровождаха колата ни и белите камъни сред които растат дърветата. Ама много, много бял камънак!
  

    Трябва да кажа добри думи и за кръчмата. Никакви забележки към храна и обслужване! Ето я и самата нея.
  

   На местния плаж Миртос сега няма да отделям внимание защото прекалено много сме го дъвкали. Достатъчно е да кажем, че е селският плаж. Други плажчета - пясъчни, каменливи, усамотени и не толкова, достъпни по суша и вода се оказаха наоколо бол.
    Накрая, но не на последно място трябва да отбележа хората. Впечатлена съм не толкова от гостоприемството и сърдечността им (от тях не съм изненадана, обикновено в Гърция е така)  колкото от здравите връзки със земята им. На празника на селото на 8-ми септември се бяха стекли изселници с тукашни корени от цяла Гърция и, че и от чужбина. Невероятно ми беше как в училищния двор на пластмасови маси на по чаша кефалонска рубола се събраха 800 души (по думите на кмета) и  направиха такъв невероятен купон. Оркестър, песни, танци...няма такава веселба!


  
  

Последна редакция: пн, 18 ное 2013, 01:52 от Anna bel

# 44
  • София
  • Мнения: 1 259
Anna bel   Hug

Стопли ми душата за пореден път. Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт