На море в Гърция 2013 – VI

  • 88 099
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 3 970
Виждам че има доста хора около Ханиоти където в интернет кафето най-вляво на площадчето вляво от църквата,до псаротаверната със сините покривки работи рускинята Ксения.Тя продава домашно студено пресован зехтин , само че питайте специално-продават го разлят в бутилки от минерална вода , кока кола .............. или цяла 5 л. тенекия, 4 Е/л. , жълто - зелен и уникално вкусен . Има и невероятен мед.В хотела на брега под кафенето на рецепцията работи Илияна от Сандански.Ако ви трябва инфо за нещо.Вчера(всеки вторник) имаше пазар в Касандрия , пробвайте таверна ЗАХОЗ в Касандрино и плажа , псаротаверните , сувлакчейницата в Неа Скиони.
В предпоследния супер 30тина км. преди КУЛАТА-магазин ЦИНЦАРИ , по пътя вдясно след СЕРЕС , се появи домашно студено пресован зехтин , но и там питайте специално-продават го разлят в бутилки .....
SmileSmileSmile
и маслините Каламата  и Калмон /има и други хубави/бяха от там.Пробвайте ги
 Smile

# 76
  • Мнения: 8 574
Миналата година бяхме за пръв път на море в Гърция - в Торони. Малко градче, страхотен плаж и кристално чиста вода. Много достъпно и откъм финанси - 30 евро (двойна стая) в къща с външно барбекю, маслинова градина  и кухня, която е на разположение. Наистина е място за почивка.
Тази година все още се чудим накъде. Препоръчайте хубаво място за меден месец в началото на септември. Тихичката ми надежда е да отидем двама, а да се върнем трима.

P.S. Онзи ден гледах един видеоклип, заснет в Пефкохори, впечатли ме, някой може ли да сподели впечатления?
Къде се намира Торони,и как да си направим резервации.30 евро на човек или на стая .Струва ми се супер

# 77
  • София
  • Мнения: 124
Параход, благодаря за страхотното оформление на новата тема.
Аз се включвам на бързо, че не ми е много удобно да пиша от телефона. Ние приключихме с Островната почивка на Кефалония и Закинтос, сега сме в Олимпияда за още три нощувки и приключваме с почивката за сега.
На Кратко влюбена съм в Кефалония, толкова красива, дива, разкошно място. Видяхме костенурките Карета Карета на пристанището в столицата Аргостоли. Останахме много очаровани. А едно от любимите ни места за хранене е едно рибарско селище Като Кателиос, невероятно.
От Закинтос сме очаровани от сините пещери и плажа Навагио, но като цяло не е нашия остров. Твърде много английски туристи и в заведенията кухнята е приспособена за тях. Само в селцата около малкото пристанище Агиос Николаос беше по автентично като в Гърция. На всичко отгоре за пръв път ни случва в Гърция да преминем и през летния вирус с повръщане и разстройство- съпругът и детето.
Това е за сега ще пиша по подробно по - късно.
И аз чакам разкази за Лимнос

# 78
  • Мнения: 934
- Ammoudia Beach - последен в списъка ни, но само по ред и посока  hahaha любимия на малкия ....направо бебешки плаж ...на метри навътре е до колене, пясъка е ситен, та чак прашен, има в единия край на залива леко по-дълбокия заведения с чадъри, а в другия край до реката има чадъри и шезлонги, които се обслужват от някое заведение на крайречната  Wink
*2К*,
Да, Ammoudia е наистина бебешки - плитък, с мек пясък, водата беше топла още в края на май. За да плуваш трябва да влезеш много навътре в залива.
Ние пък Vrachos го подминахме, стори ми се прекалено голям.
Ходихте ли до Пакси Антипакси, /те ми останаха от Йонийските  Heart Eyes/ ?

# 79
  • Мнения: 287

И аз чакам разкази за Лимнос


 Лимнос се оказва скрита лимонка. Много специално място. Продължение ще следва по-късно.

# 80
  • Мнения: 2 255
тъй като добре приехте романа ми  Joy ще продължа с още някоя и друга глава  Wink
phile, Тодоричка, круиз до Паксос и Антипаксос беше една от основните ми идеи в района...но за съжаление пропуснахме, както казах бързо разбрахме, че времето изобщо не ни е достатъчно  Sick и решихме да пообиколим каквото успеем с колата, а пък живот и здраве догодина да повторим района и да заложим на островите  Praynig
Иначе и от хотела предлагаха разходка до Паксос и Антипаксос /цената мисля, че беше 20 е възр. + 10 е дете/
А на марината в Парга имаше лодки и корабчета за повечето острови в района, но не сме питали за цени.
и като почнах за посещения, да продължа :
- Канали - където е хотела е малко селце, добре устроено, има си всичко необходимо - 2 супера поне толкова открихме - този до основния път е 1 идея по скъп - другия в селцето е по-малък, но пък по-евтин, до него има и страхотна пекарна.
места за настаняване - в самото селце са предимно тип студиа, малко на първа линия, останалите назад по леко стръмни улички, и един хотел на 1ва линия в самия център на крайбрежната, който ми направи впечатление по-модерен, а в тази част в края, където беше нашия хотел имаше по-скоро хотелчета - малки и по-големи
заведения - има по крайбрежната и в повечето хотелчета, ние хапнахме в Таверна грил Акрогали - беше супер, ако на някой му трябва тогава ще обяснявам къде е  Wink
- Превеза - направихме една вечерна разходка в центъра и край марината - имаше яхти от цял свят, града определено ни хареса, беше много оживен, пред кметството имаше сцена с представления, много заведения - за всякакъв вид храна и покрай марината и навътре в уличките, бяхме в таверна Митос - на марината - страхотен гирос уцелихме  Peace
- Парга - невероятно място - и денем и вечер - малки, тесни, стръмни улички, пълни с магазини, заведения, и много хора...атмосферата ми напомни за Италия  Heart Eyes от крепостта се разкрива уникална гледка към града и залива...вечерта кипеше от живот и млади хора...много живо и неповторимо градче, не знам как е за престой, но за разходка и купон е супер...вечеряхме в Nafsika Restaurant - на морето под крепостта - беше много вкусно  newsm80 сина ми си забрави там чантичката с моб.телефон и PSP-то и като се върна мъжа ми в 1 ч.нощес го чакаха да му я дадат ...както каза на сутринта изтормозения малък човек - Мамо, гърците май наистина не крадат ...това след колата ни беше стояла 4часа предния ден отключена на кея в Лефкада с въпросната чанта на седалката   Grinning
- Лефкада да не се повтарям - мноогооо ми хареса, ако и останалата част от острова е като града, със сигурност е супер
засега толкоз ...за камънаците после hahaha ако не ставам досадна

# 81
  • София
  • Мнения: 1 259

засега толкоз ...за камънаците после hahaha ако не ставам досадна

Говори ми, говори............. Хич не си досадна, просто още повече ми се приходи там.

# 82
  • Мнения: 817
Къде се намира Торони,и как да си направим резервации.30 евро на човек или на стая .Струва ми се супер

Темичка за справка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=397293.15 Намира се почти на края на втория крак на Халкидики. 60 евро на вечер за 4-ма в 2 двойни стаи в къща.  Толкова похарчихме и по-рано същата година в Приморско, като стаите бяха същите, но плажът беше ужасен, претъпкан, нямаше места за паркиране, а заведенията като че ли се надсвирваха... Визитката на собственика се подмята в колата на мъжа ми, отидохме без резервация и не мислехме да оставаме точно там, тръгнахме на разходка и плаж заради хубавите детски спомени на мъжа ми от преди години. Останахме приятно изненадани. Много точно се е изразило едното момиче - идеално е за непретенциозна семейна почивка.

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 11:19 от Lidsy

# 83
  • София
  • Мнения: 26
Къде се намира Торони,и как да си направим резервации.30 евро на човек или на стая .Струва ми се супер

Темичка за справка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=397293.15 Намира се почти на края на втория крак на Халкидики. 60 евро на вечер за 4-ма в 2 двойни стаи в къща.  Толкова похарчихме и по-рано същата година в Приморско, като стаите бяха същите, но плажът беше ужасен, претъпкан, нямаше места за паркиране, а заведенията като че ли се надсвирваха... Визитката на собственика се подмята в колата на мъжа ми, отидохме без резервация и не мислехме да оставаме точно там, тръгнахме на разходка и плаж заради хубавите детски спомени на мъжа ми от преди години. Останахме приятно изненадани. Много точно се е изразило едното момиче - идеално е за непретенциозна семейна почивка.
Ние бяхме в началото на май в Торони. На мен ми хареса. Тихо, спокойно селце, дълга ивица, хубав плаж, чиста вода. Резервирахме през букинга. Имаше страхотни вилички и хотелчета.

# 84
  • Мнения: 2 255
Между другото като коментирате цени на нощувки  ...направи ми впечатление, че имаше табели за нощувки по 20-35 евро ...като карахме по един крайбрежен път по между плажовете Artolithia, Lygia, Vrahos...имаше много къщи с табели за стаи под наем и цената беше основно 30-35 е - за двойна стая, но често имаше и по 20  Peace
Като цяло и от ровене на оферти, а и на място, останах с впечатление,  че настаняването в района е по-евтино натам, отколкото в северната част  Peace
Другото, което ми допадна е контингента от почиващи - видяхме само още 1 BG кола и 1 RO за цяла седмица - основно западноевропейци, и по-малко сърби и македонци...последните са най-шумни като че ли  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 105
Здравейте,
имам въпрос към ходилите в Ставрос , да ми препоръчате кръчми където да водя децата за обяд и вечеря?Резервирали сме места в Рихиос.

На мен най-ми допадна тази таверна - https://www.facebook.com/psarotavernakalamatianos Каламатианос - намира се на 2-3км след края на Ставрос посока Олимпиада в махала Милиес от лявата страна на пътя на самия плаж. Това е на срещуположния край на Рихиос (който е в началото на Ставрос) и ще трябва да се ходи дотам с кола, защото е далечко, но си заслужава!

# 86
  • Мнения: 2 255
ето малко снимки от посетените плажове
Kanali beach
Ammoudia beach
Vrahos beach
Monolithi beach последните 3 снимки бяло-синички са от истинския Монолити, останалите са от ужасния  Sick

# 87
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте в новата тема. Прекрасна е, както винаги. А снимките...пренасят те в друг свят.
Имаше питания за хотел Орфеас Блу в Катерини и Торони.
В Орфеас бяхме есента. Снимките на са това, което е в действителност. Като цяло хотелът си личи, че е старичък, позахабен и позанемарен. Изтрита тапицерия, счупени пейки в градината..Имат построен нов етаж където са направени по-големи стаи. Там бяхме настанени и съм доволна.Бяха тип мезонети и има доста място. Баните са малки и леко миризливи.  Confused Храната - става за неособено претенциозните. В басейна водата беше доста студена. Но...си заслужава заради плажът. Широка ивица със ситен пясък и плитко море. Плажът е много голям и място има и с чадъри и без чадъри. Чадърите са към заведенията и са срещу консумация. Сега гледам офертите и пише, че има безплатни към хотела.
От Торони си дойдохме преди седмица. какво да кажа, там не е за спокойна семейна почивка вече. Плажът се оказа малко пренаселен в горната част и то предимно, да не кажа само със сърби. Много шумни!   ooooh! Пясъка е доста едър и става бързо дълбоко в морето. Но е много чисто. Таралежи няма. Мъжът ми донесе от скалите но на плажа няма. Аква обувки са необходими само ако не може да изтърпите едростта на пясъка. На децата един ден им беше достатъчен да свикнат. Аз не можах.  Laughing  Иначе тръгнахме без резервация и си намерихме страхотно студио, с хубава градинка. За жалост последните 2 дена се напълни със сърби и тишината и спокойствието останаха само в мечтите ми. Ние ходихме на няколко плажа наоколо. Е там е спокойствие. От ляво и дясно няма кой да те чуе. Много съм доволна и искам пак...но не в тази посока.

И в тази връзка да си кажа, че средата на Юли ще стягам още една почивка в Гърция вече с още едно семейство, затова помагайте. Избрали сме да сме в по-близка дестинация до границата. Искаме къща с барбекю и близост до плажа. Вероятно близостта може да не ни огрее като се има предвид времето и кога ще резервираме но все пак. Хубаво е плажа да е пясък и плътко в морето, че малкия с тези плувки и без дъно под краката се изтормози на Торони.

# 88
  • София
  • Мнения: 26
Lidsy ако на плажа в Торони казваш ситни камъчета, то тези в Пефкохори и останалите градчета на Касандра са камънаци  Simple Smile Гадни са, ръмбат и влизането във водата бос си е изпитание.

Аз останах разочарована от плажовете на Касандра. Тази година на всички плажове, на които бяхме, основно следобяд морето донасяше доста боклуци. Приличаше на нашето море.  

Milah в Афитос ли държите да отседнете? Очарователно е, но за разходка. Много е стръмно, до плажа трябва да ходите с кола. Ние бяхме на плаж в края на Афитос, на един плажен бар, който не помня как се казваше. Много хубав пясък, плитко. Имаше варовикова скала в началото, но след като я преминеш е супер.
Да, държим там да отседнем.  Simple Smile. За кратко време сме. Не ме притеснява ходенето с кола, дори и пеша . Но май срещам затруднения с избора на място да отседнем.  newsm78

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 15:56 от Milah

# 89
  • Мнения: 487
момичета от къде е най-изгодно да се пазарува на връщане от Сарти за Бг?Също къде бих могла да си купя домашен зехтин?

Общи условия

Активация на акаунт