На море в Гърция 2013 – VI

  • 88 101
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 216
Параход,  bouquet

Дано есента пак ми се отвори път към Гърция. Simple Smile Иначе разбрах от сина ми, че миналия уикенд било фул навсякъде, където са били - на плажовете във Вурвуру, Лагомандра, Калогриа, Агиа Триада. В събота имало голямо задръстване в посока Солун- Халкидики. Явно гърците са използвали миналата събота и неделята за плаж. Simple Smile

*2K*, благодаря, че сподели подробно впечатленията си.  Hug

# 61
  • Мнения: 11
dechy благодаря ти. За комарите се подготвям с различни "оръжия"-освен Аутан и лимонена трева за ароматна лампа, една мама ми препоръча там на място от аптека да си закупя Frezyderm Crilen Cream, както и гривна mosq off.

# 62
  • Мнения: 583
Здравейте, надявам се и ние да открием скоро сезона Simple Smile

# 63
  • Мнения: 296
*2K*  много благодаря за подробния разказ.
Аз точно Ammoudia съм харесала за база. По отношение на чадърите на плажовете, ние си носим и никога не търся плаж с чадъри, та това изобщо не ми е проблем.
И аз се подреждам на опашката с dechy за инфо за Паксос и Антипаксос. Дали има вариант за еднодневно плажуване там с лодка?

Също искам да попитам на един път ли взехте пътя до Первеза или спахте някъде по пътя.
Аз замислям една нощувка в Мецово и зарибявам ММ с кръчмите там в които правят кокореци (поне така четох из нета някъде, че имат  поне 3 кръчми, в които се предлагат кокореци   Mr. Green )

Сигурно и още ще питам......
Тодоричка,казвай бързо къде е това Мецово, че ми потекоха лигите за тези кокореци Crazy От кога ги издирваме с ММ Praynig

# 64
  • София
  • Мнения: 1 259
адимар  Мецово (надявам се че го изписвам правилно)е селце по пътя за Йоанина и  Игуменица.

http://www.metsovonet.gr/Metsovo_Files/Scripts/restaurants_en.asp

На този сайт са изброени няколко ресторанта, чийто специалитет са кокореци и контосувли (това май е свинското на шиш ако не бъркам) Има и хотелчета за спане.

А иначе на Касандра има едно селце Касандрино, в което има една страхотна таверна Захос и там също правят кокореци (ох потекоха ми лигите, нищо че вечерях преди час и кусур   Mr. Green )

Моят мъж само като чуе кокореци и почва едно облизване и преглъщане, не си е работа. Ние даже си правихме в къщи, станаха чудни, но не чак така както гръцките.

# 65
  • София
  • Мнения: 26
Помощ...  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Решихме да отидем за 4-5 дни края на юли до Афитос, Касандра. Четох много за него и по тава време можем да идем да го видим. Очарована съм, само от коментари за това място. Искахме нещо спокойно, ненатрапчиво, с опция за готвене, защото сме с дечко. Не е много като време - 4-5 дни и затова не сме претенциозни. Два пъти се обадих на едни студиа и два пъти ми казаха, че всичко е ок и да им пратя мейл. Два пъти пратих и вече 5-6 дни ни вест, ни кост. МОЛЯЯЯЯ, давайте алтернатива. Опциите по букинг, агода и другите не са ни "ПО ВКУСА... ценово", имайки предвид малкия ни престой.  bouquet

# 66
  • BG
  • Мнения: 390
Дайте мнения за Orfeas blue resort -Катерини.

# 67
  • Мнения: 4 393
Вчера се завърнахме от Ставрос. Починахме си, поплувахме си, хванахме и малко тен, много съм доволна.
За първи път бях в Гърция и определено, пак бих организирала една почивка за там.
Сега остава и почивката на българското ни море да е също толкова ползотворна, и ще съм доволна от лятото.  Party

# 68
  • Мнения: 8 574
Ира ,първият път като отидохме до Катерини останах разочарована от хотела.В нета едни снимки на живо съвсем друго.,После бяхме на Олимпик биич,страхотни квартири и плаж
Въобще Гърция ми е любима за плаж

# 69
  • Мнения: 817
Миналата година бяхме за пръв път на море в Гърция - в Торони. Малко градче, страхотен плаж и кристално чиста вода. Много достъпно и откъм финанси - 30 евро (двойна стая) в къща с външно барбекю, маслинова градина  и кухня, която е на разположение. Наистина е място за почивка.
Тази година все още се чудим накъде. Препоръчайте хубаво място за меден месец в началото на септември. Тихичката ми надежда е да отидем двама, а да се върнем трима.

P.S. Онзи ден гледах един видеоклип, заснет в Пефкохори, впечатли ме, някой може ли да сподели впечатления?

# 70
  • Мнения: 819
Преди 3 дни се завърнахме от Гърция и по-точно Палиури-Касандра.Бяхме отседнали в Крузо вилидж и сме изключително доволни от хотела и храната,плажа и всичко останало.Ходихме няколко пъти и до съседното село Пефкохори.На мен ми хареса селцето,но плажната му ивица е тясна и хората лежат един до друг.Освен това няма ситен пясък,а камъчета,които продължават навътре в морето.Иначе морето е чисто,виждат се рибките,водата и сега е топла.Влизаш и направо се потапяш.Цените в Пефкохори са по-ниски в сравнение със съседните Полихроно и Ханиоти.Има много хубав кей и фар,вечер е чудно за разходка по крайбрежната му улица.Магазинчетата са в изобилие.На мен Пефкохори ми напомня доста на  Китен.Това е от мен,дано да съм била полезна!

# 71
  • Мнения: 817
Освен това няма ситен пясък,а камъчета,които продължават навътре в морето.Иначе морето е чисто,виждат се рибките,водата и сега е топла!

Да, благодаря за отзива. Този тип плаж със ситните камъчета на мен много ми допадна между другото, такъв е и в Торони. Ставаш, с ръка изтръскваш няколкото полепнали камъчета и се прибираш без да се чувстваш като брашнян чувал. Единствено това, което каза за ширината на плажната ивица малко ме притесни.

# 72
  • Мнения: 347
Здравейте момичета! Тази година сме решили да направим първата си почивка в Гърция и прочетох темите, за да се ориентирам накъде да поемем, но съвсем се обърках newsm78. Решили сме да  отидем на Халкидики, като по-близо - с малко 2 годишно дете сме. Търсим място с плаж с пясък, близо до морето и места за хранене (ако няма включена храна). Моля ви препоръчайте ми хотел, вила, бунгало .... за края на юли. Бюжетът ни е около 100Е на вечер с храна. Бдлагодаря ви предварително!  bouquet

# 73
  • Мнения: 468
Lidsy ако на плажа в Торони казваш ситни камъчета, то тези в Пефкохори и останалите градчета на Касандра са камънаци  Simple Smile Гадни са, ръмбат и влизането във водата бос си е изпитание.

Аз останах разочарована от плажовете на Касандра. Тази година на всички плажове, на които бяхме, основно следобяд морето донасяше доста боклуци. Приличаше на нашето море.  

Milah в Афитос ли държите да отседнете? Очарователно е, но за разходка. Много е стръмно, до плажа трябва да ходите с кола. Ние бяхме на плаж в края на Афитос, на един плажен бар, който не помня как се казваше. Много хубав пясък, плитко. Имаше варовикова скала в началото, но след като я преминеш е супер.

# 74
  • София
  • Мнения: 13 283
Освен това няма ситен пясък,а камъчета,които продължават навътре в морето.Иначе морето е чисто,виждат се рибките,водата и сега е топла!

Да, благодаря за отзива. Този тип плаж със ситните камъчета на мен много ми допадна между другото, такъв е и в Торони. Ставаш, с ръка изтръскваш няколкото полепнали камъчета и се прибираш без да се чувстваш като брашнян чувал. Единствено това, което каза за ширината на плажната ивица малко ме притесни.

Tясната ивица е само покрай крайбрежната алея, до кръчмите.  Wink В краищата е нормално широк.

Последна редакция: ср, 26 юни 2013, 23:16 от Тaня67

Общи условия

Активация на акаунт