На море в Гърция 2013 – VI

  • 87 946
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 595
Аз също чакам отзиви за Талата, че съм си го заплюла за догодина Simple Smile Моля, моля Praynig

И аз, че тръгваме за Талата в събота.
Ако си спомням правилно, мисля че Гея в момента също е там...

Благодарности за темата   bouquet
Слънчеви и безгрижни летни дни на всички!!!   grinning039

# 46
  • Мнения: 860
*Чета в един сръбски форум и искам да предупредя - тази година също има кражби по първите етажи на хотелите, внимавайте! Бъдете по-предпазливи и не оставяйте отворено, докато отсъствате, пускайте комарниците докато спите на вратите към балконите и пр.
Koйто се е опарил веднъж, не резервира партер  Confused Тази година това беше едно от основните ми изисквания, въпреки изкушението градината и плажа да са буквално на една ръка разстояние и детето да тича босо цяла седмица, без да прескочи ни едно стъпало.

# 47
  • Мнения: 2 255
....Чакам с нетърпение, както  и обещаните снимки и повечко подробности за плажовете  и хубави таверни с рибка и октоподче, че района Превеза-Парга ми е един от вариантите. ...........
Какво да кажа ...освен, че много ни хареса района Превеза-Парга Peace видяхме друга страна на Гърция, която определено ни спечели...мъжа ми както не искаше на далеч....така каза, че изненадата ми е супер и догодина живот и здраве сме пак в тази посока, но за поне 10 дни  Wink
и понеже е много инфо - ще карам на порции  Grinning сега за :
Плажовете - бол и разни ....има и каменисти и пясъчни ...бяхме на няколко ...изреждам в посока от юг на север :
- Monolithi beach - истинския  Mr. Green приятен - пясък, бар, чадъри...ползват се с/у консумация ...но не беше точно нашия
- Monolithi bar /срещу къмпинга със същото име/ - има бар и чадъри с консумация / вижда се от пътя, има сенчесто място за паркиране под дървета, но според нас привлича посетители по аналогия с истинския Monolithi, който се открива по-трудно - як камъняк, пясъка е реално натрошени камъчета...и беше пълно с най-досадните мушички, които съм срещала...тези по наш непочистен от водорасли плаж пасти да ядат  Sick - голяма минавка  Sick спряхме поръчахме докато се ориентираме, намокрихме се и газ да ни няма ....и не само ние, доста хора палеха колите като поизсъхнат  #Crazy
- Kanali beach - вече писах в коментара от там, но пак - предимно едър пясък, с камъни - на места е по-пясъчен, но в по-голямата част е каменист...не е фатално, но все пак ...има участъци с чадъри с консумация и много свободна зона ...място мнооогооо за всички
- Artolithia Beach - пясък, плитко, спокойно, но нямаше чадъри за ползване и само поджапахме и продължихме
- Lygia Beach - видя ми се пясъчен, но честно казано нямам много точни впечатления, озовахме се там след една върволица гръцки коли....но се оказа, че пак няма чадъри и продължихме нататък...
- Vrachos - Loutsa Beach - този първо намерихме след като бяхме изпуснали отбивката за Artolithia ...след което си продължихме към него и след опита за Lygia  Wink любимия плаж на мъжа ми в района ...дълга и широка ивица плаж, от край до край с хотелчета и заведения, почти всички имат чадъри през улицата с/у консумация... пясък с малко камъчета на плиткото, но по-скоро колкото за забавление на децата ...страхотно място, препоръчвам с две ръце и за отсядане и за плажуване
- Ammoudia Beach - последен в списъка ни, но само по ред и посока  hahaha любимия на малкия ....направо бебешки плаж ...на метри навътре е до колене, пясъка е ситен, та чак прашен, има в единия край на залива леко по-дълбокия заведения с чадъри, а в другия край до реката има чадъри и шезлонги, които се обслужват от някое заведение на крайречната  Wink
...това успяхме да видим от плажовете, останалите другия път  Joy
за водата няма какво да пиша - уникално чиста и синя
консумация-чадър - навсякъде беше по избор - може и 1 фрапе или вода да поръчаш и си стоиш цял ден, никой не те гони, моли и т.н. 2ри път, ако искаш нещо друго ти гониш  Wink
снимки още не съм качвала, допълнително и в следващото вкл. ще пиша за останалите впечатления
сориии за дългото лирическо отклонение, но това е по-кратката версия Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте,
имам въпрос към ходилите в Ставрос , да ми препоръчате кръчми където да водя децата за обяд и вечеря?Резервирали сме места в Рихиос.

Караш от Врасна към Ставрос по главния път и стигаш до кръстовище преди нещо като площад - от едната страна има игрище и детски забавления, следва пристанището, та значи отдясно, точно на пътя е готина кръчма с пресни и вкусни неща, вкл. миди, хтаподи, мусаки и т.н, а отляво е грил с пилета и шишчета, които са много добри за обяд, когато си скапан от плаж - можеш да си вземеш и за вкъщи. Грилът е многократно изпитван през годините и не сме имали оплаквания /ако се притесняваш от такива места за хранене, а пилето със сосче и настъргано кефалотири е много вкусно/. Другата кръчма е в края на Ставрос отляво на пътя, на самия плаж и други колежки са писали за нея, дано се включи някоя от тях за име, защото аз не запомням имената на кръчмите, а обикновено на собственика или някой готин келнер  Party

# 49
  • София
  • Мнения: 1 951
*2K*, ама много ме спечели с Ammoudia beach. Веднага си го записвам за бъдеща дестинация. И хотелът ви много си го бива. Така, че набелязваме още едно място благодарение на теб. Ходихте ли на екскурзия до Паксос и Антипаксос? И те много ме вълнуват.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 179
Много благодаря на всички за рибната информация! Simple Smile  Научих и нови видове.  Blush

# 51
  • София
  • Мнения: 1 735
Параход,благодаря за новата тема!Винаги  са чудесно оформени!
Аз вече се настройвам за гръцкото моренце,че време не остана.Правя списъци нещо да не забравя.
Снимката със самолета на Скиатос и мен много ме заинтригува  Laughing

# 52
  • Мнения: 529
Здравейте от Ханиоти, но бих искала още да сме в Ситония. Много ми хареса източната част. Таис пак благодаря за отзивите -  плажчетата бяха супер. Харесахме си таверната със зелените покривки в Ормос Панагиас, после ще пиша име.
 Плаж Кариди на мен не ми хареса. Пренаселен и някакви черни петна имаше покрай брега.  Вурвуру-къщи с чудесни големи дворове.
 Сега сме в Ханиоти вилидж. Много чист хотел, но цената в букинга е неосновано висока според мен. Вече 2 дни закуската е една и съща и оскъдна. Казаха като ни свършат тоалетните принадлежности да се обаждаме, за да донесат, не знам защо не зареждат  и това за хотел, който е сложил спа в името си. Wifi беше много зле и се оплакахме. Сега става. Плажа в края на градчето е добре, но се разходих до Палиури мисля и по брега до там е доста едър пясък. Засега толкова.

# 53
  • Мнения: 24
И още нещо смятам да направя на връщане - да посетя родното място на баба ми - Кастория (така де, Костур Grinning). Била е достатъчно голяма, когато са се преселили в България, за да помни и да говори с много любов за тези места. И ме беше помолила отдавна да ги посетя, да снимам и да й покажа как изглежда сега. Аз й обещах, но за съжаление така и не успях докато беше жива. Но това, че я няма вече не пречи да си изпълня обещанието.
[/quote]

Ходил съм 10-на пъти до Кастория,много красив град,заслужава си да отидеш.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 252
*2K*  много благодаря за подробния разказ.
Аз точно Ammoudia съм харесала за база. По отношение на чадърите на плажовете, ние си носим и никога не търся плаж с чадъри, та това изобщо не ми е проблем.
И аз се подреждам на опашката с dechy за инфо за Паксос и Антипаксос. Дали има вариант за еднодневно плажуване там с лодка?

Също искам да попитам на един път ли взехте пътя до Первеза или спахте някъде по пътя.
Аз замислям една нощувка в Мецово и зарибявам ММ с кръчмите там в които правят кокореци (поне така четох из нета някъде, че имат  поне 3 кръчми, в които се предлагат кокореци   Mr. Green )

Сигурно и още ще питам......

# 55
  • София
  • Мнения: 721
Да се запиша и аз Simple Smile
Направихме едно пробно море и сме готови за основното Simple Smile) След толкова вечери взирайки се в светлинките на Пиргадикя ми просветна и имам вече дестинация - Скирос.

Астипалеа има невероятен главен град, никога няма да го забравя! Единствено Ано Сира на Сирос му е конкуренция донякъде.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 3 956
браво ''2К'' прекрасен разказ - дано има и други да пишат така Simple Smile с толкова ценни препоръки:).

# 57
  • Мнения: 11
И аз на свой ред да благодаря на Параход за прилежното и всеобхватно оформяне на темата. С извинение, че ще повторя въпроса си от предишната тема- за северна Гърция ми е мисълта. Отивам за първи път там, в едно селце Агиазма, близо до Керамоти. Някой да има опит с плажовете наоколо ?

# 58
  • Мнения: 4
Здравейте Simple Smile
Моля за мнение за тази оферта:
http://www.lapni.bg/offer/6787/%D0%9B%D0%AF%D0%A2%D0%9E-2013-%D0 … 1%82%D0%B5-%D0%B4
За първи път ще сме в Гърция ,гледам да е нещо чисто,на плажа и по-джоба . Май много искам  Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 1 951
morgan, плажът на Керамоти е страхотен - плитко море около 100 м. навътре, ситен пясък, без камъни. Единственият проблем в този район може би ще са ви комарите.

Общи условия

Активация на акаунт