За празници е време вече, на път е МАЙ-ското човече-Тема 5

  • 29 205
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 159
Здравейте момичета, мерси за новата темичка.А с плачене и чувствителност нямам проблеми,различното при мен е желанието за секс  Whistling Да ви кажа толкова много секса не ми е харесвал никога  luvbed
Ми това е от мен, четвъртък съм на прегледи дано се покаже вече човечето момченце ли ще е, момиченце ли  Crazy

# 31
  • Мнения: 35
WhiteDove Simple Smile) и аз съм на лекар в сряда и се надявам на същото Simple Smile)
anesita, благодаря за съвета Simple Smile сега като ходя на преглед ще питам по-подробно
 Flutter

# 32
  • Мнения: 354
От известно време чета и се образовам на тема колички и креватчета. Спряла съм се на комбинация количка + кош за кола, от тези които се закачат заедно докато е малко бебето, после се маха коша и става количка за седнало положение. Много удобно ми се вижда, и така си спестявам една джаджа, защото кошът играе ролята и на кош, и на легнала количка за малко бебе. От креватчетата си харесах от тези които първо са кошарка, после се преобръщат на детско легло, а след това и на юношеско. Обичам удобни комбинации, и не знаех че има такива легла. Сега ми се ходи да разглеждаме и на живо, но нещо ме спира да купувам каквото и да е преди да се е появило бебето (а знам че трябва, да не е наведнъж). Знам че вече съм минала критичната рискова фаза, но все пак, още ми е едно такова несигурно... Може би като зарита ще се успокоя.

Дидка аз доколкото съм чела не е хубаво бебето да стои много дълго време  в кошчето за кола, защото е сгънато, а това не е добре за гръбначния му стълб. Ако обаче лятната количка има пълно легнало положение няма да е проблем да го слагаш там, тъй като в края на май обикновено започва да се затопля. Хубаво е коша да може да се обръща така, че докато буташ да гледаш бебето. Не бързайте с покупките аз в последния момент размислих. Купихме кошара (която се трансформира в легло) като влязох в деветия, а количка чак като се роди малката.

Относно реването и аз си плача за щяло и нещяло и предния път бях така.

И аз да се похваля, че и моето БХС е добро.

Предния път усетих бебето чак в 19-20 седмица ако не се лъжа, а сега вече го усетих преди няколко дни.

Имам въпрос кога трябва да се направи фетална морфология. Една приятелка ми каза, че май било важно да се направи преди 15 г.с. за да се види някаква гънка. Някоя от вас има ли представа? На мен предния път ми правиха чак около 20 г.с. и затова бях много спокойна, но сега ще се окаже, че съм изпуснала срока.

Само ако може да ме допълните в първата страничка, че сте ме изпуснали. Термина ми е на 19 май.
Мерси и хубав ден!

# 33
  • Мнения: 0
Касиопея, понеже явно си пропуснала, по-напред дискутирахме - има 3 ФМ - ранна (11 г.с. 13 г.с.+ 6 дни), главно за измерване на нухалната транслусенция (но може и цялостен оглед на органите на бебето), ФМ във втория триместър (20-23 г.с.), която е най-подробна и според мен най-решаваща, и  късна - в последния триместър, която много малко майки правят, и то само ако е наложително.

Подробности можеш да прочетеш на сайта на Фемина или на сайта на Маркови (линкове има на първа страница на темата).

Относно усещането на бебето в ранните седмици (преди 18 г.с.), действително има голяма вероятност да става дума за перисталтика или контракции. Аз още с първото бебе доста се заблуждавах, че усещам него, но когато за първи път отидох за запис на тонове, се оказа, че всъщност не мога да го усещам заради мощни контракции. Аз си въобразявах, че става дума за ритници, а то било съвсем, съвсем друго... Така и с второто: всъщност усетих, че в мен има ритащо бебе, едва когато ме сложиха на с-ми и матката ми се успокои.

Иначе като цяло, усещането след 18 г.с. не може да се сбърка, там можем да сме категорични, то даже понякога се и вижда.  Peace

# 34
  • Мнения: 57
След като могат всички данни за БХС да се запишат и с преглед на 2D ехограф, защо моята АГ ме прати на 4D , а не ме прегледа при нея...странно newsm12.
А за феталната морфология аз бях питала ,но така и никой не ми отговори, дали трябва да се правят и ФМ и БХС или само едното, и всъщност това измерване на стойностите на ехограф за БХС ли е феталната морфология или ФМ е едно а прегледа на ехограф преди БХС е друго ? Извинявам се ако някъде има отговор на въпроса, но така и не го намерих Simple Smile

# 35
  • Мнения: 0
Аз сега в четвъртък съм на БХС и ми каза лекаря, че ФМ ще правим чак декември. Не съм много сигурна(и на мен ми е първа бременност), но май са различни неща. За мен по-важното е да чуя сърчицето  Heart Eyes и спира да ме интересува какъв е пола. За плакането хихи ами и аз си поплаквам доста честичко, то моето и плач и смях 2 в 1.Таткото се чудеше в началото, но вече не му прави впечатление. Лек ден!  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 27
Чудесно оформена тема  smile3501
мира12 аз писах за аналгин.Докторът ми каза, само при силна мигрена или в краен случай да го пия.Благодаря ти много за разяснението   bouquetИ добре дошла при нас Hug
 welcome и на другите нови мами  Hug
Аз пак съм с болки  Weary.Другата седмица съм на консултация и дано, дано няма проблем Praynig

# 37
  • Мнения: 0
БХС включва въпросните замервания, които лекарите наричат ФМ (+ основен оглед на органите на бебето). Прави се с 2D ехограф, независимо дали машината има възможност за 3D и 4D.

БХС също е ранен и късен - ранният е от 11-13+6 г.с., а късният - от 15 до 20 г.с.

Аналгин и аулин може да се пият в краен случай. Кой изобщо спори дали е желателно и дали е полезно?

# 38
  • Мнения: 675
запис . Simple Smile
 family и аз вече нямам търпение да го усетя бебо... и да си го гушна...
Незнам , но и при мене много често ми се сменят настроенията и ...
Добре , че още е хубаво времето да ходиме на разходки.. зимата незнам как ще я изкарваме.. Simple Smile
BTW започнахте ли да пазарувате за бебоците вече ? а за Вас  newsm78
Поздрави Май-чета и приятен ден !

# 39
  • Мнения: 57
Мира12 определено при всички е така, най-важното е да са живи и здрави бебоците, а пола си е просто любопитство Grinning. Аз в понеделник съм на БХС. И моя мъж вече взе да посвиква с настроенията ми Grinning
Mimoletka всичко ще е наред, успех и да кажеш какво е станало Simple Smile
Лолита аз не мога да разбера, ако се прави задължително с 2D , защо моята АГ праща всички при Николов на 4D ? Мисля че може да е на 2D , но те пак си те пращат на 4D незнайно защо.
Danito921 май май всички нямаме търпение да усетим бебчовците . Аз все още нищичко не съм купила нито за бебето , нито за мен. Вече дънките взеха да ми стягат в кръста, а знам че не е хубаво да носим стегнати неща и май ще трябва да започвам да си търся "бременни дрешки". Simple Smile

Последна редакция: сб, 16 ное 2013, 12:40 от miglena_vl

# 40
  • Мнения: 0
mimoletka вярвам, че всичко ще е добре и с теб и с бебето. Heart Eyes Почивай си и си мисли за хубави неща.   bouquet

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, отдавна не съм се появявала, а вие така сте се развихрили, че ми отне 3 дни (на почивки) да изчета всичко Simple Smile
Стахотна нова тема си имаме  newsm74
Добре дошли на новите ни мами и лека бременност   bouquet Вече си имаме трета мама с близнаци - страхотни новини  twin_neutral
Каролка, Виктория, градски, какви са тези болници, ще ви се карам  Naughty Каролка, радвам се, че вече си си вкъщи и се надявам повече случките от вчера да не се повтарят и всичко да е наред : Hug Виктория, стискам палци и при теб всичко да се оправи и скорошно изписване и възстановяване  Praynig
Отнасно настроенията - и при мен се менят мълниеносно - както се смея и в следващия момент яхам метлата и почвам да викам и ставам нервна и плача и после пак се смея - луда работа. Ама мъжът ми хич дори не ми обръща внимание и само казва аман от твойте хормони, аде по-бързо да идва май, че да спираш с тези истерии  Laughing Laughing Laughing
Да ви споделя една новина - миналата седмица една моя много близка приятелка ми каза, че чакат бебе през юли - толкова се зарадвах  newsm44 Да го бяхме планували нямаше да можем да забременеем почти едновременно - много съм щастлива   261uu
По повод раждането - аз съм малко с наднормено тегло и кой знае колко още ще наддам до края на бременността, та си мисля, че за мен ще е препоръчително секциото (но това са си мои разсъждения, рано е още да се обсъждат тези варианти с доктора - не че не съм питала  Grinning ) Но и мен ме е страх от операцията - упойки, рязане, възстановяване - но каквото, такова - въпроса е и аз и бебо накрая да сме живи и здрави  Simple Smile
Покупки още не сме правили, но предполагам, че сега по коледните празници ще започнем с първите покупки за малкия човек Simple Smile
Ох, бая писах, приключвам вече Simple Smile
Хубав и усмихнат ден желая на всички

# 42
  • Мнения: 0
Лолита аз не мога да разбера, ако се прави задължително с 2D , защо моята АГ праща всички при Николов на 4D ? Мисля че може да е на 2D , но те пак си те пращат на 4D незнайно защо.
Или е защото въпросният Николов е по-добър специалист. Или защото апаратурата му е по-добра. Или заради двете.

То реално ехографът, знаете, е вид компютър, а по-съвременните и по-мощни при преглед могат да превключват между режими 2Д, 3Д и 4Д - наблюдение в реално време. Но фактът, че са по-мощни прави и самите измервания по-точни, а и повече неща се виждат реално.

Важните измервания се извършват на 2Д, там се мери, там се правят изчисленията. Може да ти пуснат 3Д или 4Д, за да видиш как реално изглежда бебето.

Вероника, само по себе си теглото не е показател за секцио, но в комбинация с други фактори, може да се окаже решаващо.

Аз съм си чувствителна по принцип, такъв ми е джинса, дет се вика. Сега от бременността сякаш се е позасилило, но нямам проблем с това, както рече някой по-горе. Напротив, изживявам си нещата по-пълноценно и се старая да си осигурявам повече душевен комфорт.

Покупки няма да правя никакви, от финансови съображения главно, суеверия вече нямам - то няма за кога, с третото бебе отпадат сякаш повечето. Дано по някое време да намерим ср-ва поне за детската стая за двете млади дами, че голямата ще ми е и ученичка, но това вече съм го казвала неведнъж, ставам досадна и на себе си.

Иначе ме сърбят ръчичките поне за една хубава количка (оказа се, че поради конденз в мазето, май и двете налични са се скапали). Мъж ми обаче е скръндза и взе да се зарича, че само през трупа му ще се купува. Ха да видим! А също и шезлонг ми се ще - всичко друго си имаме.

Аз съм возила малката само в кошница за кола и нищо ѝ няма - перфектен гръбнак. Не е усетила никакво напрежение също така - напротив спеше си като къпана на всяка разходка. Но това също е до едно време. После си трябва нещо по-едрогабаритно.

Хубава събота и хубав уикенд ви желая!

Последна редакция: пн, 18 ное 2013, 11:19 от Лолiта

# 43
  • Мнения: 44
Ох, искам да стана да направя торта, че мъжът ми утре има рожден ден. И някоя друга вкусотийка искам да направя. Пък ме е страх да стана.
Вероника, пиши по-често, че се усеща липсата ти.
Мадленка, разбирам, че не ти се пише, но само две думи пиши да знаем, че си добре!

# 44
  • Мнения: X
Здравейте!  Hug
Бързо оздравяване на всички болни, в болница и с проблеми.  Hug
Гледам, че обсъждате смяната на настроенията, как плачете и тн. а при мен няма такова нещо. Нито плача, нито се карам с някой, а точно обратното, от както видях теста съм все доволна и щастлива, като изключа моментите на притеснение от прегледи, бъдещо раждане и тук-там гадене. Даже милото ми каза, че не очаквал да съм толкова добра бременна, дано било така до края.  Laughing
Килограми още не съм качила, в понеделник съм на втора ЖК, та ще питам доктора дали е нормално, както и да ми даде витамини, защото в момента пия само Биозин мама. Фолиевата киселина ми каза да я пия до 12-та седмица, но аз имам още няколко хапчета, та ще си ги изпия и тях. Имам малко коремче, но моите приятелки казаха, че по-скоро изглеждам като леко преяла, отколкото бременна.  Laughing Гърдите също са ми пораснали.  Mr. Green
Относно пазаруването за мен и бебето, още нищо не съм взела, но съм харесала куп неща.  Crazy
Мисля, че от седмица усещам бебето. Имам странно усещане ниско долу, нещо като къркорене, бълбукане, разместване, не мога да го обясня. Появява се през няколко часа, обяснявам си го с това, че тогава бебето е будно. Heart Eyes Когато бях на първа ФМ преди 2 седмици ми казаха, че съм със задна плацента и бебето било много близо до мен, скоро да съм очаквала да го усещам.

Общи условия

Активация на акаунт