Студенти в UK

  • 86 888
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Поздравления за темата! И само успехи на децата ни.

# 31
  • Мнения: 3 216
RSGeorgieva, тя за връщане казва, че не са взели билети.

... Още не сме осигурили връщането....

Доста сте закъснели, vanyia.
Купувай, ако видиш приемливи цени, защото всеки ден все по-скъпи стават.

# 32
  • Мнения: 1 040
Успех на вашите деца,записвам се да ви следя,че имам единадесетокласник.

# 33
  • Мнения: 35
RSGeorgieva, тя за връщане казва, че не са взели билети.

... Още не сме осигурили връщането....

Доста сте закъснели, vanyia.
Купувай, ако видиш приемливи цени, защото всеки ден все по-скъпи стават.

Да, може да не съм я разбрала. Аз го приех като връщане в България. Така или иначе билетите вече са скъпи. Аз вече се оглеждам за пролетната ваканция и скоро смятам да купувам, докато са изгодни, че иначе...

# 34
  • Мнения: 0
Здравейте мами Simple Smile Аз имам няколко въпроса и се надявам някоя от вас да ми отговори.Дъщеря ми до 7 клас е учела само и единствено немски език ,а сега учи френски в гимназията.Никога преди не беше учила английски , със съпруга ми не сме я записвали на уроци или курсове.Тази година стана девети клас и ми обяви , че желае да учи в Уелс.Аз бях в потрес , мислех си , че ще запише Франция или Белгия.Каза ми , че сама си е платила курса и се е явила на изпита за ниво и са я писали Б2 .Тя сега е много щастлива , защото са и казали , че това е невероятно ниво за човек,който не е учил английски преди.Тя от много отдавна си събираше пари с намерението да си купи нов телефон , но е решила, че английския е по-важен от телефона.Та малко се отплеснах Grinning Въпросите са ми :1)Някой има ли отзиви за АВО-БЕЛ , тя там се е записала. 2)Тя сега е подготовка за FCE(B2) , но каза , че няма да го взима , а направо ще отиде на CAE.Тоест лятото ще ходи на летни курсове и през есента пак , за да може между 11 и 12 клас да го вземе.CАЕ може ли да замени другите изпити?  3)Чудех се вашите дечица какви оценки са имали и как са се готвели(граматики,тетрадки,учебници)?  4)Мислите ли , че ще успее?Вярвам в нея ,но тя има само 3 години за подготовка,но пък е твърдо решила.                       Благодаря и приятна вечер Simple Smile

# 35
  • Мнения: 525
За прибирането от Холандия-Айндховен и от Лондон ги взехме на добри цени.От тук на там гледаме сега.Ако не беше толкова дълъг пътя с автобус, това е най- изгодния вариант - цената включва до 50 кг багаж и намаление за студенти - 10%.

# 36
  • Мнения: 3 216
Еднопосочните на България Ер и на Бритиш са на добри цени.
На всички други излизат в пъти по-скъпи от двупосочните.
Не коментирам нискотарифните.

# 37
  • Мнения: 8 327
Здравейте мами Simple Smile Аз имам няколко въпроса и се надявам някоя от вас да ми отговори.Дъщеря ми до 7 клас е учела само и единствено немски език ,а сега учи френски в гимназията.Никога преди не беше учила английски , със съпруга ми не сме я записвали на уроци или курсове.Тази година стана девети клас и ми обяви , че желае да учи в Уелс.Аз бях в потрес , мислех си , че ще запише Франция или Белгия.Каза ми , че сама си е платила курса и се е явила на изпита за ниво и са я писали Б2 .Тя сега е много щастлива , защото са и казали , че това е невероятно ниво за човек,който не е учил английски преди.Тя от много отдавна си събираше пари с намерението да си купи нов телефон , но е решила, че английския е по-важен от телефона.Та малко се отплеснах Grinning Въпросите са ми :1)Някой има ли отзиви за АВО-БЕЛ , тя там се е записала. 2)Тя сега е подготовка за FCE(B2) , но каза , че няма да го взима , а направо ще отиде на CAE.Тоест лятото ще ходи на летни курсове и през есента пак , за да може между 11 и 12 клас да го вземе.CАЕ може ли да замени другите изпити?  3)Чудех се вашите дечица какви оценки са имали и как са се готвели(граматики,тетрадки,учебници)?  4)Мислите ли , че ще успее?Вярвам в нея ,но тя има само 3 години за подготовка,но пък е твърдо решила.                       Благодаря и приятна вечер Simple Smile
Мят син е 9 клас и се готви за FCE  и ще се явява, въпреки, че спред мен няма смисъл. После CAE и евентуално IELTS или TOEFL. Знам, че някои университети приемат и с CAE, това трябва оттам да кажат. Моят ходи в училища Европа, там си им дават и учебници, а преподавателката е обучена за "екзаминър" на Кеймбридж. Големият държа и TOEFL, освен другите. Не се притеснявай, детето ти ще се справи.

# 38
  • България
  • Мнения: 2 164
 Дъщеря ми държа TOEFL в началото на 12кл. За нея това беше предпочитаният формат. Подготовката й е от училище, но тя завършва АК.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 361
Много от учениците от НЕГ, ходят в АВО-БЕЛ и са доволни. Успяват да покрият изискванията за сертификат.
Поздравления за нивото на девойката. Явно й се отдават езиците.
3 години не са малко за подготовка и ако упорства има голяма вероятност да успее.

# 40
  • Мнения: 63
Здравейте, мами!Моя син е втора година в Лондон, графичен дизайн.Радвам се че ви открих и се записвам и аз в групата.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Да следя че ще кандидатстваме тази година
Сега сме на тема мотивационно писмо  Simple Smile

# 42
  • София
  • Мнения: 802
Хайде и аз ЦОП тук  Hug

С някои от вас се познаваме от други места, приятно е да ви видя отново!

Уич любезно ме пренасочи насам, затова ще копирам поста си от миналата тема:

Щерката и тя се е запътила към Англия, иска да учи психология (очакван успех - 5.75 - 5.85). И след напоително четене на бг-хелпа, след множество разговори с познати, май успяхме да определеим няколко желани унита: Бат, Бирмингам (но него ще го сменяме май - градът бил лош), Ессекс, Екзитър, Съссекс. Все още не сме подали кандидатурата, надявам се до седмица да го направим. Лошото е, че дъщерята не може да се спре на един определен университет... Естествено, че Бат е фаворит, но пък и шансът да я вземат там не е 100 % - предвид непълната шестица от дипломата. Доста сме изморени вече и двете - изборът е огромен, а суперлативи валят за всички университети.

Виждам, че тук е влязла да споделя опит студентка от УК - Burmette - и бих искала да задам няколко въпроса, които се надявам да ни помогнат. Разбира се, приветствам включването на всеки друг!   Heart Eyes

Burmette, първо искам да те запитам: къде си ти в момента - учиш ли, работиш ли, разкажи малко повече за перспективите, които ти е донесло образованието в Англия.

Вярно ли е, че за психология няма платени стажове в УК, а са само на принципа на доброволничеството?

(Въпросът с работата по време на учене също ни вълнува много, аз се притеснявам изключително много, дали ще може тя да си намери някаква работа, с която финансово да си помага след първата година)
Ти спомена, че учиш (или си учила ) в Уорик и че унито е силно бизнес насочено. Мисля, че той би бил един добър избор и за нас, тъй като дъщеря ми се интересува от психология предимно в бизнеса: рекламно въздействие, маркетинг таргетиране, човек-масмедии, човек - интерактивно пространство.
Но кажи, как е градът? (Той е само спа-курорт, доколкото разбирам?) Има ли възможност за намиране на работа там - по време на следване, имам предвид? На сайта си Уорик доста гръмко описват възможности за работа, които самият уни предлага на студентите си - в кампуса. Доколко може човек да се добере до подобна работа, знаеш ли?

Същото ме интересува и за Бат, ако знаеш нещо по въпроса.

Благодаря предварително!

MAMA GALQ, ако ще ви е полезно, British Council организират на 27 ноември семинар за мотивационно писмо, цената му е 20 лв (сравнено с цените на агенциите, които се предлагат, това си е евтинджос ). Ето линк за подробности и записване: http://blog.britishcouncil.org/bulgaria/2013/11/14/personal-statement-seminars/

Последна редакция: вт, 19 ное 2013, 00:04 от Sandalka

# 43
  • Мнения: 2 993
Sandalka,
Надявам се Burmette да се включи и да отговори на въпросите ти.

Също така в този сайт/виж линка по-долу/ има интервюта със студенти завършили различни унита, Ето ти линк към четири интервюта за българи завършили Уорик. Посочили са имейли. Може детето да се свърже с тях и да им зададе въпросите си. Повечето са склонни да помагат с всякаква информация.
http://edu.tuk-tam.bg/index.php?page=warwick&hl=bg_BG

Предполагам, че всеки от университетите има ФБ страница. Дъщеря ми получи доста детайлна информация за въпроси, които я вълнуваха за конкретния уни точно през ФБ страницата им

# 44
  • Мнения: 60
Здравейте,
След много задкулисно четене да се обадя и аз.
Дъщеря ми, в  момента 11 кл., е с амбиции за висше образование в UK. Засега сме на ниво подготовка за IELTS и трупане на извънкласни дейности.
Тъй като специалността към която сме се насочили е графичен дизайн/анимация искрено се радвам на присъствието на Sote и въпросите ми са предимно към нея.
В кой университет сте, какви ви бяха офертите, изисквания за портфолио, впечатления от образованието … и всичко, което би пожелала да споделиш.
Предварително благодаря на Sote, както и на всеки отзовал се.

Общи условия

Активация на акаунт