Студенти в UK

  • 86 837
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Здравейте, синът ми е в гр.Бат трета година бизнес администрация сандвич програма от тази година работи на 2 места. Университета е доста добър, града спокоен и изключително красив. Не знам за психология как седят нещата, мога да го попитам, а за Уоруик  за бизнес специалностите искат задължително 3 матури. Ако мога да помогна с инфо първа ръка съм насреща.
Успех на всички кандидат студенти

# 46
  • Мнения: 63
Далила, не знам доколко ще съм ви полезна, защото сина ми сам си движеше нещата.Това беше мечтата му,а аз след като завърши се намесих в избора  и настоях да запише нещо да учи тук докато се подготви за желаната специалност.Това му се отрази зле и пропусна 1 година.След това следваше само своето желание ,а аз ако можех помагах.За подготовка на документи,избор на университети му помогнаха момичетата от Интеграл,много съм им благодарна,изключително сърдечни и позитивни. Портфолиото беше от рисувани натюрморти и други скици,проекти изобщо всичко ,което харесваше от работите си.Снима ги и ги изпрати .Получи потвърждение от 3 университета,а мечтата му бе да учи в Лондон и изчака за да се запише.Изисквания за портфолиото  някакви особени нямаше ,не му поискаха нищо допълнително,както ни бяха предупредили ,че може да се случи.Много е доволен от обучението .Тази година са доста по натоварени от първата.Постоянно е зает с проекти, дори по няколко едновременно.Обучението е напълно различно.Дават се много групови проекти ,а също и много разнообразни.Намират подкрепа от преподавателите.Много бях впечатлена от това,че един ден преди началото на уч.година преподавателите проведоха персонален разговор със всеки за това какво харесват в работите му през годината и какво трябва да развие още.В WEST university е.

# 47
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Sandalka, Уорик искат задължително 3 матури.
Не мога да ти помогна с избора на университети. Навремето с малката ми дъщеря направихме един списък с 10-15 университета, направихме една таблица с различни критерии - градове, класации, различни акредитации, специалности, последно гледаше и предметите, които ще изучава по специалността, задължителното условие беше  да е със стаж. Така ги отсяхме до 5, голямо чудене падна.
Работа по-лесно се намира в големите градове, в малките е по-трудно, но не и невъзможно.
Успех в кандидатстването.


Espoir^, ще се справи детето, не се притеснявай. Успех в подготовката.

Успех на всички кандидатстващи тази година.

# 48
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз в новата тема....
Синът ми идва при нас на 12 декември и се прибира в Единбург на 30 декември. Иска да празнува Нова година там  Laughing
Аз се възползвам и съм напоръчвала сто неща, които пристигат на адреса му и той складира в куфара  Mr. Green

# 49
  • UK
  • Мнения: 205
А аз мога ли да се цопна при вас?  Peace Първа година студентка съм в Нюкасъл, Великобритания, уча медии. Здравейте!  Hug

# 50
# 51
  • Мнения: 330
Хайде и аз ЦОП тук  Hug
Щерката и тя се е запътила към Англия, иска да учи психология (очакван успех - 5.75 - 5.85). И след напоително четене на бг-хелпа, след множество разговори с познати, май успяхме да определеим няколко желани унита: Бат, Бирмингам (но него ще го сменяме май - градът бил лош), Ессекс, Екзитър, Съссекс. ...............
Мисля, че той би бил един добър избор и за нас, тъй като дъщеря ми се интересува от психология предимно в бизнеса: рекламно въздействие, маркетинг таргетиране, човек-масмедии, човек - интерактивно пространство.
Sandalka Моя син е първа година в Есекс психология. Записа и икономикс като допълнителен модул с идея да продължи да учи и мениджмънт дали магистратура или специализирана психология някаква свързана с бизнеса. Засега е много доволен от университета. Нивото на преподаване, вниманието което се обръща на всеки студент е много високо, но все пак тоя няма база за сравнение. Пишат есета за домашно и лаб рипорти. Трябва да ви се отдава писането. Общежитието, в което е той е чисто ново с прекрасни условия. Има много българи и активно българско общество. Цари страшен ред, но това предполагам ще кажат всички за техните кампуси. Храната е евтина, транспорт не плаща защото е близо унито. Около 300 паунда (без общежитието) на месец му стигат, а той доста си угажда на храна, а и не може да готви. За работа и другите въпроси не мога да ти кажа нищо, едва два месеца са минали. По-старите студенти казват, че трудно се намира понеже градчето е малко. Би могло да се пътува до Лондон, но сигурно е скъпо като транспорт за някаква почасова работа. Той се записа за доброволец и вече ходи на някакви мероприятия за  да му се трупа стаж в сиви-то. Иначе учат три дни и почиват 5 в първи курс, като в почивните имат да учат много и домашни. Има деца, които не успяха да се приспособят и си тръгнаха, няма да е лесно и на изпитите предполагам. Много добро ниво на английски за психологията е много важно. Ако мога да помогна с някаква др. инфо питай Simple Smile

# 52
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ето повече информация по случая
 www.webcafe.bg/id_641804109

# 53
  • Мнения: 28
Здравейте мамчета и успели студенти! Поздрави за полезните мнения, позитивността и добрия тон в темата! Чета ви от 2 месеца и искам да ви кажа че сте изключителни! Моята дъщеря кандидатства в Шотландия и Кардиф, с accounting. Tази седмица пускаме всичко в УКАС. Надявам се още тази година да се похвалим с оферти, а догодина и ние да помагаме на новите дечица и мами.

# 54
  • UK
  • Мнения: 958
Добре дошла, Mandi_1! Hug

Кои са университетите, които дъщеря ти е избрала? Успехи иначе и да се похвалите скоро!

# 55
  • Мнения: 28
Май няма място за тревога, все пак става дума само за заеми за издръжка, не за университетски такси. Но какво им пречи, нали са заеми, и те се връщат?!
Здравейте мамчета и успели студенти! Поздрави за полезните мнения, позитивността и добрия тон в темата! Чета ви от 2 месеца и искам да ви кажа че сте изключителни! Моята дъщеря кандидатства в Шотландия и Кардиф, с accounting. Tази седмица пускаме всичко в УКАС. Надявам се още тази година да се похвалим с оферти, а догодина и ние да помагаме на новите дечица и мами.

# 56
  • Мнения: 28
Здравей обожаема* (така си те превеждам). Ти си в Робърт гордън, поздравления! Насочили сме се към Глазгоу, Стратклайд, Единбург и Дънди ( краен случай) за Уелс казах- Кардиф Simple Smile С 5.80 сме засега и надявам се с добри шансове, мотивационното и препоръката са ни доста силни. Късмет само Simple Smile)
Всички сте много зареждащи и наистина давате такъв приток на енергия и адреналин, страхотни сте!
Май няма място за тревога, все пак става дума само за заеми за издръжка, не за университетски такси. Но какво им пречи, нали са заеми, и те се връщат?!
Здравейте мамчета и успели студенти! Поздрави за полезните мнения, позитивността и добрия тон в темата! Чета ви от 2 месеца и искам да ви кажа че сте изключителни! Моята дъщеря кандидатства в Шотландия и Кардиф, с accounting. Tази седмица пускаме всичко в УКАС. Надявам се още тази година да се похвалим с оферти, а догодина и ние да помагаме на новите дечица и мами.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 569

Госпожичка Клавèл, благодаря, полезно инфо.   bouquet

Mandi_1, в Уелс какви са таксите за обучение?

# 58
  • Мнения: 28
Петя, доколкото знам, каквито и в Англия (9000) , пак със студентски заем, връща се обаче само около 3465 паунда на година само, другото е безвъзмездно.

# 59
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Петя, доколкото знам, каквито и в Англия (9000) , пак със студентски заем, връща се обаче само около 3465 паунда на година само, другото е безвъзмездно.

За студенти от ЕС Уелското правителство покрива 5425 паунда на година от таксите. Предимство е, че бакалавърските специалности са 3 години.
http://cardiff.ac.uk/for/prospective/undergraduate/funding/tuiti … ve-in-the-eu.html

Общи условия

Активация на акаунт