Студенти в UK

  • 86 851
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 28
Tака е, освен тези 2 плюса, е един страхотен университет. Не съм наясно обаче колко са добри в икономическите специалности, ама да видим къде ще ни приемат пък после ще гледаме къде е най- добре Simple Smile)
Може би sss197 ще сподели вътрешна информация, вие сте 2 година вече?
Има ли много българчета там и трудно ли е?

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 12:45 от Mandi_1

# 61
  • София - Варна
  • Мнения: 170
За българи - има около 60-70 според сина ми. Почти всички са икономически специалности. Моят е строително инженерство и му е трудно, т.к. завърши езикова гимназия. Всички специалности имат проекти и задачи непрекъснато.  Успех в кандидатстването!

# 62
  • Мнения: 28
Моята пък обратно - със строителство и архитектура е, но реши да продължи с accounting & management или др. комбинация Simple Smile Важното е да следват вътрешния си избор, само така ще успеят.
Ние затова сме тук, да им помагаме с информация и съвети. 

# 63
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Здравейте,момичета!Моят син също се е насочил към Великобритания и днес коментирахме с него отношението към българи и румънци.Моля, тези,които вече учат там ,да споделят чувства ли се негативно отношение към българи в университетите.Започвам да се притеснявам от тези писания за  различното отношение  Sad  

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 21:07 от Blue Rose

# 64
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Здравейте,момичета!Моят син също се е насочил към Великобритания и днес коментирахме с него отношението към българи и румънци.Моля, тези,които вече учат там ,да споделят чувства ли се негативно отношение към българи в университетите.Започвам да се притеснявам от тези писания за  различното отношение  Sad  
Аз и преди съм писала, питала съм ги - нито в университета, нито в предишната работа, нито в сегашната се отнасят по-различно към тях за това, че са българи.

sviretsova, пощата ти е препълнена и не можеш да получаваш съобщения.

# 65
  • София
  • Мнения: 802
Момичета, много ви благодаря за отзивчивостта и информацията, която споделяте  Hug Всяко нещо ни е от полза - веднага се занася в онзи списък с плюсовете и минусите, нали знаете  Laughing

Гал, специално благодарско за споделеното! Слава Богу, пишем, пишем и не можем се зАпрем, както се вика - това няма да й е в тежест.

А за Уорик, да - писа им щерката и те също са й отговорили, че искат 3 матури. Това не е проблем, само малко май не е за нашата специалност унито... доста е постно при тях откъм психологически програми, наблягат си на другите силни страни. Но е чудесен университет, наистина - все повече се убеждавам в това!

# 66
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Виждам много нови хора в темата. Успех на всички кандидатстуденти , да ги приемат в най-желаният от тях  университет и специалност   bouquet

Здравейте,момичета!Моят син също се е насочил към Великобритания и днес коментирахме с него отношението към българи и румънци.Моля, тези,които вече учат там ,да споделят чувства ли се негативно отношение към българи в университетите.Започвам да се притеснявам от тези писания за  различното отношение  Sad  

Дори и някъде да има такива ,след началото на 2014 г. се надяваме негативните кампании срещу нас, ако не да спрат, поне да намалеят драстично  Peace  Англичаните по принцип са едни от най-отворените към чужди нации хора  и смятам ,че ще се научат да ни приемат нормално, когато се спре да се бълва каква заплаха сме за тях . В Шотландия и сега няма проблем и няма различно отношение.

Изпитите почти наближават и моят син се оплаква ,че е много натоварен с проекти и домашни, едвам успявал да напише всичко, което му искат. Освен това изпитите му са почти всеки ден и дори в единия от дните ще има 2 изпита . Каза хич и да не го търся през сесията  Mr. Green
Вашите деца толкова ли са натоварени, интересува ме  в другите университети как е ?

Почти съм готова със списъка за нещата ,които ще пращам в колета - изненада. Мъжът ми за малко не развалил конспирацията ,но се усетил навреме. Много ми е интересна каква ще е реакцията  Sunglasses

Приятен ден  на всички   newsm51

# 67
  • Мнения: 5 462
Виждам много нови хора в темата. Успех на всички кандидатстуденти , да ги приемат в най-желаният от тях  университет и специалност   bouquet


Дори и някъде да има такива ,след началото на 2014 г. се надяваме негативните кампании срещу нас, ако не да спрат, поне да намалеят драстично  :peace:  
Аххаа надежди говежди .
Няма да намалеят значително , а ще се увеличат негативните кампании срещу бг след псевдо отварянето на английския трудов пазар /за тези които си вярват в това отваряне , моля да се събудят и да мислят логично/. ooooh!
Ако тука отворят границите и се изсипят една камара африканци, албанци , азиатци да учат, работят живеят .. ние дали ще си отворим пазара за тях или ще търсим поводи и причини да не взимаме чернилки на работа на сметка на българските работници ?
Стига сте си фантазирали , че след 2014 год. нещо ще се промени в наша полза.
Просто си живеете във ваш измислен свят и сте си наденали яко розивите очила за переспективите на децата ви .

# 68
  • Мнения: 5 462
Колкото повече чужденци /бг и румънци / им се изисипват в страната , толкова повече негативни капании ще има срещу нас .И никой няма да си отвори реално пазара за нас .Това е само на думи , на практика има хиляди начини да Не вземат вашето дете пред местен .
Или изобщо няма да го вземат на работа или просто ще работи за в пъти по малко пари от техните хора , с които ще бъде невъзможно да си покрива месечните разходи и ще бъдат принудени да Не започнат въпросната работа.Това са най обикновенните и стандартни начини , има и много по тежки , гадни и т.н.
Или си мислите , че бг децата са гениални , всички останали са профани  ,тъпи и мързеливи .
Мдаа ,та такивими ти работи.

# 69
  • Мнения: 282
Виждам много нови хора в темата. Успех на всички кандидатстуденти , да ги приемат в най-желаният от тях  университет и специалност   bouquet

Изпитите почти наближават и моят син се оплаква ,че е много натоварен с проекти и домашни, едвам успявал да напише всичко, което му искат. Освен това изпитите му са почти всеки ден и дори в единия от дните ще има 2 изпита . Каза хич и да не го търся през сесията  Mr. Green
Вашите деца толкова ли са натоварени, интересува ме  в другите университети как е ?
Хайде и аз да се запиша като нова в темата, добре сте заварили  Hug. Досега попрочитах само  Embarassed.

И при моя син има голяма натовареност още от началото на учебните занятия, но това е нормално, някои специалности са особено тежки за следване, а за всички, независимо от тежестта, важи това, че контрастът между училище и университет е силен.

Същото става и в българските университети, е, поне в някои от тях  Rolling Eyes: не само учебното съдържание се увеличава, но начините на учене, начините на изпитване, начините на подготовка се променят.

Първата година навсякъде във вузовете, където се учи сериозно, си е време за адаптация и научаване да се учи и да се работи според съответните стандарти на заведението. Това го казвам не само по лични впечатления, а и по спомени от собственото ми учене. А когато се смени и образователната система, преходът и адаптацията също стават по-труднички. Ето, примерно, сега имат за задача писане на академично есе; британските ученици вероятно са обучавани на някакви основни принципи на структурирано, мотивирано и въобще, регулирано писане на есе, а нашите не са и изискванията са им тотално нови и мътни.
Децата обаче ще се справят.  bouquet

# 70
  • Мнения: 3 214
Sandalka, не се навивайте толкова с избора на университети.
Вече би трябвало да сте наясно с двата най-желани, дипломата й е достатъчно висока, няма страшно.

Здравейте,момичета!Моят син също се е насочил към Великобритания и днес коментирахме с него отношението към българи и румънци.Моля, тези,които вече учат там ,да споделят чувства ли се негативно отношение към българи в университетите.Започвам да се притеснявам от тези писания за  различното отношение  Sad  

Няма негативно отношение в университетите, в които учат децата ми - едната е в Англия, другата в Шотландия. Отношението се поражда от поведение, умения, комуникация, а не от журналистическите писания. Ще спре агитката и в медиите.

# 71
  • Мнения: 20
...синът ми е студент в Англия...досега не се е сблъсквал с негативно отношение,защото е българин...в университета му няма много българи...почти всичкките му приятели са англичани и гледат на него като равен...през лятото има възможност за стаж в известна автомобилна компания и изискванията към тях са свързани с успеха и представянето им през учебната година,а не с това от коя държава идват...

# 72
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря,за себе си направих извода.А относно изсипването на хора от други националности ,нямам нищо против,особено,ако са умни млади хора,които идват да учат тук.Мисля,че негативизма е насочен  към друга група хора-такива,които търсят само социални облаги в страната.И аз бих била против за такива в България.
Моят син реши,че иска да покрие и ниво немски език и сега освен подготовка за матури,ходи и на уроци по немски.Но като чета какво пишете за децата,които вече са студенти и натовареността им,ще му е от полза натоварената програма.Успех на изпитите на всички студенти!!! Peace

# 73
  • Мнения: 35
И ние се надяваме да нямаме проблеми с работата и да отпаднат разрешителните.

За сега ни спряха заемите за издръжка, дори и да сме живяли във Великобритания, после остава да ни спрат и заемите за такси и така тотално ще ти ограничат .....да стъпваме на Острова:

http://www.dnes.bg/eu/2013/11/20/london-zamrazi-studentskite-zae … -i-rumynci.206742


А после какво ще измислят?!?

# 74
  • Мнения: 5 462
Що се учудвате не разбирам ?
Цялата схема по отпускане на заемите на студенти и тяхното "връщане някога" е толкова измислена , че беше ясно , че някога ще спре.
Англичаните да не са прости ей тъй да раздават пари .
Няма безплатен обяд.
Който се е възползвал досега ок.от тук нататък да му мислят родителите .За жалост ...

Общи условия

Активация на акаунт