Въпрос на вечерта: кое е най-доброто мезе за ракия?

  • 12 696
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 629
Най-доброто мезе за ракия? Мммммм, как ми се допи, хич не сте честни.  Mr. Green
На мен най-ми е сладко през топлата част от годината да я пийвам с шопска или зелена салата, с таротр в чашка и евентуално някое и друго мезенце на скара може. През студената част по-ми върви с туршийка или някоя чеснова салатка и по-осезаемо количество от нещо дето е расло на кокал.  Grinning

# 91
  • Мнения: 30
Аз пък каква рецепта за греянка знам!


Споделете, моля. Praynig
П.п. Идва зима, трябва да си пазим здравето! Mr. Green

# 92
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 304
П.п. Идва зима, трябва да си пазим здравето! Mr. Green

  Grinning

500 гр ракия, 4 супени лъжици захар, 1-2 супени лъжици студена вода, много малко смлян черен пипер

В чайник карамелизирате захарта много внимателно, да е светло кафява, веднага сипвате ракията (предварително приготвена в някаква съдинка до вас) и чакате да кипне. Слагате студената вода (да пресече кипенето) и веднага след това черния пипер. Сваляте от огъня. Чучурката на  чайника задължително да е запушена през цялото време.
Ако изпуснете карамела ще горчи, а ако прекалите с пипера ще е много  лютиво.

# 93
  • Мнения: 30
П.п. Идва зима, трябва да си пазим здравето! Mr. Green

  Grinning

500 гр ракия, 4 супени лъжици захар, 1-2 супени лъжици студена вода, много малко смлян черен пипер

В чайник карамелизирате захарта много внимателно, да е светло кафява, веднага сипвате ракията (предварително приготвена в някаква съдинка до вас) и чакате да кипне. Слагате студената вода (да пресече кипенето) и веднага след това черния пипер. Сваляте от огъня. Чучурката на  чайника задължително да е запушена през цялото време.
Ако изпуснете карамела ще горчи, а ако прекалите с пипера ще е много  лютиво.

Това с "гасенето" не съм го пробвал.
П.П. Аз слагам кори от портокал, карамфил и мед. Направо сама се пие. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт