Изписване на магнезий без повод

  • 2 117
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте

На феталната морфология вчера ми изписаха да пия магенезий. Без особено да ме разпитват какво друго взимам. Нямам контракции, крампи и подобни оплаквания, при които гледам, че се пие. С детето също няма проблеми.

20 гс съм и вече взимам хипп мама и биозин мама (заради нисък хемоглобин, който тепърва ще овладявам с хематолог).

Исках да попитам има ли практика да си ги изписват просто така, профилактично. ПОне на мен такъв ми изглежда повода. Simple Smile

Също за следващата ФМ след месец, докторката каза да изпия 2 но шпа преди прегледа, за да се отпуснела матката.

# 1
  • Мнения: 1 334
На мен ми е изписван магнезий, без да съм имала контракции.Беше превантивна мярка.Но шпа не ми е давано обаче да пия.

# 2
  • Мнения: X
Някои лекари имат практика, да.
Впрочем, третата ФМ се прави между 28-32 г.с., защо ще ти я правят след месец?

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 11:32 от Анонимен

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 564
Предният път се тъпчех до припадък , при положение, че имах само един неприятен дискомфорт и силна болка в неизяснена част на корема ми към 16 седмица. Не мисля, че съм имала нужда. Сега докторът ми категорично забрани да пия магнезии. Цитирам го- "Фармацевтичните компании не искат да признаят, но май от него полза няма, преждевременните раждания по света не намаляват, а напротив- увеличават се. Има съмнения, че не е от полза и за бебето". Та не съм пила, вече съм в 38-ма и нямам контракции. Добре че съм секцио, иначе сигурно до Коледа щях да го нося това бебе... Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 8 036
За пръв път чувам лекар, който провежда изследването, да изписва лекарства. Това не го ли прави следящия АГ?
Аз пиех магнезий, но по показанияи също в комбинация с но-шпа.

# 5
  • Мнения: 9
@Алексче Сега ми беше първата ФМ. И тъй като имам пакет от службата с разни прегледи и т.н. се включих сега в него и следващия е след 4 седмици. Иначе съм против постоянното преглеждане, консултиране и изследване и се опитвам да правя жизнения минимум, нужен за моето спокойствие.

@милинка Да и аз не съм чувала досега, особено без да питаш човека какво друго взима. Така или иначе ще попитам проследяващия като цяло за този букет от препоръки нужен ли е.

@desive78 Simple Smile Аз всяка болка, опъване и т.н. каквато съм имала е минала за секунди. Въобще не може да се говори за контракция или преждевременно раждане..въпреки че ми е първо дете все мисля, че тия неща ще ги усетя.

# 6
  • София
  • Мнения: 265
Възможно ли е да е видял контракция, която ти да не усещаш (защото има и такива)? Особено предвид репликата за отпускането на матката за следващия преглед...

Дописвам: Защото аз имам доста чести и остри контракции и при предишната, и при сегашната бременност; независимо от това, случва се при всички прегледи, когато съм убедена, че съм си супер, да виждат, че имам и в момента (все по задната стена, която явно не усещам така добре).

Последна редакция: нд, 17 ное 2013, 17:19 от Тристана

# 7
  • Мнения: X
Въобще не може да се говори за контракция или преждевременно раждане..въпреки че ми е първо дете все мисля, че тия неща ще ги усетя.
В грешка си, има безболезнени контракции, които се засичат само с ехограф или при преглед на корема от опитен лекар, но не и от бременната.
А за преждевременното раждане дори няма да коментирам. Започнеш ли да го усещаш, значи нещата вече са необратими.

# 8
  • Мнения: 1 334
Разбира се, че има конракции, които ти не усещаш, но лекаря го вижда на ехографа.Това че за теб нещо е без причина, то за наблюдаващия те лекар може да си е важна причина.Но в крайна сметка организмът си е твой и ти решаваш как да постъпиш.На твоя отговорност обаче.

# 9
  • Мнения: X
Айде, дойдоха форумните гинеколожки.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
На мен доктора който ми води ЖК ми видя контракции по време на прегледа и предписа магнезий.По принцип нямах намерение да го взимам тъй като апаратурата му е доста стара.За мой късмет обаче в същият ден имах записан час и за доктора който си ме следи.И той ги засече макар че аз не усещах абсолютно нищо.Е,повярвах вече и си ги го пия Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 761
Магнезий ми е изписван,защото прокървих в 6-ти месец и го пих до края на 8-мия.При мен си имаше причина.

# 12
  • София
  • Мнения: 64
До колкото знам Магнезият действа с натрупване и е превантивна мярка. Дори и в момента да няма контракции не се знае след седмица какво ще случи.

# 13
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Може да имаш леки контракции, които не усещаш, а лекаря да ги е видял при прегледа. При мен се получи това и ми изписаха магнезий  Peace

# 14
  • UK
  • Мнения: 4 311
С първата бременност постоянно имах безболезнени контракции, втория триместър прекарах с кървене, отлепване и хематоми без да ме заболи и да усетя нещо нито веднъж. В по-късни седмици, когато матката попорасна, вече усещах стягането и втвърдяването й, пак без болки. Дълго време се чудих какви са тия контракции, за които все ми говорят лекарите и как може аз да не усещам нищо, те все ме питаха за болки и аз бях сигурна, че трябва да ме боли от тях. На прегледа ми казваха "Ето, сега имаш контракция", аз казвах "Добре, щом казвате". Пих много магнезий и но-шпа и пак си ги имах, но не в такава степен и овладяхме кървенето. За първи път ме заболя, когато започнаха родилните контракции.  
Но съм чувала и знам, че изписват превантивно ей така, сега ме питаха наскоро дали не искам да пия за всеки случай предвид проблемите първия път, отказах, започнах наскоро в съвсем малка доза, защото вече имам чести крампи. Една майка ме попита как така съм отказала, то задължително се пиело последния триместър. 

Общи условия

Активация на акаунт