Бебе на годинка и алтернатива на вечерно кърмене

  • 989
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
Момичета, имам следния проблем, предполагам, че и вие сте сте сблъсквали с нещо подобно и търсе съвет.
Моята беба е вече почти на годинка, кърмя на поискване денем и нощем, освен това си хапва  "храна"  Simple Smile четири пъти на ден, кога повече, кога по-малко. Преди лягане я кърмя и заспива или на гърда, или с гушкане след като се насуче.
Иска ми се да почна да излизам вечер от време на време, вече подивях съвсем, с приятелите ми се забравихме... тя си заспива с татко си, проблема е вечерното хранене. Не иска замразена кърма от шише или чаша, прясна не мога да източа, почти нищо не става с помпата. Даже с кисело мляко я пробвах - пак не иска. За адапте и дума не може да става, плюе и реве. Има ли някакво решение за проблема?  Една година си седях плътно вкъщи, искам поне веднъж в месеца да мога да си покажа носа, да мога да отида на рожден ден, на концерт...

# 1
  • Мнения: 506
Или отбиваш или приспиваш детето и тогава - аз така правех...

# 2
  • Мнения: 2 052
Нощем буди ли се? Ако не се буди е лесна работа - заспива и тогава излизаш. Друг вариант няма. Дъщеря ми се будеше задължително и нощем. Започна да спи месец след като се отби (на 1г. и 1м.).

# 3
  • Мнения: 506
Нощем буди ли се? Ако не се буди е лесна работа - заспива и тогава излизаш. Друг вариант няма. Дъщеря ми се будеше задължително и нощем. Започна да спи месец след като се отби (на 1г. и 1м.).
Моят син се буди, но не и да суче от както беше на 4-ри месеца....

# 4
  • Мнения: 616
Чак пък да отбива. Във времето в което я няма може спокойно някой друг да дава на бебето АМ. На мен ми се нала по цял ден да ме няма и беба е с баба си, пият АМ, а по цяла нощ се кърмим. Не сме се отбили.

# 5
  • Мнения: 5
На 1 год. детето би трябвало да е захранено с почти всички храни, така че имаш голяма алтернатива за вечеря Simple Smile вярно, че най-добре е вечерното хранене да е лека храна и е супер кърменето, но както казваш от време на време и ти си човек и имаш право да излезеш и нищо кой знае какво няма да стане, ако когато излизаш детето вечеря храна различна от мляко. След като не харесва кисело мляко или адаптирано, то таткото може да нахрани детето с каша или супичка или друга лека храна, която детето обича, пък следващите дни, когато си у дома ще си хапва мамино млекце Wink

# 6
  • Мнения: 506
Чак пък да отбива. Във времето в което я няма може спокойно някой друг да дава на бебето АМ. На мен ми се нала по цял ден да ме няма и беба е с баба си, пият АМ, а по цяла нощ се кърмим. Не сме се отбили.
Повечето кърмени деца не близват АМ! Това с даване на твърда храна е вариант, мове и с кисело мляко да се замести  Peace

# 7
  • Мнения: 201
Благодаря за съветите Simple Smile
АМ категорично отказва под всякаква форма, с лъжица, в шише, в ядене; има ли АМ вътре - плюе.  Ще пробвам значи с по-обилна вечеря да видим как ще се получи, тя принципно си хапва нещичко към 7 часа, а я слагам да спи към 8 и половина, така че реално тя не е толкова гладна, колкото си има навика за млякото преди лягане. Ще направим една суха тренировка баща и да я приспи след вечеря без шише, пък аз ще се крия в другата стая да ги спасявам, ако станат много драматични нещата.

# 8
  • Мнения: 506
Защо да лишаваш детето от мляко? Пробвай с кисело, ако си въвела. Моя го отбих преди няма месец, но около 100-120мл домашно кисело мляко си изпива преди лягане, час след вечерята.

# 9
  • Мнения: 2 757
Според мен, във вашия случай кърменето преди сън не е точно хранене, а по-скоро ритуал. Имам предвид, че за детето това е време за гушкане и затова търси винаги мама и отказва "заместители". Изходът е да излизаш след като бебка е заспала.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт