Работа, CV-та, HR-и, съвети - 35-та тема

  • 53 491
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 574
Предвид последните 2 страници и разговора за колко часа, графици, договори и т.н......
Струва ми се, че има хора, които само си търсят оправдание да не работят, я заплатата ниска, я осигуровките, я работните смени дълги.... Ако си без работа, нямаш пари, сметките чукат на вратата, имаш деца, бърка ли те дали ще ти пише в договора 7 часа, а ти ще работиш 12, щом така или иначе работиш 10 нощи в месеца, дните ти са свободни, имаш работа, получаваш заплата, храниш си децата. Не визирам ancholina, тя е преценила, че в момента няма по-добро предложение и за нея това е ок. Визирам всички останали, които търсят под вола теле.
Вярно, и на мен не ми е приятно, когато нещо не е по кодекс, обаче преценявам на везната плюсове- минуси и така решавам струва ли си дадена работа или не.

В тази тема има хора, които в момента работят, но си търсят по-добра работа, точно от към условия на работа, а други са напуснали подобни некоректни места. За мен не е "под вола теле", да търсиш работа по КТ. И който си има зор, и няма на кого да разчита, бъди сигурна, че работи не само по 12 часа, но и без ТД. Не те разбирам защо постоянно влизаш в темата с провокативни изказания? При това в темата се постояват казуси, пита се, дискутира се, а кой какво решение взема си знае само той. Всеки е в правото си да пита каквото прецени, че го вълнува или не е наясно. Това не означава, че си търси причина да не работи.

За да те дразня  Flutter  Mr. Green Mr. Green Mr. GreenПриличаш ми на класна ръководителка, която е завзела темата и е компетентна за всичко.
Коментират се разни казуси, обаче не знам защо, винаги завършват по един и същ начин- не си заслужава, не си струва, тази компания не става, има отрицателни мнения за нея, не са сериозни, не дават големи заплати..... Нещо положително за някой ще се напише ли? Или явно тук са се събрали такъв тип хора, недоволни от работата си и търсещи друга, от която да са недоволни. Хубава работа е само тази, която ти е хоби и не я приемаш като работа. За всичко останало процесът е в тази зависимост- колкото повече отговорности, толкова по-голяма заплата, но и толкова повече проблеми, работно време и т.н.
Някак си се  усеща в темата един корпоративен привкус, който не смятам, че е огледало на действителността, изпада се в крайности- или голяма, лъскава международна компания- или фирмата на бай Пенчо. Средно положение няма ли?

# 721
  • София
  • Мнения: 39 145
Май в БГ няма средно положение.
Ето, фирмата в която работя ми се стори съвременна.
Обаче после пак се оказа, че е типичният семеен бизнес, пълен с интриги.
И половин осигуряване, и пране, и т.н.

# 722
  • Мнения: 341
Кандидатствам през джобс, но с външно сиви, pdf формат. Започвам да си мисля, че този формат също е част от проблема "никой не ми звъни" newsm78
Да се самоцитирам. Дали е проблем формата?

# 723
  • София
  • Мнения: 39 145
Кандидатствам през джобс, но с външно сиви, pdf формат. Започвам да си мисля, че този формат също е част от проблема "никой не ми звъни" newsm78
Да се самоцитирам. Дали е проблем формата?

Ами направи си няколко и пробвай.
Аз по едно време бях с 5 св-та - 1 от джобс нормално, 1 евро, 1 пдф по трудова книжка, 1 пдф английско, 1 док английско. Със СВто от джобс доста "ми връзваше".

# 724
  • Мнения: 2 592
Кандидатствам през джобс, но с външно сиви, pdf формат. Започвам да си мисля, че този формат също е част от проблема "никой не ми звъни" newsm78
Да се самоцитирам. Дали е проблем формата?

Не би трябвало да е проблем, щом сайтът дава тази възможност
Моето и то беше външно

# 725
  • Мнения: 341
Не би трябвало, но имам чувството, че pdf-рийдърите не са на почит, затова питам. На джобс не ми харесва бланката и че няма възможност да се преименува, затова спрях да го ползвам.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 102
Канена съм на интервю обаче в бг-работодател има две страници само отрицателни мнения за фирмата.  Thinking

Не винаги това, което пише в бг-работодател, отговаря точно на действителноста.
За една от бившите работи на мъжа ми също има 2 страници само отрицателни мнения, но това е фирмата, за която той още съжалява, че напусна и по стечение на обстоятелствата вече не може да се върне - страхотни шефове, колеги и условия на труд.

# 727
  • Мнения: 574
Сега най-елементарно обяснено, извинете ме за цъканията....Понякога когато са много молбите, е по-лесно да цъкнеш на името на човека, появяват ти се снимката и CV в jobs, не става, следващия и така. А когато ти е в pdf, word, и т.н. трябва да цъкаш върху тях да ги разглеждаш, което си отнема повече време и ако ги разглежда някой умен шеф като бай Пенчо и не знае къде да гледа, става манджа с грозде. Не вярвам сериозна фирма да не отваря такива файлове, обаче знае ли човек кой е зад монитора.
Аз лично си качвам отделно файловете, защото не ми харесват полетата в джобса, много постни ми се струват, трудно биха разбрали работодателите за професионалните ти умения, ще разберат само от кога до кога какво си работил, което не е обективно. Също и вече споменатата снимка е много малка, не могат да ме видят в цялата ми прелест  Mr. Green  Laughing.

# 728
  • Мнения: 2 592
Щом имаш съмнения, че Pdf-формата може да е неудобство за четящите CV-тата, може да използваш Word

# 729
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Щом имаш съмнения, че Pdf-формата може да е неудобство за четящите CV-тата, може да използваш Word
Ако имаш Adobe Rider X може автоматично да го конвертираш в Word;става за минути Peace

# 730
  • Мнения: 341
Ами уж не кандидатствам за ЕТ "Бай Пенчо"  newsm78
На джобса основното, което не ми харесва, е секцията с езиковите умения. Същите 3 нива си стоят с години и никак не може да се отрази какво ти е нивото. Така дадени, за мен значат горе-долу това: начинаещ - чувал съм за този език; средно напреднал - мога да си напиша името; отлично - имам бакалавърска диплома. Един вид, само отличното става, а аз няма как да напиша това ниво за език, по който нямам поне диплома от езикова гимназия, колкото и добре да го говоря.

# 731
  • Мнения: X
Днес ще пусна новата тема, но по довечера. Аз съм с 2 св-та на английски и български
както и в джобс но си изпращам това което е писано от мен - и без това са едни и същи само дето
в това в джобса съм посочила желана заплата ,а в моето не...

# 732
  • Мнения: 574
Не знам как е в София, но извън нея смятам, че не е много положително писането на желана заплата. Във всички случаи прави грешно впечатление. Ако сте написали много висока цифра, автоматично отпадате, ако е много ниска, а пък са решили да дадат повече, може и да предпочетат да ви дадат колкото искате. По-добре е тези неща да се уточняват на интервюто.

# 733
  • Мнения: 1 894
Канена съм на интервю обаче в бг-работодател има две страници само отрицателни мнения за фирмата.  Thinking

Не винаги това, което пише в бг-работодател, отговаря точно на действителността.
За една от бившите работи на мъжа ми също има 2 страници само отрицателни мнения, но това е фирмата, за която той още съжалява, че напусна и по стечение на обстоятелствата вече не може да се върне - страхотни шефове, колеги и условия на труд.

Четири пъти bgrabotodatel ми е доказвал, че не само е много верен, но и понякога изказванията са смекчени и всъщност е много по-зле. Всички тези фирми имаха подставени лица да пишат хвалебствените коментари. В известна степен коментарите им бяха верни, тъй като те вирееха под протекция и при алтернативни условия на труд. Bgrabototdatel обаче вече бива цензуриран в полза на този, който плати за това и в резултат на това доста е замрял.

# 734
  • Мнения: 3 372
Ами уж не кандидатствам за ЕТ "Бай Пенчо"  newsm78
На джобса основното, което не ми харесва, е секцията с езиковите умения. Същите 3 нива си стоят с години и никак не може да се отрази какво ти е нивото. Така дадени, за мен значат горе-долу това: начинаещ - чувал съм за този език; средно напреднал - мога да си напиша името; отлично - имам бакалавърска диплома. Един вид, само отличното става, а аз няма как да напиша това ниво за език, по който нямам поне диплома от езикова гимназия, колкото и добре да го говоря.
По повод езика, който владееш, но нямаш диплома се сетих нещо. Видях в нашето Бюро то труда обява, че всеки който има някакви умения и квалификации, които е придобил по време на работа или сам се е научил могат да му издадат документ, но повече подробности незнам. Може да провериш, сигурно изпит се полага, нямам представа

Общи условия

Активация на акаунт