Работа, CV-та, HR-и, съвети - 35-та тема

  • 53 488
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 48 237
Не е така, прави си график с реалните смени, които не трябва да надвишават нормата за периода.
Както и да е, мислех че е по темата, за да не се притесняват хората като почват работа, но има достатъчно счетоводни форуми, който иска ще си намери информация и ще си прецени дали договора му е законен или не

# 706
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Попадали ли  сте на такова изискване в обява

Фирма " Радев" ЕООД търси за своята дейност инженер - конструктор и Техник с опит в областта на строителството.
Ако сте компетентни и уверени в своите възможности и знания , с напредничаво мислене и не се страхувате да взимате решения в следствие на правилно мислене , елате при нас!
Документи деклариращи вашето образование и опит , може да изпратите чрез Jobs.bg

Как ви се струва обявата?
Ако трябва да си изпратя всички документи, удостоверяващи стажа ми са около 15 страници+ за образование и квалификации може би отиват към 20тина  newsm78

# 707
  • Мнения: 4 569
Аз не бих пратила.
Нито се знаем, нито се познаваме, ще пращам аз ...  Stop
На интервю бих ги занесла, но така да си дам даннните, не бих.

# 708
  • Мнения: X
Ми то това си е така, но има опция за сумирано изчисляване на работното време и други разпоредби...ето например от КТ:
Отчитане на работното време

Чл. 142. (1) Работното време се изчислява в работни дни - подневно.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г., изм. - ДВ, бр. 48 от 2006 г., в сила от 01.07.2006 г.) Работодателят може да установи сумирано изчисляване на работното време - седмично, месечно или за друг календарен период, който не може да бъде повече от 6 месеца.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Не се допуска сумирано изчисляване на работното време за работниците и служителите с ненормиран работен ден.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., доп. - ДВ, бр. 52 от 2004 г., в сила от 01.08.2004 г.) Максималната продължителност на работна смяна при сумирано изчисляване на работното време може да бъде до 12 часа, като продължителността на работната седмица не може да надвишава 56 часа, а за работниците и служителите с намалено работно време - до 1 час над намаленото им работно време.

Благодаря.Както и да е,не мога да променя нещата.Работата е хубава,реално се работи не повече от 4 часа,а и нищо по-подходящо нямам като предложение в момента.

# 709
  • Мнения: 574
Предвид последните 2 страници и разговора за колко часа, графици, договори и т.н......
Струва ми се, че има хора, които само си търсят оправдание да не работят, я заплатата ниска, я осигуровките, я работните смени дълги.... Ако си без работа, нямаш пари, сметките чукат на вратата, имаш деца, бърка ли те дали ще ти пише в договора 7 часа, а ти ще работиш 12, щом така или иначе работиш 10 нощи в месеца, дните ти са свободни, имаш работа, получаваш заплата, храниш си децата. Не визирам ancholina, тя е преценила, че в момента няма по-добро предложение и за нея това е ок. Визирам всички останали, които търсят под вола теле.
Вярно, и на мен не ми е приятно, когато нещо не е по кодекс, обаче преценявам на везната плюсове- минуси и така решавам струва ли си дадена работа или не.

# 710
  • Мнения: 341
Документи деклариращи вашето образование и опит , може да изпратите чрез Jobs.bg
Аз също не бих пратила. Какви са тези глупости - кандидатствайте с копие от диплома и трудова книжка.
Само на едно място бях пратила, и то първо кандидатствам, поискаха ми копие от трудовата книжка - сканирах и пратих. Ни вопъл, ни стон после.
Ред велвет каза преди няколко страници, че някои хора не знаят как се търси работа или нещо от този сорт беше, но така и не дообясни какво е имала предвид. Аз бих казала, че някои работодатели забравят, че има реципрочност на изискванията.

# 711
  • Мнения: 3 922
В строителните фирми специално има и нещо друго. При участия в търгове навсякъде се искат копия на документи на техническия състав, който ще участва в поръчката. Нищо не им пречи на въпросните да си направят един хубав каталог с такива документи, доказващи опит и стаж на специалиста и да го слагат навсякъде в документациите за търговете. Нито ще са първите, нито последните представящи невярна информация. Която след това дори и при спечелване на поръчката, никой не проверява.

# 712
  • Мнения: 79
Предвид последните 2 страници и разговора за колко часа, графици, договори и т.н......
Струва ми се, че има хора, които само си търсят оправдание да не работят, я заплатата ниска, я осигуровките, я работните смени дълги.... Ако си без работа, нямаш пари, сметките чукат на вратата, имаш деца, бърка ли те дали ще ти пише в договора 7 часа, а ти ще работиш 12, щом така или иначе работиш 10 нощи в месеца, дните ти са свободни, имаш работа, получаваш заплата, храниш си децата. Не визирам ancholina, тя е преценила, че в момента няма по-добро предложение и за нея това е ок. Визирам всички останали, които търсят под вола теле.
Вярно, и на мен не ми е приятно, когато нещо не е по кодекс, обаче преценявам на везната плюсове- минуси и така решавам струва ли си дадена работа или не.

В тази тема има хора, които в момента работят, но си търсят по-добра работа, точно от към условия на работа, а други са напуснали подобни некоректни места. За мен не е "под вола теле", да търсиш работа по КТ. И който си има зор, и няма на кого да разчита, бъди сигурна, че работи не само по 12 часа, но и без ТД. Не те разбирам защо постоянно влизаш в темата с провокативни изказания? При това в темата се постояват казуси, пита се, дискутира се, а кой какво решение взема си знае само той. Всеки е в правото си да пита каквото прецени, че го вълнува или не е наясно. Това не означава, че си търси причина да не работи.

Относно изпращането на дипломи и прочие лични документи- не, не приемам да се изпращат по e-mail  Naughty Напоследък забелязвам, че често се изискват в обявите, но не е правилно. По-добре пишете "При необходимост ще предоставя".

При участия в търгове навсякъде се искат копия на документи на техническия състав, който ще участва в поръчката.

По всякакъв вид търгове по ЗОП, не само в строителните фирми, има случаи в които се изискват копия от дипломи, сертификати, че даже и ведомости за наличния състав и специалисти, които ще участват, но това са хора, които вече са назначени във фирмата. Това не е причина да ви искат дипломата още на етап кандидатстване за работното място.

Последна редакция: ср, 22 яну 2014, 19:00 от Red_Hot

# 713
  • Мнения: 341
Не разбрах какво значи, че при нощна работа дните са свободни. Работила съм нощно. не, предният ден след 15ч и следващият ден до 12 ч не са ми свободни. Това е най-малко.

# 714
  • Мнения: 4 569
Канена съм на интервю обаче в бг-работодател има две страници само отрицателни мнения за фирмата.  Thinking

# 715
  • Мнения: 4 393
Канена съм на интервю обаче в бг-работодател има две страници само отрицателни мнения за фирмата.  Thinking


Нищо не пречи да отидеш на интервюто, дори и да нямаш нагласа да започваш там. Каляваш се в интервютата, дет` се казва  Wink

# 716
  • Мнения: 62
Какво ви е мнението за Адеко като компания за подборна персонал?
Няма много добри отзиви в интернет за тях.

И сериозно ли се отнасят към кандидатстващите?

# 717
  • Мнения: 79
Какво ви е мнението за Адеко като компания за подборна персонал?
Няма много добри отзиви в интернет за тях.

И сериозно ли се отнасят към кандидатстващите?


Зависи. Те са силни по големите проекти, за които търсят хора, обикновено за кол центрове и HP. За отделни други позиции, лично аз съм скептична. При това е важно при кой консултант ще попаднеш.


Канена съм на интервю обаче в бг-работодател има две страници само отрицателни мнения за фирмата.  Thinking

Отиди, виж ги и ги питай точно за нещата, за които си чела кофти неща за тях. Така ще си изградиш лична оценка.

# 718
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 305
Благодаря ви
На мен също странно ми се видя да искат така документите. За участие в поръчки не бях се сетила. Няма да си ги пратя.

# 719
  • София
  • Мнения: 39 136
Относно работата на смени - аз лично съм яла дървото на договор за 4 и за 8 часа, с много по-дълги смени. Темата е за взаимопомощ, да си даваме съвети как трябва да бъде по КТ. Иначе ако си закъсал и се дадеш - ще те оправят, както се казва.

Почнаха да ми идват покани по мейла, да се похваля.

За Адеко писахме няколко страници назад.

Общи условия

Активация на акаунт