Ролята на парите във връзката.

  • 26 490
  • 592
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 413
Според мене е хубаво да бъдеш с човек от твоята класа, защото съм била на мястото, когато аз съм давала пари на мъж и той е зависел до някъде от мен, но в момента съм в позиция, с човек, който е по-заможен от мен и всячески ми се натяква(несъзнателно, разбира се) това и не е особено гот, да усещаш, че някой те превъзхожда..

Но пък от друга страна по-успелите хора могат да те стимулират да изискаш от самия себе си - повече !

# 46
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Интересуваха ме и още как. Баща на детето ми ще е това, мъж с когото ще споделям живота си, как няма да ме интересува нещо толкова основно.


Мен ме интересуваше до колко е креативен, преспективен и немързелив Wink

Парите при такива хора не закъсняват  Grinning

Ако е богат , горните наща за мен пак са от значение  Peace може да наследиш богатство , но също така  успешно може да го пропилееш , вместо да го задържиш/умножиш , ако нямаш някои от горните изброени  Wink

# 47
  • Мнения: 3 371
Пълното име на темата е : Ролята на парите във връзката



водеща и от първостепенно значение.

липсата на пари неминуемо води до бавен, понякога тягостен и  мъчително изнервящ финал на връзката. парите може никого да не са направили щастлив, но липсата им води до гарантирано нещастие.


пс. знам, знам, тук всичко живо е за любовта, тя е вечна и не се влияе от такива прозаичности като парите  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 4
Според мене е хубаво да бъдеш с човек от твоята класа, защото съм била на мястото, когато аз съм давала пари на мъж и той е зависел до някъде от мен, но в момента съм в позиция, с човек, който е по-заможен от мен и всячески ми се натяква(несъзнателно, разбира се) това и не е особено гот, да усещаш, че някой те превъзхожда..

Но пък от друга страна по-успелите хора могат да те стимулират да изискаш от самия себе си - повече !

  202uu

# 49
  • Мнения: 79
Минимум мъжът трябва да е една идея малко по-паричен от дамата- това е моето виждане и опит.
Разбира се по-добре да може когато се налага да поема всички разноски по издръжката на една връзка или един брак.

Последна редакция: ср, 20 ное 2013, 18:16 от Red_Hot

# 50
  • Мнения: 1
От основна важност са!!!
Знаете ли колко са ме връщали защото бе съм бил от тяхната класа и не смятам за нужно да давам 150 лв. за една вечеря, при положение, че се виждаме за 2ри,3ти път.
Но както е казал народа за всеки влак си има пътници. Едните сами си заработват личния комфорт като ходят на работа, другите като си отварят краката пред, който трябва.

# 51
  • Мнения: 5 892
Аз съм меркантилна. Не бих могла да се влюбя в беден мъж. А мъжете с нисък социален статус често избиват комплекси и мислят доста първично... И ако правиш някакви компромиси в началото, когато еуфорията отмине и останат сметките и битовизмите-  Crossing Arms  ooooh!
 Последната ми любов, с която бях 4г е много преуспял мъж и ме научи на много за живота, разбирателството,  отношенията между мъжа и жената.
 А  да създам семейство с беден мъж- абсурд. Още помня преди да се оправим в колко лишения живеехме, как исках каквото имаха другите деца, но ние все нямахме пари. Любовта си е любов, бракът е сделка   Peace

# 52
  • Мнения: 413
Аз съм меркантилна. Не бих могла да се влюбя в беден мъж. А мъжете с нисък социален статус често избиват комплекси и мислят доста първично... И ако правиш някакви компромиси в началото, когато еуфорията отмине и останат сметките и битовизмите-  Crossing Arms  ooooh!
 Последната ми любов, с която бях 4г е много преуспял мъж и ме научи на много за живота, разбирателството,  отношенията между мъжа и жената.
 А  да създам семейство с беден мъж- абсурд. Още помня преди да се оправим в колко лишения живеехме, как исках каквото имаха другите деца, но ние все нямахме пари. Любовта си е любов, бракът е сделка   Peace


Като се замислих, написаното ми хареса Simple Smile

# 53
  • Мнения: 216
Любовта си е любов, бракът е сделка   Peace

Защо се разделихте тогава, той обедня ли или намери по-меркантилна?

# 54
  • Мнения: 5 892
Нито едно от двете.  Peace

# 55
  • Мнения: 12 473
Аз съм меркантилна. Не бих могла да се влюбя в беден мъж. А мъжете с нисък социален статус често избиват комплекси и мислят доста първично... И ако правиш някакви компромиси в началото, когато еуфорията отмине и останат сметките и битовизмите-  Crossing Arms  ooooh!
 Последната ми любов, с която бях 4г е много преуспял мъж и ме научи на много за живота, разбирателството,  отношенията между мъжа и жената.
 А  да създам семейство с беден мъж- абсурд. Още помня преди да се оправим в колко лишения живеехме, как исках каквото имаха другите деца, но ние все нямахме пари. Любовта си е любов, бракът е сделка   Peace

И аз така.
И не мога да се преправям.
Но и аз не съм на 20 г та да го чакам да се доказва тепърва и да залагам на инициативност и тн.
На моите години - просто няма как да контактувам с друг тип мъже..
И не е до меркантилност..а до стандарт и разбиране за комфорт, на който съм свикнала.
+ това, че оцелявам и се справям засега сама - ми той ако не може да ми помага, за какво ми е?
За да го храня и отглеждам и него ли?
Стигат ми дете, куче и бизнес, с които жонглирам.

# 56
  • Мнения: X
Аз съм меркантилна. Не бих могла да се влюбя в беден мъж. А мъжете с нисък социален статус често избиват комплекси и мислят доста първично... И ако правиш някакви компромиси в началото, когато еуфорията отмине и останат сметките и битовизмите-  Crossing Arms  ooooh!
 Последната ми любов, с която бях 4г е много преуспял мъж и ме научи на много за живота, разбирателството,  отношенията между мъжа и жената.
 А  да създам семейство с беден мъж- абсурд. Още помня преди да се оправим в колко лишения живеехме, как исках каквото имаха другите деца, но ние все нямахме пари. Любовта си е любов, бракът е сделка   Peace

Много точно си го казала! Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 8 696
Вероятно ако съм още тийнейджърка няма да ме интересува...но аз не съм. Ако е за едната забивка и го виждам чат пат в някое заведение-също не ме бърка.
Но за връзка, за мен, има голямо значение. Нямам желание да ме издържат, докато връзката не е сериозна.А когато стане сериозна, държа да поемаме еднакъв ангажимент относно финансите. Да знам, че ако му родя дете на този човек, той ще ни храни, докато съм способна отново да работя.
Имам много близка приятелка, която е самотна майка.Заради нея четох малко във форума за самотни родители, та мернах някаква тема "Най-гадното от БНД". Та тогава бях прочела един-два разказа за някакви лекета в какво положение са оставяли жените си в родилното, при изписването на детето и после при гледането.Та с такъв, ако ще най-страхотния секс да прави и да ме гледа като теле...няма въобще да стигна до раждане.
Много ми е сконфузно ако мъжът, а когото излизам е закъсал и няма пари.Хем да не го питаш, хем не може да не отворите темата.Чудиш се как да отидете в някое заведение, пък да му подаваш пари под масата.Тези притесненния не са за мен. Нямам против да си платя сама сметката, но държа да не го издържам аз.
С приятелят ми сме се разделяли веднъж. Като се загаджихме беше напуснал работа и разполягаше с около 40лв, имаше много тъпи ситуации в този месец и половина, в който ходихме първия път.Никакво търсене на работа, мрънкане и хем няма пари, хем захожда по заведения. Оставихме се взаимно.След два месеца, така се стекоха нещата, че се събрахме отново.Той вече имаше работа, от тогава не е спирал да работи, на светшинни години е от онова ниво. И до днес не иска дя признае, но тогава явно го засегнах с думите си и сега изпитва страх да мързелува и да се държи като някой прошляк. Знае, че мързела не го търпя. Дори сега прекалява с амбициите и работата, понякога се чувствам ощетена.

# 58
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Ще цитирам любимия си Ремарк:
 
„Обикновено мъжете с много пари са отвратителни.
- Но парите не, нали?
- Е, да, парите не са.
- Така и предполагах.
- Не мислиш ли и ти същото?
- О, да, наистина парите не даряват щастие, но те необикновено успокояват.
- Парите ни дават независимост, а това е много по-важно.”

# 59
  • Мнения: 216
Признавам, че никога не съм била бедна, не знам какво е мизерия и винаги е имало но кого да разчитам, от семейството ми дори като немила-недрага студентка. Затова ми е малко чужд този хъс, амбиция и стремеж към парите, който забелязвам у много млади хора.
Убедена съм, че една връзка не може да се крепи само на пари, секс, дете или общо хоби.
Важна е ролята на парите във връзката, но за мен по важна е щедростта.
С моя екс мен, бях убедена, че и 20 и 20000 да имаше в джоба, все по мен щеше да ги профука. Беше щедър във всяко едно отношение. Който обича не брои. Нито колко дава, нито колко може да вземе.

Общи условия

Активация на акаунт