Какъв крем против подсичане използвате?

  • 46 859
  • 132
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 237
аз ползвам козметика на бочко и съм доволна от шампоана и млякото за тяло,но кремчето хич не ми хареса един път се подсече и то точно когато ползвахме бочко,при нас крем здраве бебе е по-добрия вариант от както го ползвам няма никакъв проблем с подсичания

# 61
# 62
  • София / Перник
  • Мнения: 585
От Weleda съм най-доволна!  Peace

# 63
  • Мнения: 1 640
Измиване с вода - течаща, на чешмата, подсушаване с мека памучна пелена и правен в аптека крем по стара педиатърска рецепта, съдържащ Аква Калций. Това преди години,сега детето ми е ученичка.

# 64
  • Мнения: 141
Използвам козметиката на A-Derma за моето бебче и съм много-доволна!

# 65
  • Мнения: 2 850
Аз също смятам да заложа на бг козметика и да си ползваме Бочко.  Peace Едно лошо мнение не съм чула за тази марка  Blush

 Peace особено бочко смрадлика  Peace
Е, сега ще чуеш - отвратителен крем, точно с него се подсякохме и то 2 пъти, докато разбера, че кремът не действа. Судокрем при нас действа много превантивно обаче. Подсечено дупе лекувах с Джинджира Алба, действа, но много бавно. А-дерма, Мустела за мен са безполезни #Crazy

# 66
  • Мнения: 168
В началото ползвах Мустела, само че той има по-скоро превантивно действие. Когато се подсече наистина не помогна никак. Както и другите подобни Судокрем, Себамед и Бочко също. Всички те за мен са за превенция, а не за сериозно подсичане. Иначе ги ползвам. Даже в момента Себа мед.

# 67
  • Мнения: 744
Ползвам А-Derma Primalba и съм много доволна, при редовно ползване много рядко на два-три месеца излиза нещо дребно, тогава действам с Bepanten. Моето бебе от Mustela се изрина цялото.

# 68
  • Мнения: 296
Аз също смятам да заложа на бг козметика и да си ползваме Бочко.  Peace Едно лошо мнение не съм чула за тази марка  Blush

 Peace особено бочко смрадлика  Peace
Е, сега ще чуеш - отвратителен крем, точно с него се подсякохме и то 2 пъти, докато разбера, че кремът не действа. Судокрем при нас действа много превантивно обаче. Подсечено дупе лекувах с Джинджира Алба, действа, но много бавно. А-дерма, Мустела за мен са безполезни #Crazy


Да, всичко си е до кожа.
При нас судокрем и а-дерма - никакъв ефект, а бочко смрадлика - с две намазвания и всичко беше ок. Добре, че рядко се е подсичала.
Аз не мажех при всяка смяна на пелените, а само ако се появи проблем.
Също така не миех винаги с вода, защото педиатър ми обясни, че по този начин кожата може много да се изнежи и си действах с мокрите кърпички. Миех дупето най-много два пъти на ден. Винаги при смяна на памперса оставях  по няколко минути голо дупе да "подиша" кожата.
Започнах обаче от рано да правя опити за махане на памперса.

# 69
  • Berlin
  • Мнения: 11 314
Веледа, но винаги и само ако е по-зачервено дупето. Ползвах мокри кърпички за измиване на дупето при смяна на памперса, но никога не е имал проблем. 2-3 пъти се е подсичал сериозно, но след 1-2 дни с Веледа минаваше. Превантивно не съм мазала с нищо.

# 70
  • Мнения: 23
здравеѝте да се включа и аз Simple Smile моята дъщеря също много се подсичаше, кожата и ставаше много червена на бели мехури от подсичането, а на допир много груба и сбръчкана като след продължителна баня, пробвахме почти всички кремове, сменихме повечето марки памперси(дори има едни специално направени за деца с проблемна кожа Хелен Харпър мисля че се казваха) бяхме на дерматолог и тоѝ каза че е от мокрите кърпички и тях спряхме но нямаше ефект.До решението стигнах сама и случаѝно- имам мостри на няколко вида кремчета за подсичане и започнах всеки ден с различно кремче да я мажа и подсичането изчезна.Незнам дали на теб ще ти помогне , но аз си мисля че кожата привиква към определеният крем и след известно време спира да деѝства(както става с лекарствата).опитаѝ дано има ефект и при вас:)

# 71
  • Мнения: 817
Благодаря много на създателите на крем Здраве Бебе - с него не се подсичаме, а и цената е добра.   bouquet 
След баня използваме на Себа Мед, защото ухае много приятно, но е скъпичък. А, Судокрем го ползваме главно при протъркване с памперса около крачетата или след разстройство, когато е доста зачервено и болезнено дупето.

# 72
  • Мнения: 6
В първите три месеца след раждането на детето го мажех със Судокрем , след това единствено и само вече повече от година с Галафарм - това е уникален крем и да кажа доволна е меко казано. Препоръчвам го!

# 73
  • у дома
  • Мнения: 258
Павловича мас! Препоръчвам! Peace

# 74
  • Мнения: 19
Аз преди да родя си бях купила за готовност от една аптека във Варна правен такъв,много препоръчан.Мажех с него превантивно,след което минах на  Судокрем,защото ни беше подарен.Никога не са се подсичали децата ми.Козметика за къпане и крем за мазане с малката ползвах на Биодерма-сега това  препоръчват младите педиатри,с баткото не помня с какво съм го къпала преди 12 г,но мисля,че беше Hipp,но за мазането ползвах преварен на водна баня зехтин.Мисля си ,че тайната е в добре подсушената кожа.Сега може някой да се почудят,но винаги след къпане съм си подсушавала децата със сешоар.Ползвам само пелени  на Памперс.Когато зълва ми присъстваше на едно къпане на  баткото/преди 12 г/ изумя,когато видя ,че го подсушавам със сешоара.Каза,че нейната свекърва го изкарвала от водата и веднага започвала да го маже със свинската мас,и тогава подсушавали с хавлийка,каквото е останало.Е тогава на свой ред аз онемях.....защото и двете й деца бяха подсечени до рани и кръв.Помня ,че племенницата дори като момиченце с по-къс ректум от момченцата беше направила възпаление на бъбреците от тези проблеми.Предполагам,че много зависи от типа кожа на детето,но това е моя опит и  рецепта.Сега се сещам,че моята стринка знаеше от опит,тъй като е доста пълна ,че единствено й е помагало пудренето с обикновено нишесте,та същото прилагаше и на внучката си със същия успех  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт