Какво се учи да станеш криминален психолог

  • 18 317
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
За, да станеш криминален психолог какво трябва да уча ? Психология висше образование 5 години после какво ? Криминалистика ? Юридическа психология ?
Кажете ми точно какво трябва да уча за да стана криминален психолог и ако може в кой университет мога да уча ?

# 1
  • Мнения: 4 569
От кой филм се запали?

# 2
  • Мнения: 2 811
ох тези кандидатстуденти...

# 3
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Академията на МВР - КРИМИНАЛИСТИКА или КРИМИНОЛОГИЯ.Но това е вече магистратура ,ако не се лъжа.Провери на сайта им.

# 4
  • Мнения: 6 365
За, да станеш криминален психолог какво трябва да уча ? Психология висше образование 5 години после какво ? Криминалистика ? Юридическа психология ?
Кажете ми точно какво трябва да уча за да стана криминален психолог и ако може в кой университет мога да уча ?

Никой няма да ти позволи нищо психологическо без бакалавърска степен в тази област.
Записваш психология, и ако след 5 години още искаш да се правиш на Кларис Старлинг,
тогава се обади.

# 5
  • Мнения: 4
Не искам да се правя на никой просто ми харесва самата работа.. Да не би всички полицай да са станали щото са гледали филми ??
А Юридическа психология не се ли учи така не разбрах ?
За криминален психолог не за криминалист..

# 6
  • Мнения: 1 071
Записваш обща психология и накрая специализираш в областта, която искаш.
Имай предвид, че обучението по психология в БГ не е много на ниво или поне не беше до преди няколко години. Но едва ли се е променило. Чужбина опция ли ти е?

# 7
  • Мнения: 4
Ми не не знам език .... И знам, че психологията не е развита в България, но това пък ми е любимата професия, ако трябва ще ходя извън България за години и ще се върна тук да работя ..
Но едва ли ще успея да работя Извън България


И някой да ми каже като следвам Юридическа психология какви професии мога да работя ?

# 8
  • Мнения: 4 841
Първо трябва за станеш бакалавър по психология.

След това - магистър. В момента се предлагат следните магистърски програми:
- Детско-юношеска и училищна психология (диагностика и консултиране) - за бакалаври по психология и за бакалаври с хуманитарна специалност
- Клинична и консултативна психология
- Социална и юридическа психология
- Организационно поведение и консултиране на организацията
- Трудова и организационна психология (редовно и задочно обучение)

И чак в докторските програми се явява търсената от теб:
- Обща психология
- Възрастова и педагогическа психология
- Социална психология
- Юридическа психология
- Медицинска психология
- Психология на дейността

Така че доста ще трябва да поучиш и попрактикуваш, преди да работиш каквото и да е.
Информацията е от СУ, актуална за текущата академична година.

# 9
  • Мнения: 2 811
Не искам да се правя на никой просто ми харесва самата работа.. Да не би всички полицай да са станали щото са гледали филми ??
А Юридическа психология не се ли учи така не разбрах ?
За криминален психолог не за криминалист..


Закача те каката, а ти...

# 10
  • Мнения: 6 214


Така че доста ще трябва да поучиш и попрактикуваш, преди да работиш каквото и да е.
Информацията е от СУ, актуална за текущата академична година.
Едва ли всички практикуващи са с тази докторантура.  Peace

# 11
  • Мнения: X
Мога да коментирам само за чужбина, защото учех това 2 години преди да сменя специалността .
 Общ профил психология или криминология и психология  ,а след това Магистратура в Криминална психология или Форенсик/съдебна психология.
 Работи се в криминална полиция , разследващ отдел или профилиране на криминално проявени лица.

# 12
  • Мнения: 2 811
Мога да коментирам само за чужбина, защото учех това 2 години преди да сменя специалността .
 Общ профил психология или криминология и психология  ,а след това Магистратура в Криминална психология или Форенсик/съдебна психология.
 Работи се в криминална полиция , разследващ отдел или профилиране на криминално проявени лица.

Чак и на мен ми се прииска да го следвам това.

# 13
  • Мнения: 5
Интересна и много трудна специалност. Не знам дали си заслужава да изгубиш толкова време да учиш в СУ, после в МВР Академията и накрая да работиш на бюро 20 години и да взимаш някакви мижави пари (не е гаранция, че ще стане така, може пък някой чичко, достатъчно налял се с пари, да те пусне да седнеш на неговото място). Аз лично бих отишла да уча такава специалност в чужбина. Там можеш да получиш повече знания и да придобиеш по-голям опит. Лично мое мнение, моля родолюбците да не ме нападат.

# 14
  • Мнения: 6 214
Интересна и много трудна специалност. Не знам дали си заслужава да изгубиш толкова време да учиш в СУ, после в МВР Академията и накрая да работиш на бюро 20 години и да взимаш някакви мижави пари (не е гаранция, че ще стане така, може пък някой чичко, достатъчно налял се с пари, да те пусне да седнеш на неговото място).
А и реално работата после по тази специалност няма да е поне 10% толкова екзотична, колкото по филмите. Все пак ще бъде държавна работа.  Peace Работя в държавната администрация и виждам разбитите илюзии на колеги с екзотични длъжности, когато разберат, че на практика са малко повече от шофьори.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт