Гинипрал

  • 75 702
  • 155
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 242
Милма всички които пишат в тази тема са с проблеми решими единствено и само с Гинипрал. Може би не случайно е спрян, но в някои случаи това е единственият възможен избор. В болницата съм виждала случаи на преждевременно раждане и повярвай ми това не е по-добрия вариант.

# 91
  • Мнения: 1 897
На мен лекаря ми го предписа миналата седмица.Не знаех какво е положението и обикалях цял ден аптеките докато разбера ,че е е спрян.Моя позната която работи в Токуда каза въобще да не съм помисляла и да го пия,защото е много опасен и се пие с бета блокер.На мен такъв не би беше написан .В последствие писах на доктора и той ми предписа Салбутамол, 2х1 което е и за астматици.Въпреки ,че нямам болки и контракции трябва да го пия заедно с поставянето на Фраксипарин до края на бременността.И всичко това заради леко повишени тромбоцитни агрегати.

В коя седмица си? Салбутамола от колко мг.е и изписаха ли ти бета блокер с него? Аз пък си имам и болки и контракции,но лекарят ми все още не иска да ми го изписва.Предният път не го послушах и започнах Гинипрала още в 20г.с.,но сега при липса на Гинипрал не знам какво да правя и мисля пак да си самоназнача Салбутамол.Той каза,че това ще пия когато се наложи.

Е,налага ми се според мен вече,но защо не ми го изписва Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 242
Съншайн, по колко Гинипрал си пила преди, колко време го пи и стигна ли до термин. Задавам тези въпроси, защото много се притеснявам дали не вреди на бебето. Аз пия 3 по 1 и пробвах да го намаля с половинка, в резултат на което влязох в болница с контркции  Sad

# 93
  • Мнения: 1 897
Пиех го по 4 по 1т.от 20г.с. до 28г.с.и после 4 по 1/2т. до 32г.с.
Не стигнах до термин,а родих в 34г.с.Лекарят ми беше казал да започна Гинипрала от 24г.с. и да го спра в 30,но и в двата случая не го послушах и не сбърках.

Не знам дали вреди на бебето или не,мисля,че не,но все пак не съм компетентно лице.Моето нямаше и няма никакви проблеми и дано да е така и занапред.

Аз не мога да се начудя на тези хора,които са решили да спрат това лекарство.Преди изкарах доколкото можех една спокойна бременност,а сега съм в постоянен стрес,който със сигурност вреди и на мен и на бебето повече отколкото Гинипрала би навредил.

Според мен си го пий спокойно,щом имаш.Аз ако имах нямаше да се замислям.Със сигурност страха и стреса вредят много повече от лекарството.Пък и не съм чула на някоя мама или на някое бебе Гинипрала да е нанесъл някакви сериозни щети.

# 94
  • Мнения: 242
Съншайн много ти благодаря за изчерпателния отговор  Hug. Гинипрал си намерих от Русия, който вчера дойде  Wink

# 95
  • гр.Русе
  • Мнения: 52
 Момичета като ви чета ме връщате пет години назад.Изживях същия ад.Бях 29 г.с. когато изчезна Гинипрала в България.Изпаднах в ужас.Оставаше ми доста време до термина, а бях с непрекъснати контракции, болки, серклаж и т.н.Моя позната аптекарка ми каза да търся в Румъния и наистина намерихме.От Русе съм, така че ако имате познати които пътуват или живеят там да проверят.Желая  ви успех.

# 96
  • Мнения: 3
Здравейте,
имам кутии с Гинипрал.
Всички са в срок на годност 2016/17г. и се съхраняват както трябва.
Ако някой иска мога да пратя по еконт.
Цена: 5лв./кутия
e-mail: kluna83@abv.bg

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 22:28 от kluna_

# 97
  • Мнения: 3
Здравейте,
имам кутии с Гинипрал.
Всички са в срок на годност 2016/17г. и се съхраняват както трябва.
Ако някой иска мога да пратя по еконт.
Цена: 5лв./кутия
e-mail: kluna83@abv.bg

Нямам вече Гинипрал - свърши Sad

# 98
  • Мнения: 23
А някой търсил ли го е в Турция? Мой познат ще пътува уикенда и искам да му поръчам, но не знам дали името на лекарството е същото там и каква е цената?

# 99
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 769
Бях молила една колежка да разпита за там, но каза, че го нямало. Ама и не и вярвам много да се е била ангажирала...

# 100
  • гр.Русе
  • Мнения: 52
 Бях писала по напред в темата за Румъния.Там някой провери ли?Аз от там си купувах когато ги бяха спрели преди няколко години в България.

# 101
  • Мнения: 23
Бях писала по напред в темата за Румъния.Там някой провери ли?Аз от там си купувах когато ги бяха спрели преди няколко години в България.

Доколкото разбрах и там ги няма вече. Спряна е продажбата в ЕС   Confused

# 102
  • Мнения: 43
Да се включа и аз, нова сум във форума. Бремена съм в 17 г.с. изписаха ми и на мен гинипрал или партусистен , казаха ми да го търся в гърция и турция е за гърция със сигурност го няма. Обадих се на приятели да го търсят в австрия и всички държави през които минават ма път за бг. Между временно пия салбутамол 6*1 и магнерод 3*2 и ако имам болки между приема на двете лекарства бускулизин. Една приятелка ми даде партусистен но само 1 кутия. За партусистена ми казаха , че го има в сърбия. И аз като вас съм много стресната защото имам и други проблеми и направо вече се побърквам.

# 103
  • Мнения: 25
Здравейте,
Гинипрала го няма никъде в Европа. Голямо търсене беше.
На мен ми го донесоха от Русия, така че ако имате познати, които пътуват до там или познати на познати ...
Успех на всички!!!

# 104
  • Мнения: 12
Подарявам Гинипрал, мога да го изпратя и с куриер.
Пишете ми на лични.

Общи условия

Активация на акаунт