На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 591
  • 762
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 359
На нашето шише пише " Избягвайте продължителното хранене! Честата или продължителна консумация на подсладени напитки, съдържащи плодова киселина и  карбохидрати ( въглехидрати според мен) причинява кариеси."  Предполагам за да го пише на самото шише има нещо вярно, до колко това се отнася  за АМ... ми то също си спада към групата "хранене"   newsm78

# 616
  • София
  • Мнения: 268
Зависи какво значи "продължително". За мен продължително е да се мотае детенце по цял ден с шише в уста...

И в тази връзка се сетих миналата година на морето имаше едни малоумни майки англичанки и рускини, чийто деца бяха и в басейна с биберон в уста. Айде има някои които стоят по цял ден с биберон в уста (аз това не го разбирам, но всеки си преценява) но в басейна с биберона ми се струва най-малкото безотговорно..... ами ако не дай си боже стане нещо, то това мило хлапе няма да може дъх да си поеме.....

# 617
  • Мнения: 25
Незная вече, обърках се. Дани не изкарва цяла нощ с шишето, но примерно 15-20 минути пие млякото и най-често заспива с него на спалнята. След което най-често, макар и спейки, си иска бибата. След това я местя в нейното си легло. Не е като да й дам шишето и тя да си пие млякото в леглото. Но откровено не разбирам каква е разликата между това да цока млякото 20 минути и да заспи, и да си изпие млякото и да заспи. Ако не са измити зъбките, не виждам разлика. Зъбите са друг проблем. Сутрин вече ги мием редовно, но вечер ако ги измия, това означава да я разсъня, след което няма да има сън и за мен.

Боже, толкова усилия положих да я науча да пие от шише и на залъгалка, за да се наспива, а сега същия ад на нов глас. Лошото е, че ММ не осъзнава още вредата от биберона, та не ми е никаква опора за отбинето от него.

Големи писания значи! Дано сте ме изчели Simple Smile.

# 618
  • София
  • Мнения: 268
И аз имам този проблем с миенето на зъбите. Още не му ги мия точно по тази причина, че пие млякото в креватчето и заспива. Кога да ги измия?

Чувам вече от няколко майки, че един от начините за отказване от залъгалката е като й се отреже върха. Така на бебето не му харесва и почва да не я иска. Друг е въпросът като не я иска дали няма да стане кисело и раздразнително....

# 619
  • Мнения: 168
Вече изгризка 2 биберони със зъби (дъвчеше си ги и нагризани  Joy) и сега сме купили 2 нови  Cry Ама какво да я правя, засега още не смятам да я махам. Първо ще я отбия и чак след това ще махам биберона, да не й причинявам стрес наведнъж.

# 620
  • Мнения: 1 007
Нико все още е само с 4 резци  Joy, но си хапва всичко. Много се забавихме с последната ваксина, около 3 месеца, и направо не ми се ходи при педито. Давате ли прясно мляко?

# 621
  • Мнения: 168
Давате ли прясно мляко?
Да, с него приготвям разни десерти - грис, кремчета. Иначе за пиене - не!

# 622
  • София
  • Мнения: 268
И ние още не сме сложили последната ваксина. Май на пролет като минат вирусите тогава. Иначе прясно мляо и аз не съм давала още...но със сигурност е ял нещо, в което се съдържа. За сега се кръстя и се радвам, че няма никакви алергии, а семейството на баща му са доста алергични един към мед, друг към мляко, трети сенна хрема, дано да го подминат моито злато тез алергии. От моя страна нямаме никакви слава богу.

# 623
  • Мнения: 25
Късметче, щом и нагризани ги иска, незнам как ще се отказвате по-натам. Simple Smile

И аз мисля с отрязан връх да процедирам, пък ще видим.

Ваксината я отложихме уж за края на месеца, но може и по-късно да я бием. С това топло време какви ли не вируси се навъдиха.

Прясно мляко чисто също не съм давала, иначе в кремчета и други-да.

Алергии в нашето семейство и на ММ няма, но не ми пречи да бъда предпазлива. В тази връзка-как започнахте въвеждането на меда? Към какво и по-колко, и колко често давате?

# 624
  • София
  • Мнения: 268
Аз медът го въведох с коледните сладки и с мариновани пържоли с мед и соев сос Simple Smile Хората се оплакват от злояди деца, а мойта лакомия по цял ден върви и вика "ам ам", даже съм дала инструкции на баба му да се поспре малко с целодневното ядене, за да не го слагаме на диети после. Не че е дебел, ама не може на всяко "ам" да се дава Simple Smile
 


# 625
  • Мнения: 1 359
simonap сигурно има разлика и за "продължително" при накрайник на шише и "продължително" при залъгалка.  Wink Преведох просто текста отстрани на шишето ни, предполагам той се отнася само за накрайника.  Peace

Вчера загубихме биберона на Дани ( нарочно нямаме резервен  Twisted Evil) и на обяд тя заспа трудно без него. Ама малката си го намери ... вечерта пак бяхме с него. Виждам как някой ден  ще си отмъстя за разсипаната попара като го скрия - в кофата за боклук. Ще мрънка и врънка, ама колко?!? То 6 месеца изкарах без сън, може ли да е по-зле ?! Twisted Evil  Все ще се стигне до този момент да се раздели с него, съмнявам се да ми го даде и да каже " Не го искам никога повече!".  hahaha Надявам се да не се стига до такава ситуация  hahaha

# 626
  • Мнения: 168
simonap с  Все ще се стигне до този момент да се раздели с него, съмнявам се да ми го даде и да каже " Не го искам никога повече!".  hahaha Надявам се да не се стига до такава ситуация  hahaha
Не че искам да те отчайвам, ама с каката до там стигнахме - до 3 години с биберон, накрая така беше - вади го за да каже нещо и после пак го слага  Laughing Е махнахме го, но като е голямо детето беше по-лесно. Обясних, че вече го няма и толкова, май го взе вълка или мечката не помня.
Ваксината и ние я отложихме за неопределено време.

# 627
  • София
  • Мнения: 268
Да, да разбира се. То и от човек до човек има разлика какво е "продължително" Simple Smile За мен "продължително" е да лигави шишето (с какъвто и да е накрайник) когато е очевидно че не му се пие повече, а почва да си играе. Аз в такива случаи прибирам шише, храна и каквото и да е там Simple Smile Уча го, че с храната не се играе. И както пише по дебелите книги: "Щом почне да играе с храната, значи вече се е нахранил и не му се яде. Инстинктът му е така развит, че докато е гладен ще яде. Щом започне да играе и да хвърля храната, значи не е гладен."

# 628
  • Мнения: 122
Теди сам се отказа от биберона покрай Коледа, което е странно за мен, защото само  с него заспиваше.. newsm78
В 20 часа го слагам в креватчето с шише мляко, изпива го и иска и чайче Simple Smile До половин час е заспал. И аз не го дундуркам - сам заспива. Но последните дни това става чааак към 22часа. Отдавам го на това, чер следобдния сън му стана минимум 4 часа....и най-вероятно ще го събудя днес, че не ме кефи да заспива в 22....
Ася,видях в темата за ам бейбилав, че си писала....Ами на мен никога не ми става на бучки...Виж ММ като го прави, винаги доразбивам след него, не мога да си обясня защо  newsm78 Трябва да го наблюдавам какво по- различно прави от мен...

# 629
  • София
  • Мнения: 268
Ася,видях в темата за ам бейбилав, че си писала....Ами на мен никога не ми става на бучки...Виж ММ като го прави, винаги доразбивам след него, не мога да си обясня защо  newsm78 Трябва да го наблюдавам какво по- различно прави от мен...

При нас пък е обратното Simple Smile Той като го прави е идеално, а на мен нещо напоследък взе да ми става на бучки Simple Smile Трябва да почерпя ноу-хау Simple Smile

Друго да ви питам. Ние от самото начало ползваме Пуфис. Сега покрай рождения ден на Адриан и намалението в ДМ се запасихме с мноооого памперси, но напоследък всяка сутрин Адриан е мокър. Пропускат и е с мокра пижама, чувал, че тази сутрин чак и чаршафът му беше подгизнал.... Какво е това чудо не знам... Нощем много рядко се буди - да не кажа почти никога и няма как да ходя да го преобувам. Много тъпа ситуация...

Общи условия

Активация на акаунт