На годинка стана вече ОКТОМВРИЙСКОТО човече.

  • 67 558
  • 762
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 268
Добре дошла Melodiq, като гледам са адаши по начин на обръщане към малкия. И аз на моичкия му викам Шушулчо, или Шушулкин Simple Smile

# 151
  • Мнения: 1 203
Добре дошла Melodiq   bouquet
Успех с опознаването и свикването, и питай, ако можем да помагаме  Peace

P.S. Ако съдя по блога в подписа ти имаме еднакъв вкус за книги Wink Или поне за Петър Делчев, на който съм заклет фен  Mr. Green

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 152
Stefi, съседката не ми отговаря, но е с новородено и явно не й е до мен Sad Дано друг се отзове  Praynig Съжалявам, че не помогнах Sad
Благодаря за поздравите за рожденика  newsm51
Иво е с 37,8- 38 от сутринта Sad Уж са зъби според ЛЛ... Дано се оправи по- скоро. Дадох и осцилокопцинум, дентокинд, вит С... пълна програма Simple Smile Днес е много кротък и само се гушка  Sad Нещо нетипично за него...
Та ще си празнуваме в къщи с една бисквитена торта  Crazy
Пожелавам ви хубав ден и усмихнати и здрави дечица  Hug

# 153
  • София
  • Мнения: 3 789
Melodiq, добре дошли и честито ви детенце!  Hug

Надявам се да се чувстваш уютно при нас. Много ще се радвам да разкажеш повече  Hug

Зари имаше близка среща с шарана в легена, сега постоянно ни тегли към банята Mr. Green

# 154
  • Мнения: 1 203
Зари имаше близка среща с шарана в легена, сега постоянно ни тегли към банята Mr. Green

Ох, днес съм на всяка манджа мерудия, ама не мога ...  Joy  Joy  Joy 

# 155
  • Мнения: 295
Melodiq, добре дошли!
А вие ме заинтригувахте с тази тема за ваксините и реших да я погледна. Голяма грешка  Crazy Особено съм възмУтена от коментарите на Дион за нашата отчетна тема. Мисля че тук никога не се е губил добрия тон, въпреки изказването на различни мнения. Също така от темата разбирам че има ЛЛ които вписват имунизации в картоните без да са направени такива! То няма лошо всяка майка да си гледа детето както тя прецени, но с масовото НЕ имунизиране се губи общия имунитет на обществото и тогава започват какви ли не епидемии на болести изкоренени в съвременните общества! За това дори имаме пресни примери. Сирия е страна със сходен на нашия имунизационен календар и липсата на масова имунизация на децата през последните 3 години доведе до масово разболяване от полиомиелит! Естествено има случаи при които дадена ваксина трябва да се отложи или да не се постави въобще, но това е съвсем друго нещо!
Извинявам се за този пост, но наистина съм възмутена, а ако го напиша във въпросната тема и аз ще бъда квалифицирана с епитет  Mr. Green
Деси, разсмя ме   Joy Преди години аз имах случка в банята с един пресен шаран, от тогава искам да ми чистят рибата в магазина  Mr. Green

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 16:50 от iva_83

# 156
  • Мнения: 263
Melodiq добре дошла. Нека плавно и леко се случва опознаването ви!

Не съм писала отдавна. Едвам намирах време да си взема душ камо ли да пиша тук. Аз честно да ви кажа стигнах до крайния си предел - без преувеличения. Просто един ден се прибрах от работа и след като ми беше пореден, в който се връщам неспособна да обеля една дума и в сълзи сега съм в болничен...за поне 2 или 3 месеца. После няма да се връщам поне не на тази работа. Аз се върнах на работа, когато малкият беше на 5 месеца, неспането продължи, нощните будения, кърменето, готвенето на малкия преди работа, изцеждането на кърма, бягането на обяд...бягането след работа...а в работа откровено враждебно и нечовешко отношение и липса на всякакъв толеранс към дори установени права на една млада майка. Та сега съм у дома...щастлива и аз за момент да не се разкъсвам. Някои от вас може да ме разберат, някои не. Истината е, че и аз нямам толерантност вече към вмешатели и недобронамерени високомерни жени (уж и те майки)...

Тежко ми е, но съм си с детето по цял ден и нищо и никой не ме интересува.

Дайте ми съвет. И до ден днешен Филип не яде парчета в манджичка. Всичко пюрирам иначе повръща. Много пъти пробвам. Да яде обаче бисквита, хляб...няма проблем. Проблемът е ако е в пюрето. Педиатърката каза, че покрай моите състояния май е развил неофобия - фобия от нови неща и само ако някаква храна го изненада и я поръща. Дори и да я обича по принцип.

Никога не бях си представяла, че като стана майка ще съм тоолкова в устата на хората. Всеки те съди - я в трамвая, я на работа...Аман вече от безгрешници и нравоучители.

Май е ненужно да добавя, че детето си гледам повече от прекрасно и място за негативни вмятания няма - излизаме, баба му го гледаше (тя е детска учителка), готвя му всеки ден (по 1, 2 пъти...), въздухът в стаята му е на идеалната влажност, казвам и показвам, че го обичам и винаги е номер едно.

Когато родих ми взеха бебо преди да изплаче за 40мин...Едва 13 месеца по-късно казах на педиатърката какви са страховете ми (слава Богу напълно неоснователни). Зная, че някои или даже всички от вас могат да си представят какво ми е минало през главата тогава че и в следващите месеци.

Та така...вече съм една тотално откачила, но отново усмихваща се стояща у дома майка. Трябва да призная, че винаги съм ви завиждала, че сте си с децата през тази една година.

Моля никой да не ме напада че само това ми трябва...

Истината е, че знам, че тук има симпатични мами и затова и открих сърцето.

# 157
  • Мнения: 800
Melodiq, добре дошла. Така както си се опознавате с новия член на семейството, неусетно ще опознаеш и нас. Тук със сигурност ще ти е приятно, както и на нас да бъдеш с нас...

Dolce, ей момиче, кой има право да те съди за избора ти, да ти нравоучителства и да те кара да плачеш?!?!? Само някой, който е минал по твоя път, взел е същите решения и се е спрвавил по-добре от теб. Но тъй като тук такива няма, ние ще те подкрепим и ще ти кажем да се наслаждаваш на времето с твоя сладур. И по-малко слушай педиатърката - просто децата минават през различни периоди, за което не е нужно да им се поставят диагнози, които при това внушават вина на майката.

Аз за да не попадам в теми с майки-фанатички, хич и не ги чета. Нямам претенции да съм образец в отглеждането на децата, нито в хигиената, нито в храненето, нито в лекуването, нито във възпитанието. Та каквото излезе... ще си поема негативите.  Mr. Green

# 158
  • София
  • Мнения: 3 789
dolce_vita, взела си абсолютно правилното и най-вярното решение!  Peace Пари лесно се изкарват, но ако можеш да си спестиш хабенето на нервите и да прекараш повече време с детето си - какво по-хубаво от това  Hug

# 159
  • Мнения: 100
Вчера се наканих да украся малко из нас празнично! И оттогава ми е едно лежерно...  За мое учудване детето не отразява толкова елхата, но за всеки случай съм сложила "барикади", че да не я отнесе с паяка.  Mr. Green За сметка на това, котката се опитва да ни яде елхата! С детето станаха такива приятелчета, постоянно се гонят из вкъщи, а когато Елина плаче, котката седи пред вратата ни и започва едно мяукане. Вярвам, че това ще се превърне в едно бъдещо приятелство.

Аз спрях сухарите. Предпочетох да давам за десерт мандарина или да добавям към манджата чиа семена. Преди го нямах този навик всеки ден да давам плод, но сметнах, че е важно предвид сезона, а и скоро спирам приема на Имунокинд. Ще се мъча да "подсилвам" детето с по-природни продукти.

Заинтригувахте ме с тази тема за ваксините. Никога не съм я чела и изобщо избягвам да чета всякакви наплашващи неща, че само това ми липсва. Понякога от скука разглеждам разните теми из форума, къде архивирани, къде не и съм потресена какви заядливи жени има тук. Ама напоследък ми е през... шапката.  Laughing  Не обичам параноични хора, то по тази логика не трябва да си извеждаме децата навън, защото за никой не е тайна, колко "чист" е въздуха.
Помня, когато ходих при педито да я питам дали ще ни вземе, първият и въпрос беше " Имате ли проблем с ваксините"? Аз и казах, че и имам доверие и нямам против задължителните такива. И тя отвърна " Е, тогава няма да имаме проблеми".  Grinning

Птиците, браво за приема в ясла! 
Мелодия,  добре дошла!  Hug
dolce_vita наистина няма нищо по-прекрасно от компанията на малкото човече. Тук съм се уверила, че място за съдене няма. В темите ни цари толерантност, което много ме радва!

Честито на именниците днес, нали е св. Сава! И весело изкарване на утрешният Никулден! И прощавайте за дългият пост. Whistling

# 160
  • София
  • Мнения: 595
Благодаря ви, момичета, за топлия прием   bouquet
При вас е толкова уютно и приятно  Simple Smile

P.S. Птиците, Петър Делчев, по моите представи, е гениален, разкошен и феноменален  Heart Eyes

# 161
  • Мнения: 40

Рядко пиша но гледам да ви чета редовно когато имам време.Нищо ново при нас, освен една глупост където направих покрай на хората мърморенето , че детето ми си смучи палеца.И решех да го вържа с лейкопласт и така в продължение на месец връзвам,развързва.Три ден го забравих вързан, без да го отвържа да диша.Резултата сега е че пръста не се суче,но се обели и  май ще ни падне нокътя.Нея боли като го пипам мажа с мас да се омекоти кожата, че е много груба.Приемам всякакви съвети.
Всичко се слага в устата, ако не може да се хване с ръка директно с езика се облизва.Вече свикнах,яде вестник, сапун, прах за пране, лепило, лакочестител и др Днес и извадих две пластмасови топчета от тези за гривни където се правят от устата, а колко е изяла ще видя утр

dolce_vita  силното прегръщам,решението ти е правилно по хубави моменти от тези няма.След като спрях да пюрирам  почнах да мачкам с вилицата и топя късчета  хляб .Успех .
 
Melodiq добре дошла.
 Лека вечер.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 789
сапун, прах за пране, лепило, лакочестител и др Днес и извадих две пластмасови топчета

А защо детето има достъп до тях?!

# 163
  • Мнения: 40
Някои от нещата стояха  в шкафове,друг те са от каката. Разчистила съм на всякъде и все намира нещо.Топчетата от днес ги е намерила в на кака си стаята.

# 164
  • София
  • Мнения: 3 789
Някои от нещата стояха  в шкафове,друг те са от каката. Разчистила съм на всякъде и все намира нещо.Топчетата от днес ги е намерила в на кака си стаята.

Мда, от нещата на каката ще е по-трудно да я опазиш  Thinking

Ние също много внимаваме с дребните предмети (всичко останало отдавна е качено на височина, до която не стига или е в заключен шкаф) и гледаме изобщо да няма такива на видно място. Но при две деца ще трябва голямо дебнене  Hug

Общи условия

Активация на акаунт