Пазаруване от Amazon.co.uk и Amazon.de /Black Friday/ - 24

  • 46 144
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 43
Аз снощи пуснах тия http://www.amazon.de/gp/product/B003P2UO60/ref=oh_details_o00_s0 … ie=UTF8&psc=1
Отдавна търсех прибори на марката,та цената ми хареса  Mr. Green Е нямаше да ми е зле да взема на 56Е,ама ги изпуснах  Whistling

# 91
  • Мнения: 134
Здравейте,
нямах време да прочета цялата тема, но като видях заглавието, реших да пиша и да предупредя за моя опит с Amazon.de. В началото на месеца от там си поръчах часовник Esprit. За около седмица ми го доставиха и като отворих кутията, какво да видя - часовникът златист, а само закопчалката сребриста. Преглътнах го и тъй като цената не е висока (доставката и връщането ще излязат на половина от цената на самия часовник), реших да отида в официалния сервиз -магазина на Julliani на ул.Раковски, кадето да ми сменят закопчалката със златиста.
Часовникарят обаче ми каза, че този часовник е менте, като дори ми показа с какво се различава от оригиналния, какъвто и аз имам и нося отпреди 3 г. Поради това закопчалката не може да се смени - нямало да пасне.
Така си останах е един ментак от Amazon.de. Чудех се дали да не напиша писмо на Esprit, но нещо нямам време и не ми се занимава.
Затова вече спирам да пазарувам от такива сайтове, които не са на самата марка, а само продават нейни продукти. В случая се подлъгах, тъй като часовникът е стар модел, който вече го няма у нас, но по-добре без желаната стока, отколкото да получиш ментак, за който си платил толкова, колкото струва и оригинала.

# 92
  • Мнения: 43
Здравейте,
нямах време да прочета цялата тема, но като видях заглавието, реших да пиша и да предупредя за моя опит с Amazon.de. В началото на месеца от там си поръчах часовник Esprit. За около седмица ми го доставиха и като отворих кутията, какво да видя - часовникът златист, а само закопчалката сребриста. Преглътнах го и тъй като цената не е висока (доставката и връщането ще излязат на половина от цената на самия часовник), реших да отида в официалния сервиз -магазина на Julliani на ул.Раковски, кадето да ми сменят закопчалката със златиста.
Часовникарят обаче ми каза, че този часовник е менте, като дори ми показа с какво се различава от оригиналния, какъвто и аз имам и нося отпреди 3 г. Поради това закопчалката не може да се смени - нямало да пасне.
Така си останах е един ментак от Amazon.de. Чудех се дали да не напиша писмо на Esprit, но нещо нямам време и не ми се занимава.
Затова вече спирам да пазарувам от такива сайтове, които не са на самата марка, а само продават нейни продукти. В случая се подлъгах, тъй като часовникът е стар модел, който вече го няма у нас, но по-добре без желаната стока, отколкото да получиш ментак, за който си платил толкова, колкото струва и оригинала.

А дали проблема не е,че модела е стар и няма такива закопчалки? Те тук по магазините така казват,че по сайтовете продават ментета, само и само да си купуваме от тук  Whistling
Не споря,че е оригинален,но го има и това  Peace

# 93
  • Мнения: 822
rodopi, защо не им пишеш? Може би ще те компенсират.
И mimi_lazarova е права, може и такава да е причината... знаеш ли. Според мен им пиши.  Peace

# 94
  • Мнения: 5 790
По-скоро бих се усъмнила в часовникаря, че говори глупости, отколкото в Амазон. Но всеки сам преценява на кого да вярва.
Вероятността именно той да ти е показал ментето е доста по-голяма. Все пак знаем, че БГ е страна на ментетата.

# 95
  • FR
  • Мнения: 214
До скоро много коментирахте лего, ама аз не "слушах" тогава, че бях заета с мойта кафемашина  Mr. Green та сега баткото взе много да настоява за това http://www.amazon.co.uk/gp/product/B006ZS4SHC/ref=gno_cart_title … id=A3P5ROKL5A1OLE
Забелязвали ли сте да му е падала повече цената? Да чакам ли още или за го взимам?

Пп дано някай ме забележи покрай тия черни петъци. Mr. Green

# 96
  • Мнения: 738
Не, че защитавам Амазоните, обаче историята ти е... леко странна.
Първо, цялата тази огромна корпорация търгува с маркови стоки, т.е. ако си купиш менте, ще е менте, докарано на Амазон от самия дилър на дадената марка. Което, не знам, прави го "официално" менте? Нещо като парфюмите по летищата, където в партидите пробутват и по някое качествено менте? newsm78
Второ, то цялата история с пазаруването от Амазоните и дъщерните им сайтове е свързана с това, че си купуваш маркови стоки - т.е. ако продаваха ментета, да са си загубили клиентелата, от тях пазаруват много хиляди хора ежедневно, и връщат стоки за всякакви дребни кусури, ако си вземат менте и напишат мнение.... край.
Трето... реакцията ти, извинявай, е нереална. Дори ако не си купила стоката от Амазон, а от търговец в маркетплейса им, което също е възможно, имаш амазонска гаранция а до зет, която автоматично ще ти върне парите за неотговаряща на описанието стока и ще резне търговеца, който продава ментета, нали така? "Не ми се разправя" е смешно твърдение, "нямам време" - два пъти по-смешно...
Ти си знаеш де, щом нямаш време и не ти се разправя - твой си проблем. За мен е очевидно, че оплакване е можело и трябвало да се подаде, и са щели да ти върнат парите и да ти поемат пощенските за връщане на часовника...
А защо си сигурна, че е менте? Официалният сервиз на марката е също толкова куча марка, колкото всички останали сервизи, т.е. оторизиран е от марката, защото е сключил договор с тях, а не защото са невероятни специалисти. Нормално е някой по-надъхан продавач/служител да се опита да те пързулне, особено ако му обясниш, че си купила стока евтино от на майната си - той ти заявява, че стоката е менте и че трябва да си купиш (от него/магазина/официалния представител) истинска... и готово.
Та... Не ти разбрах оплакването, честно. Освен лакърдия да става.

# 97
  • Мнения: 5 615
тази прахосмукачка VAX  обикновена + перяща ли е? ХУбави ли са този тип прахосмукачки? Диван дали ще пере? И на сухо почистване нали няма да се занимавам с миене всеки път,като прахосмукачките с воден филтър  newsm78

Да не е само перяща? На мен ми трябва прахосмукачка нормална .

...
Забелязвали ли сте да му е падала повече цената? Да чакам ли още или за го взимам?

..
Ако е падала,не е било драстично. Решението е твое,никога не се знае в каква посока ще е промяната Simple Smile

# 98
  • FR
  • Мнения: 214
Абе май чакам синковеца да се разколебае, ама пусто неще  Mr. Green от вчера го убеждавам, че е голямо за нега, ама не   bouquet

# 99
  • Мнения: 738
renita, падало е още малко през октомври, но малко. В момента е на "добра цена" като цяло, макар че сигурно е било на по-добра с лего-намаленията във френско и в ЛаРедут, нямам представа.

# 100
  • Мнения: 3 922
Аз снощи пуснах тия http://www.amazon.de/gp/product/B003P2UO60/ref=oh_details_o00_s0 … ie=UTF8&psc=1
Отдавна търсех прибори на марката,та цената ми хареса  Mr. Green Е нямаше да ми е зле да взема на 56Е,ама ги изпуснах  Whistling
И аз много им се чудех, даже ги бях хванала на 55, пък после разумът проговори и реших, че не ми трябва с толкова много части Thinking. На марката в момента има два модела прибори с 30 части намалени от 149Е на 39,95Е. Сигурно един такъв ще взема.

# 101
  • Мнения: 134
Момичета,
мина ми през главата и това дали часовникарят не ме лъже, но от една страна той няма интерес - в магазина няма такъв часовник и няма как дори и да искам да купя от тях. Не виждам защо ако вече няма части за тези часовници, да не ми обясни това, а да ме подвежда, че моят е менте.
От друга страна, както казах и в предния си пост, той ми показа разликите между оригиналния и доставения ми от Amazon. Аз имам 2 часовника същия модел като този, който си поръчах от Amazon, но са различни цветове. Часовникарят ми показа на моя стария часовник, че няма винчета отзад на корпуса, верижката е малко по-различна и свръзката между отделните й елементи не е като на старите ми часовници.
Като прецених тези неща, реших, че часовникарят не ме лъже. Освен това едва ли Esprit, които имат много елегантни часовници, ще допуснат поставянето на елементи в различен цвят.
Но както и да е. За всеки случай пуснах съобщение до Amazon за връщане на часовника, но все още не съм решила, а и му махнах лепенките (иначе нямаше да разбера за дефекта), не знам дали ще го приемат без тази "опаковка".

# 102
  • София
  • Мнения: 178
Моля за помощ  Hug Машинка за подстригване искам да подаря. В момента се позва тази http://www.amazon.co.uk/Philips-QC5170-00-Hairclipper/dp/B000GX3 … lips+hair+clipper

Чудя се коя ще е по-подходяща:
1 Philips QC5530 http://www.amazon.co.uk/Philips-QC5530-Do-It-Yourself-Clipper-Ro … lips+hair+clipper литиево-йонна батерия
или
2  Philips QC5570/13 http://www.amazon.co.uk/Philips-QC5570-13-Degree-Clipper/dp/B00B … f=dp_ob_title_hpc
като 2 е по-нов модел, но батерията й е никел-металхидридна.
Не съм наясно - четох, че на NiMh акумулаторни батерии дават 1000-2000 зареждания, но с  lithium-ion батерия не е ли по-добре?

# 103
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
По-скоро бих се усъмнила в часовникаря, че говори глупости, отколкото в Амазон. Но всеки сам преценява на кого да вярва.
Вероятността именно той да ти е показал ментето е доста по-голяма. Все пак знаем, че БГ е страна на ментетата.
Peace
Дай линк към часовника.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 404
Запис  Simple Smile
От амазонските намаления съм си пожелала класически, високи черни ботуши. Досега няма нищо, което дори да се доближава  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт