Амниоцентеза с направление - здравна каса?

  • 3 582
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Здравейте, бременна съм на 36 г.  в 19 г.с. , след БХС и риск за Даун 1:145 гинеколога ми ме изпрати с направление за амниоцентеза. Ще я правя във ВМИ Пловдив. Казаха ми, че трябва да платя 260 лева за генетичните изследвания. Здравната каса не поема ли цената на генетичните изследвания, щом изследването е по клинична пътека?

# 1
# 2
  • Мнения: 138
Поне в Пловдив ми поискаха 260 лева за генетичните изследвания в клиниката по генетика на ВМИ

http://s29.postimg.org/hgz3lkp7b/gen.jpg

# 3
  • Мнения: 697
БХС е изследване ,което не се поема от здравната каса на нието един етап,както и генетичните изследвания.
Аз също бях с кофти резултати от първия БХС в 13 г.с. (1:280) в 18-та ги повторих и се оказа ,че резултата излезе различен от първия и всичко си беше ок , след като минах и ултразвуковото изследване.Двете изследвания ги правих във видни столични клиники.
За твое успокоение си направи амниоцентезата  Peace

# 4
  • Мнения: 138
Направихме я вече, чакаме резултати. Специални благодарности на д-р Амалиев-син за перфектната манипулация.

# 5
  • Мнения: 6
Здравейте ,предстой ми амниоцентеза ,бях си записала час за София уж са най добрите специалисти нищо подобно ,със уговорен час отидъх ,оказа се че няма доктор които да ми направи амниоцентезата ,искаха да ме остават в болницата за 1 седмица  доктора щял да дойде  след 3 дни понеже беше петък 03.01.14 г щял да ми е направи ,на всичкото отгоре ми поискаха 130 лв  плюс направлението което ми взеха ,а отношението да не Ви  разправям какво е ужасно грубо.Не ми Върнаха направлението и сега съм в безизходица,в 17 седмица съм и задължително трябва да си направа амниоцентезата ,тъй като имам дете със синром на даун и съм със хромозомни аномалии.Четах във темата че във Пловдив във Св . георги правят амниоцентеза -резултатите след колко време излизат, какви документи трябва да си взема ,дали ще ми издаде джипито пак направление 7 за хоспитализация ,със записване ли става?Моя Ви пишете .
Последния вариант който си мислех във селената но там цената е 480 лв.
Благодаря предварително!

# 6
  • Мнения: 138
На мен гинеколога, който ми следи бременността ми даде направление. Амниоцентезата я правих в патологична бременност в хирургиите на пещерско шосе. Преди това от генетичната лаборатория се взимат 2 епруветки и иглата, също се плащат 260 лв за изследването което излезе след 3 седмици. В болницата  стоях 3 дни - толкова е пътеката и е безплатна- само с направлението. Отношението беше много добро. Манипулацията извършиха съвсем внимателно. След това лежах и ми даваха но шпа и магнерот 3 дни.

# 7
  • Мнения: 258
Цитат
Трябва ли да заплащам нещо при извършване на амниоцентеза?

    Не, ако сте здравно осигурена. НЗОК заплаща болничния Ви престой, както и анализа – с помощта на генетичните ни консултанти и със специалиста акушер-гинеколог Вие ще изберете кой анализ е подходящ за Вас. Ако изберете допълнителен анализ, тогава следва да го заплатите по действащия ценоразпис на СБАЛАГ „Майчин дом”. 
    Да, ако не сте здравно осигурена следва да заплатите процедурата Амниоцентеза, както и избрания генетичен анализ.   
    Да, ако се откажите от престоя си в болницата по клинична пътека. Ако напуснете болницата по свое желание, следва да заплатите процедурата и анализите (виж ценоразпис на СБАЛАГ, утвърден от изп. директор за съответната календарна година).

Цитатът е от тук.

Ако искате определен лекар да извърши процедурата, също се плаща.

Общи условия

Активация на акаунт