Re: Графики на БТ - коментари

  • 42 537
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 313
Qncheto89, честито и от мен!  Hug Лека и безпроблемна бременност!

Момичета, след като прегледах сигурно над 100 графики и установих, че съм почти единствената с толкова ниски стойности на БТ /дори и сред тези, които мерят орално/, реших да сменя термометъра.
Кога, обаче, да започна да го ползвам? Още от утре ли? Или да изчакам следващия цикъл?  Rolling Eyes

Добро утро Бюти , аз също меря орално и съм с много ниски стойности има значение часът на мерене, колкото по рано толко по ниски стойности ,смени си термометъра , но не се тревожи важното е да има двуфазност с разлика най -малко 0.4 хубав ден!
Янче , честито лека бременност и само хубави моменти да имаш...

Извинявам се за въпроса, но колко рано мериш? Аз меря орално в 5:30, с живачен и държа 10 мин и като гледам не са ми много ниски стойностите. Много ме озадачихте сега  newsm78 newsm78 ... По-добре Денис да се изкаже по въпроса. Доколкото знам всичко е строго индивидуално.

# 286
  • Мнения: 97
Qncheto89, честито и от мен!  Hug Лека и безпроблемна бременност!

Момичета, след като прегледах сигурно над 100 графики и установих, че съм почти единствената с толкова ниски стойности на БТ /дори и сред тези, които мерят орално/, реших да сменя термометъра.
Кога, обаче, да започна да го ползвам? Още от утре ли? Или да изчакам следващия цикъл?  Rolling Eyes

Добро утро Бюти , аз също меря орално и съм с много ниски стойности има значение часът на мерене, колкото по рано толко по ниски стойности ,смени си термометъра , но не се тревожи важното е да има двуфазност с разлика най -малко 0.4 хубав ден!
Янче , честито лека бременност и само хубави моменти да имаш...

Извинявам се за въпроса, но колко рано мериш? Аз меря орално в 5:30, с живачен и държа 10 мин и като гледам не са ми много ниски стойностите. Много ме озадачихте сега  newsm78 newsm78 ... По-добре Денис да се изкаже по въпроса. Доколкото знам всичко е строго индивидуално.

Меря в 6 , 6 30  с дигитален термометър задържам докато изписка два пъти Simple Smile от всичко , което съм прочела разбрах , че самите стойности не са толкова важни , важна е двуфазността и самата разлика да е около 0.4 , тогава е сигурно , ше е имало О , ако е около 0.36-38 може пак да е имало О но графиката не е достатъчна да го докаже.... разбира се последната дума е на Денис  

# 287
  • Мнения: 97
Здравейте за първи път пиша в раздела,може ли мнение за графиката ми? Цикъла ми последните месеци е 29 дни,меря БТ орално по едно и също време всеки ден.Мерси предварително за вниманието
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=taisita

# 288
  • Мнения: 194
Здравейте момичета !

Денис, вече трети ден БТ ми е около 36,8. Да не би да има задържан фоликул ? Тези дни наистина спя неспокойно, с изключение на снощи, но пък не знам дали ми се събраха 6 часа сън.. Моля да отбележиш и че часовете, в които меря не са много еднакви. Благодаря ти и хубав ден   bouquet

# 289
  • Варна
  • Мнения: 1 879
Денис, мога ли да помоля да ми погледнеш графичката... По мои предположения съм имала (евентуално) О. около 15-16 ден... имах леки предменстурални болки... Първата част на графиката ми има по-височки температури в дни, в които бях доста болна и не можех да спя нощем. АГ-то ми каза, че след като съм имала странични фактори на влияние графиката ми не е показателна и не се знае дали съм имала О... Но все пак ми я поиска в края на периода (който не е свършил де...) Но... "сърце юнашко не трае", затова моля за коментар, ако е възможен такъв...
Хубав ден и предварително Благодаря!!!


# 290
  • София
  • Мнения: 36 125
Честито, момичета   bouquet Имайте лека бременност!

Денис, може ли да погледнеш всичките ми графики? Как ти се струват лутеалните фази? Май варират.

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle1=828 … mp;grCycle2=83524

Искам да пусна хормони, но за пореден път по някаква ирония ми се падат втори и трети ден от цикъла събота и неделя и няма как където съм аз да ги пусна  #Cussing out
А 4-ти ден вече не е толкова  достоверно за хормоните, нали? Така ще си дам парите само...
Е писна ми....човек да иска да се изследва и да не може  Sad

МЦ 25/07/2013  - имало е О. , ЛФ е добре
МЦ 27/09/2013 - имало е О., но ЛФ е малко къса
МЦ  04/11/2013 -  ЛФ е къса, около 11 дни, което говори за проблем
МЦ 04/12/2013 - горе-долу е добре
Има някакъв проблем с ЛФ, но лекар трябва да прецени какъв

Според мен е по-добре да направиш няколко поредни ФМ + Прогестерон на 7 ден след О.
Колко ти е Пролактина?
 

# 291
  • София
  • Мнения: 36 125
Здравейте за първи път пиша в раздела,може ли мнение за графиката ми? Цикъла ми последните месеци е 29 дни,меря БТ орално по едно и също време всеки ден.Мерси предварително за вниманието
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=taisita

О. според мен може да е била на 18/19 ден от МЦ.
Разликата в БТ /ФФ-ЛФ/ е малка, но причината може да е в оралното измерване - много е неточно.
Ако разликата в БТ е по-малка от 0,4 градуса / а при теб е така/ не може да сме сигурни дали е имало О. и дали всичко е наред с нея.
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти показват кога да очаваш О.

# 292
  • София
  • Мнения: 36 125
Здравейте момичета !

Денис, вече трети ден БТ ми е около 36,8. Да не би да има задържан фоликул ? Тези дни наистина спя неспокойно, с изключение на снощи, но пък не знам дали ми се събраха 6 часа сън.. Моля да отбележиш и че часовете, в които меря не са много еднакви. Благодаря ти и хубав ден   bouquet

БТ се мери максимум до 8.00 часа
Графиката все още не показва да е имало О. със сигурност - БТ трябва още да се повиши
Ако О. е била на 12 ден, поне според мен тогава е най-вероятно /според графиката дотук/ - има време да се повиши още БТ

# 293
  • София
  • Мнения: 36 125
Денис, мога ли да помоля да ми погледнеш графичката... По мои предположения съм имала (евентуално) О. около 15-16 ден... имах леки предменстурални болки... Първата част на графиката ми има по-височки температури в дни, в които бях доста болна и не можех да спя нощем. АГ-то ми каза, че след като съм имала странични фактори на влияние графиката ми не е показателна и не се знае дали съм имала О... Но все пак ми я поиска в края на периода (който не е свършил де...) Но... "сърце юнашко не трае", затова моля за коментар, ако е възможен такъв...
Хубав ден и предварително Благодаря!!!




Графиката е добре дотук - О. според мен може да е била на 14/15 ден от МЦ

# 294
  • Мнения: 219


МЦ 25/07/2013  - имало е О. , ЛФ е добре
МЦ 27/09/2013 - имало е О., но ЛФ е малко къса
МЦ  04/11/2013 -  ЛФ е къса, около 11 дни, което говори за проблем
МЦ 04/12/2013 - горе-долу е добре
Има някакъв проблем с ЛФ, но лекар трябва да прецени какъв

Според мен е по-добре да направиш няколко поредни ФМ + Прогестерон на 7 ден след О.
Колко ти е Пролактина?
 

Не съм го изследвала скоро, но в понеделник ще го пусна и ще пиша после тук за резултата.
За него нямаше нужда да е чист ден, нали?

# 295
  • София
  • Мнения: 36 125
natale

За Пролактина - не, няма значение 

# 296
  • Мнения: 313
Добро утро, момичета!

Денис, дали е имало О? Този месец ЦС ме усъмни на 8ми ден и си направих тест за О, взе че се оказа положителен. Реших, че е от хормоните и без това са объркани. Не очаквах и толкова рано да се повиши темепратурата. Не знам до колко е от значение, но последните месеци пия Дуфастон след О (или когато подозирам, че е имало).  Crazy Луда работа.

Благодаря ти предварително за помощта   bouquet

Денис, извинявай, че така настоявам.  newsm78

  bouquet

# 297
  • Мнения: 219
Забравих да питам още нещо  Blush
Кога трябва да започна ФМ, при положение, че циклите са ми с различна дължина?
И дали ЛФ при мен е вероятната причина, за да няма още бременност?
А другите хормони, освен пролактин и прогестерон ,не е ли необходимо да ги изследвам?

# 298
  • София
  • Мнения: 36 125
Добро утро, момичета!

Денис, дали е имало О? Този месец ЦС ме усъмни на 8ми ден и си направих тест за О, взе че се оказа положителен. Реших, че е от хормоните и без това са объркани. Не очаквах и толкова рано да се повиши темепратурата. Не знам до колко е от значение, но последните месеци пия Дуфастон след О (или когато подозирам, че е имало).  Crazy Луда работа.

Благодаря ти предварително за помощта   bouquet

Денис, извинявай, че така настоявам.  newsm78

  bouquet

 Пропуснала ли съм го ?! - Извинявай

Графиката е добре дотук - О. може да е била на 12 ден от МЦ
БТ трябва още малко да се повиши и да се задържи висока
Може да пуснеш Прогестерон на  19 ден от МЦ

# 299
  • София
  • Мнения: 36 125
Забравих да питам още нещо  Blush
Кога трябва да започна ФМ, при положение, че циклите са ми с различна дължина?
И дали ЛФ при мен е вероятната причина, за да няма още бременност?
А другите хормони, освен пролактин и прогестерон ,не е ли необходимо да ги изследвам?

ФМ на 8-10 ден от МЦ - първи УЗ преглед,
Да, може причината да е някакъв проблем с ЛФ, но това лекар го преценява
Какво си изследвала досега?
ЛХ, ФСХ и Е2 на 3 ден от МЦ
ТСХ и Т4 
ТАТ и МАТ
Пролактин 
Тестостерон, Андростендион
ДХЕА и 17ОН Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Общи условия

Активация на акаунт