Парфюмни размисли и страсти - 176

  • 50 713
  • 667
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 418
След упътването на Бижу пробвах Dita Von Teese и Rouge. ..........
    Благодаря за споделеното !  Simple Smile И на мен ми беше любопитно що за аромати са ......

# 106
  • София
  • Мнения: 5 567
Pixie, взех си по твое описание http://www.fragrantica.com/perfume/Cristobal-Balenciaga/Balencia … a-Paris-7247.html и трайно се превърна в един от най-любимите ми парфюми.  По твое описание съм влюбена (без да съм го тествала никога) и в ето това: http://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Dia-pour-Femme-1109.htmlGrinning

idomeneus, удивително сравнение с материали.  Wink  Аз като че ли най-много си падам по кристално-звънливи аромати, стъклени също, за пластмасата съм на твоето мнение...  Mr. Green

# 107
  • София
  • Мнения: 38 539
По темата - планирала съм 100 неща, редя Фрагантика, редя количката в нета, ама все не смея заради финанси.
Ще ми се нещо леко и офисно, че съм се затрупала със "сладури".

# 108
  • Мнения: X
Да ви споделя нещо. Ровичках си в кутията с виалчета и ми изскочи Acqua di Parma Colonia Assoluta. Брех, рекох си, тва не съм го разносвала и нали е почивен ден, плиснах половин виал върху себе си...
Не знам каква част от дамите тук са на възраст да знаят що е то сапун за бръснене. Това е един артефакт от предмодерната епоха, длъгнест сапун върху подложка, дядо ми имаше такъв. Търкаше по сапуна енергично с четка от свинска четина и после се сапунисваше по лицето и правеше идиотски физиономии.
Та асолютно на ей такъв сапун вони Колония Асолута. Направо се потресох.
Въпросната натурална смрад е творение лично на Жан-Клод Елена и Бертранд Душанфур, а пък Лука Тюрин се е разсипал да го хвали. Всичките могат да имат много здраве от дядо ми, лека му пръст. Никога вече не ща да ухая така, а пък мъж така да ми замирише, направо ще ми е перверзно. Колкото и да обичам емоции и спомени, свързани с аромати, това си е понякога нож с две остриета.
 Simple Smile

Ани, добре дошла и тук  Hug  bouquet!
Страхотно духовито описание (макар да имам друго усещане за този аромат) Разсмя ме много   Heart Eyes
И да пишеш като получиш Гутала, който беше решила да поръчваш на сляпо  Praynig

# 109
  • София
  • Мнения: 38 539
Лятото много носехме "дядовски" одеколони - Колона на Т.Мюглер, 4711 и разни такива.

# 110
  • Мнения: 490
Здравейте,

след изчитане на темите и препоръки от приятел реших да пробвам с подаръци от get.bg. Спряла съм се на Eclat d'Arpege на Lavin и Nina Ricci Nina. Някой доволен или разочарован от тези аромати от този сайт?

Освен това от същия сайт бих искал и мъжки аромат да избера за мъжо. Бихте ли препоръчали нещо?

# 111
  • Мнения: 868
Петя  Hug  Мислех, че ще кажеш Розовата Икебана Simple Smile

Не си спомням дали съм споменавала Le Labo Poivre 23. Днес го нося отново от проба и е просто създаден за хладно време и за любителите на подправки: добре направен черен пипер, достоверен и гъделичкащ в началото носа, но и топъл, постепенно улягящ на кожата.  Но цяла бутилка не ми трябва.

Ковачева, така е--Палома Пикасо е капризен и сякаш сам си подбира настроението и момента за носене. Знам, че никога няма да изхарча 50 мл от него, така че може би ще взема малка отливка. Повече от 2-3 пъти едва ли ще го нося. (Пример на планиране.)

След много разочарования от нишови парфюми напоследък, аз си припомням класики. Вчера пръснах Самсара ЕДТ и подпрваковото начало е покоряващо. Толкова ми се иска да  остане така--иланг-иланг с едва загатната роза. След това се превръща в кремово, почти горманд, сандалово дърво. Капризният СО каза, "Мм, хубав е"....

# 112
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Кажете ми моля каква е разликата между L’AMBRE DES MERVEILLES и ELIXIR DES MERVEILLES? Имам първия в миниатюра и много си го харесвам. Понеже обмислям закупуването на по-голямо количество, се чудя кой от двата да поръчам.
И аз се присъединявам към въпроса Blush

# 113
  • Мнения: 2 436

Годесче, направо ме разби!  Joy Творческото в теб е проговорило!  hahaha Носима ли е получената комбинация?  Hug
Ами оказа се носима и не само това. Получил се е един по-хубав Жасмин ноар с дървесна подложка. Бензоина, който така отчетливо усещам в Коромандел е изчезнал и на негово място се е появил един вкусен японски шоколад от зелен чай. Само да вметна, че този шоколад не е така сладък, като познатия ни, има дори лек нагарчащ, остатъчен вкус и цвят, като на Шрек.
Ама го описах... Joy

Кажете ми моля каква е разликата между L’AMBRE DES MERVEILLES и ELIXIR DES MERVEILLES? Имам първия в миниатюра и много си го харесвам. Понеже обмислям закупуването на по-голямо количество, се чудя кой от двата да поръчам.
И аз се присъединявам към въпроса Blush
Единия не замества другия, но ако имаш и харесваш Л Амбр, вземи си него, по-носим е. Другият, Еликсира,  се случва по-често да не се хареса.

# 114
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Привет!
Имам едно въпросче относно парфюмите на Prada,как са като трайност?! Rolling Eyes
И по-точно ето този :
Скрит текст:

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 703
Моля за помощ , който познава този аромат мъжки да ми драсне два реда Grinning

http://www.fragrantica.com/perfume/Bogner/Bogner-Man-Classic-15904.html 

и за дамските парфюми на  http://www.fragonard.com/ имам мостра на Fragonard Melodie Parfum

# 116
  • Мнения: 5 080
Привет!
Имам едно въпросче относно парфюмите на Prada,как са като трайност?! Rolling Eyes
И по-точно ето този :
Скрит текст:
Много вкусно е Кенди  Heart Eyes Точно него съм тествала два пъти по хлад - 3-4 часа трайност, нешлейфов, некрещящ. Мен ме радва много, но аз пръскам само за мое си лично удоволствие и не търся комплименти и внимание. Laughing

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Здравейте, много я обичам тази тема и предимно я чета  Hug
Търся си ванилия като OROFLUIDO Beauty Elixir, идеи за парфюм с такава ванилия?
Но ако може да е нещо по- лесно намеримо  Praynig
Последно си взех  Place Vendôme Boucheron и определено много ми допадна и като трайност по цял ден си се душа  Laughing

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 6 963
Кажете ми моля каква е разликата между L’AMBRE DES MERVEILLES и ELIXIR DES MERVEILLES? Имам първия в миниатюра и много си го харесвам. Понеже обмислям закупуването на по-голямо количество, се чудя кой от двата да поръчам.
И аз се присъединявам към въпроса Blush

Амбровият е по-мек и женствен. Еликсирът за мен е остър и с мъжко звучене.
Обаче и двата не можах да нося и размених, имам проблем с амбъра като съставка - усещам го ретро и бабешки във всеки парфюм с изключение на EL Amber Ylang Ylang.

# 119
  • Мнения: 216
Моля за помощ , който познава този аромат мъжки да ми драсне два реда Grinning

http://www.fragrantica.com/perfume/Bogner/Bogner-Man-Classic-15904.html 

и за дамските парфюми на  http://www.fragonard.com/ имам мостра на Fragonard Melodie Parfum

Аз много харесвам Фрагонар, класика в жанра. Нищо особено като трайност или презентация, но има огромен избор и много интересни неща. А и за цената, направо можеш да се заливаш. Мисля, че повечето от простите им флорали са много близо до истинския аромат, доста повече от болшинството превзети нишови напъни. Любимия ми е ето този (мъжки, но си е унисекс)

http://www.fragonard.com/parfums_grasse/men/toujours-fidele-c-243.htm

Общи условия

Активация на акаунт